CD Projekt is tevreden over huidige stabiliteit en prestaties van Cyberpunk 2077

Uitgever CD Projekt is tevreden over de huidige prestaties en stabiliteit van Cyberpunk 2077. Het bedrijf belooft wel nog verbeteringen door te blijven voeren en daarbij ook oog te hebben voor wensen van spelers.

De patches die tot nu toe zijn uitgebracht voor Cyberpunk 2077 waren vooral gericht op het verbeteren van de prestaties en de stabiliteit van de game. Het spel heeft op die vlakken volgens de uitgever nu een 'bevredigend niveau' bereikt. Adam Kiciński, topman van CD Projekt, deed de uitspraken tijdens een conferentie op de beurs van Warschau. Het Poolse TVN24 deed daar verslag van.

Ontwikkelaar CD Projekt Red zal blijven werken aan het oplossen van bugs en glitches en aan het verbeteren van de prestaties, maar zal na verloop van tijd ook updates uitbrengen met fixes voor de 'algemene systemen' waar spelers aandacht voor hebben. Specifieke zaken noemt Kiciński niet, maar mogelijk doelt hij hiermee op kritiek van spelers die gaat over bijvoorbeeld het gedrag van de npc's in de game.

CD Projekt Red heeft onlangs ook een Top Reported Issues-lijst op zijn site gezet. Daarop staan problemen die door veel spelers worden gemeld. Vooralsnog gaat dat om drie bugs die te maken hebben met quests. De studio zegt deze meldingen door te geven aan ontwikkelaars om die te onderzoeken.

Halverwege juni bracht CD Projekt Red de nieuwste patch uit voor Cyberpunk 2077. Versie 1.23 zat vol met diverse bugfixes en prestatieverbeteringen voor de consoleversies. Na het verschijnen van die patch is de game ook weer beschikbaar gekomen in de PlayStation Store, maar Sony zet daar wel een grote waarschuwing bij waarin aangeraden wordt de game niet op een PlayStation 4 te spelen.

Digital Foundry publiceerde onlangs een test van Cyberpunk 2077 met de 1.23-update. De site keek daarbij naar de PlayStation-versies. Hoewel er verbeteringen zijn doorgevoerd en het spel minder vaak crasht, heeft de game op de PlayStation 4 nog altijd veel bugs en prestatieproblemen, blijkt uit de test.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

28-06-2021 • 09:44

178

Reacties (178)

178
173
102
15
2
54

Sorteer op:

Weergave:

Ik denk wat de meeste mensen gewoon nog steeds het meest dwarszit is dat ons een rijke, diepe ervaring is beloofd, en het resultaat een wereld is die zo plat is als een dubbeltje. Het ziet er leuk uit, maar je kunt niks in het spel, de stad leeft niet. de AI is een verschrikking zo slecht, en 99% van de npc's reageren totaal niet op je. Het zou een diepgaande RPG worden waar keuzes belangrijk zijn. Nu blijkt dat de keuzes totaal geen invloed hebben what-so-ever. Zelfs de "poster titel" is al aangepast. waar het eerst een RPG betrof, is het nu gedegradeerd tot een action game. Het is een game die in veel opzichten GTA5 probeert na te doen, maar op alles behalve grafisch vlak eigenlijk heel hard faalt. Content wat ze hebben laten zien wat er niet meer in zit, een (mijns inziens) gebrekkig en slecht verhaal, en een wereld waar meer deuren dicht zijn dan er open zijn.

