Jagex Games Studio, ontwikkelaar van RuneScape, heeft besloten om de mmorpg weer online te zetten in de vorm die het in 2007 had. De community kan stemmen over hoeveel onderhoud de ontwikkelaar moet plegen aan het 'oude' spel.
De Old School RuneScape-servers zijn online gegaan dankzij feedback vanuit de RuneScape-community. Ontwikkelaar Jagex zou de servers online zetten na het behalen van 50.000 stemmen en die drempel was binnen enkele uren geslecht. Jagex laat ook de hoeveelheid ondersteuning die het gaat bieden afhangen van het aantal stemmen. Bij 500.000 stemmen zal de ontwikkelaar een apart ontwikkelteam inzetten en zal de game zonder extra kosten te spelen zijn. Daarnaast zal er wekelijks onderhoud worden uitgevoerd en kunnen leden stemmen voor nieuwe content. De poll loopt tot 1 maart.
RuneScape-ontwikkelaar Jagex maakt vaker gebruik van de input van spelers. In 2011 kwamen Free Trade en Wilderness, die uit de game waren geschrapt, terug nadat de uitslag van een poll uitwees dat 91 procent van de stemmers de content terugwilde.
Met de introductie van Old School RuneScape komt er een derde versie van de game. De oorspronkelijke versie, die in 2001 in bètavorm van start ging, kan nog steeds gespeeld worden, onder de naam RuneScape Classic. Old School RuneScape stamt af van de versie die Jagex in 2004 op de markt bracht. Die heette in eerste instantie RuneScape 2, om het verschil aan te geven met wat later RuneScape Classic ging heten. De game werd bij de officiële introductie in maart 2004 omgedoopt in RuneScape.