CDPR heeft zichzelf met deze game, valse beloftes en veel te hoge lat, gewoon in 2 voeten tegelijk geschoten. De kritiek is terecht, al overdrijven sommige het wel een beetje. Toch een eerlijke waarschuwing voor hun volgende game, kijk eerst de kat uit de boom.
Ik had de Witcher 3 verwacht maar dan in een moderne setting. Niet gelukt inderdaad.
Ik had de Witcher 3 verwacht maar dan in een moderne setting. Niet gelukt inderdaad.
Precies, The Witcher 3 is echt een ontzettend goed spel met heel goed verhaal, en veel zij missies zijn ook erg goed, en ja het is erg triest met wat CD Projekt Red gekomen is, en heb ook door all dit gedoe geen vertrouwen meer in CD Projekt Red, dat hebben ze voor mij helemaal verloren, ze zijn nu voor mij niks beters dan EA en Activision Blizzard.
Eens. De start van de game zou al heel veel invloed moeten hebben, je life path. Tenminste dat zeiden ze. Maar uiteindelijk allemaal hetzelfde. De hele intro is zelf een filmpje, erg jammer.
Zelfs op grafisch vlak laat het te wensen over. Ja belichting is beter, maar veel visuele effecten zijn gewoon ver te zoeken. Waar je sommige dingen (lekke banden) mogelijk nog kan verklaren door "futuristisch" zijn zaken al water effecten die er gewoon niet zijn best wel treurig.
Voor mij zijn toch de crashes nog wel een groot probleem (ps5). Al met al kan ik mij goed vermaken met de game, maar om het uur crasht de game volledig. Als CD project red dan tevreden is over de huidige stabiliteit dan vind ik dat wel erg vreemd. Ook online zie ik mensen nog veel problemen hebben met crashes op 1.23. Verder loopt de game prima op de ps5, alleen deze game had gewoon niet op de ps4 uitgebracht mogen worden. Daar loopt de game gewoon niet, dus er is veel meer aan de hand dan alleen maar het niet leveren van de hype. Ik had ook na maanden wel een grotere patch verwacht dan ze hebben geleverd met 1.23. Iedereen zat op een grote 1.3 patch te wachten die de game naar het juiste niveau tilt zonder crashes.
Alsof de mening van CDPR er nog toe doet na al hun leugens
Ja echt, de bugs interesseren me echt helemaal niet. Wat de fans en CDPR niet lijken te (willen) begrijpen is dat ik Cyberpunk een verschrikkelijk teleurstellend spel vond omdat het echt zo'n leeg omhulsel is. Ja de wereld is mooi, maar voor de rest voelt alles dood, oppervlakkig, saai, non-interactief.

Je kunt echt geen mechanic noemen of hij is meer dan tien jaar eerder al eens beter geïmplementeerd. Dit is echt een voorbeeld van hoe graphics voor mij een spel niet maken. Het ziet er fantastisch uit maar daar is ook alles mee gezegd.

Zorgelijk dat CDPR nu zegt "blij te zijn met het eindresultaat". Voor mij een extra reden dat ik goed heb gedaan aan mijn refund.

Er wordt telkens maar verwezen naar mijn verwachtingen die oneerlijk zouden zijn (waarom? CDPR heeft ze zelf geschept met hun beloftes van een levende wereld. "De meest geavanceerde RPG ooit" "All NPCs have a full day a night cycle" Zowel in trailers als marketing materiaal zijn er uitvoerig dingen beloofd waarvan ze echt al wel wisten dat ze dat in geen 20 jaar konden gaan leveren..)

Daarnaast wordt er ook veel gezegd dat het oneerlijk is om (zelfs 10 jaar oude!) GTA werelden) physics en mechanics te vergelijken. Mensen lijken zich niet te realiseren dat dit spel heeft 174 miljoen dollar gekost, GTA V 'maar' 136 miljoen. Dit spel had met afstand meer budget dan GTA V zelfs...

Het resultaat is dan objectief belabberd. Dat wil niet zeggen dat jij er desondanks niet tevreden mee kunt zijn, dat je er geen plezier aan mag hebben, of dat je het geen goed spel mag vinden... Maar met droge ogen beweren dat alles goed zit, dat er niets is om je bedrogen over te voelen, of kritiek wegwuiven onder de noemer "gezeur" is echt grote onzin

Er zijn genoeg video's die pijnlijk laten zien waar CDPR de bal zo hard heeft laten vallen met Cyberpunk

https://www.youtube.com/watch?v=wuw_RK-4Dg8

[Reactie gewijzigd door DutchManticore op 23 juli 2024 00:17]

De AI van de NPCs in GTA5 is nog beter en daar klagen we nog over. De diepte, NPCs etc van Skyrim is nog vele malen beter en hoe oud is dat spel.
Skyrim is uit 2011, maar Bethesda is natuurlijk al sinds Morrowind aan die engine aan het ontwikkelen. NPC's hun eigen schema geven staat garant voor extreem veel bugs, dus niet zo gek dat de meeste ontwikkelaars zich er niet aan branden.
Die in Cyberpunk hebben helemaal geen schema.
We hebben het er nu al een dik half jaar over en dat kan zo eindeloos doorgaan.
In het kort is het gewoon zo dat ze niet weten hoe ze een spel moeten ontwikkelen, want ze hebben duidelijk niets geleerd van hun drie grote titels, inclusief die mega-hit "Witcher 3".
Niet de extra tijd genomen om zo'n ambitieus spel te ontwikkelen of wat dan oook.
Daarbij hebben ze fout gemaakt om het op hun eigen Red Engine te forceren, wat duidelijk niet geschikt is, als niet ten minste onderontwikkeld.

Wat een zootje... En ook echt dat Slav-kwaliteit, ondanks dat ze een miljoenen-bedrijf zijn dat al meer dan een kwart eeuw bestaat en er meer dan duizend mensen heeft werken.

Hello Games heeft het met 'No Man's Sky' beter gedaan met minder; Minder mensen, minder ervaring, minder tijd, minder geld, kleiner en jonger bedrijf, en dan heb ik het zelfs over de 2016-versie. Laat staan de 25 gratis massieve updates tot op vandaag de dag. - Maar CDPR begrijpt niet wat ze doen.
Er kwamen voor de release al berichten naar buiten hoe het personeel daar behandelt werd. Dat is geen manier om kwaliteit te leveren natuurlijk. Als al je medwerkers na een paar jaar weglopen dan leer je ook niks.
Dat is wel heel erg jammer. Ik heb het nog steeds niet gekocht, maar keek wel al jaren uit naar Cyberpunk 2077. Juist omdat CDPR zo'n enorme reputatie heeft op het gebied van rijke, diepe CRPGs waar je keuzes echt impact hebben. De graphics vind ik echt veel minder interessant dan dat.
"kijk eerst de kat uit de boom"

Ik keek vorig jaar erg uit naar deze game.
Gelukkig kon ik mij inhouden en heb ik het niet op de releasedag gekocht _/-\o_

Ik heb het nog steeds niet gekocht en zal dat ook waarschijnlijk niet meer doen.
(Tenzij het ergens in een budget verkoop komt voor 5 euri of zo)
Het is wel een vermakelijke game hoor, zeker in deze periode wanneer er geen grote releases komen. Daarom baal ik zo dat de next-gen update naar eind dit jaar is uitgesteld, want dan is er genoeg te spelen.
Ik moet wel zeggen dat ik het even op een PS4 pro heb gespeeld maar ik snap niet goed waar het grafisch vlak GTA5 zou voorbijsteken. Op PS4 Pro leek Cyberpunk op GTA4. Ik heb de beelden gezien op PC (niet gespeeld) en zo spectaculair vind ik het daar ook niet. Ik ga er vanuit dat GTA op de PS5 er beter zal uitzien dan Cyberpunk eerlijk gezegd
Hoewel ze het zelf ook wel te ver naar boven hebben afgerond, is je conclusie niet helemaal volledig IMO.

Ik denk dat een groter/groot deel van de teleurstelling te verklaring is doordat mensen elkaar hebben zitten ophypen. Elke scheet werd geïnterpreteerd als een godswonder, enig kritisch kijken werd totaal uit het raam gegooid. Alles gaat episch worden, de karakters worden episch, het land word episch, het verhaal wordt episch, etc. Het was gewoon ongezond. En vanaf die verwachtingen is er ook niets realistisch die die verwachtingen kan matchen. (De bugs waren slordig, slechte performance ook, ik heb t enkel over gameplay).

En CDPR had iets aan verwachtingsmanagement kunnen doen, maar welk bedrijf stopt gratis reclame?
Ben ik het niet helemaal mee eens. Als je kijkt naar wat er beloofd is en wat het nu is is het heel anders. Ja het is nu wel een goede game naar mijn meening, maar wel anders.

Ik weet het niet helemaal maar cyberpunk is lang geleden aangekondigt en mensen hun verwachting waren hoog. En uiteindelijk was de release gewoon een drama.
Ik heb heel de aanloop hype gemist, maar mensen lijken ook beloftes te zien die nooit expleciet gemaakt zijn, maar tijdens dev uitgeprobeerd zijn.
Als je als dev iets uitprobeert is dat prima. Op het moment dat je het in een trailer op officiële kanalen laat zien dan zijn we al wel een stap verder.
behalve als je er in gigantische letters: "Let op! Alles wat je ziet kan nog veranderen! We zijn dit spel nog vollop aan het ontwikkelen" onder plakt. Als je dan nog steeds durft beweren dat al die zaken beloofd zijn, zit je toch echt vooral jezelf te bedriegen.
Sorry maar als de game top was had ik hem persoonlijk wel gespeeld.

@Visgek82 heeft een sterk punt en dat is precies de reden waarom ik deze game niet meer aanraak tot het de game is die beloofd hebben. Ik zie dat niet gebeuren maar alles kan. Kijk naar No Man’s Sky.

Grafisch is de game mooi maar ook niet zoals ze hebben laten zien. Ik vind het allemaal te blurry en dat de textures veel ghosting hebben. Ik zal niet de enigste zijn die zo denkt.

Het verhaal is ook droog, geen mens dat met je praat. Herhaling van zinnen, het voelt voor mij als een cheap Grand Theft Auto in een lege futuristische wereld.

Het zijn allemaal dingen waardoor ik de game niet meer speel.

(ik heb een 3080 TI met een R7 3800X en 32GB Ram)

- Pop in op pc
- Redelijke performance voor een lege wereld.
- Matig verhaal.
- NPC’s zijn net van plastic
- En de politie Spawned nog steeds wel eens naast je in de auto als je snel rijdt.
- Er is te weinig te doen als je in de wereld rondloopt.

Het was een vet concept maar voor mij hebben ze de plank compleet mis geslagen. Ik heb alles gevolgd rondom deze game. En als je ziet wat ze beloofd hebben komt het nog steeds niet in de buurt.
Maar je hebt hem zelf dus niet gespeeld, en toch herhaal je de talkingpoints alsof het feiten zijn...

Het grote probleem is dat mensen denken dat het een GTA achtig spel is, maar het is meer als The Witcher 3 in andere setting.
Blijkbaar waren er in de eerste interviews wat dingen gezegd die als beloftes zijn gezien die later het uiteindelijke spel niet gehaald hebben omdat ze niet werkte.
Wanneer je niet in de hype gestapt bent is het echt een prima spel (zeker niet leeg, soms moet je moeite doen geen mensen omver te beuken wanneer je op de stoep loopt).

Ik vermaak me er prima mee, ziet er super uiy met rayttacing, verhaal is goed en kijk al uit naar de DLC toevoegingen.
Begrijp me niet verkeer maar ik heb de game wel gespeeld maar niet helemaal uitgespeeld.

daarnaast verwachtte ik ook geen GTA achtige game, 2077 voelt op dit moment wel als een kale GTA voor mij. Ik verwachtte een echte RPG met een boel activiteiten en interactie in een levendige wereld, mensen met routines, diversiteit en achtergrond.

Ik ben echter wel ergens in de hype gevallen maar ook niet te zwaar naar mijn mening. Ik nam veel dingen wel met een korrel zout

Iedereen maakt de game ook anders mee, en iedereen had andere verwachtingen.

Zoals ik in de reactie aan @YoMarK en @djunicron al zei er is ruimte voor verbetering en ze zijn goed bezig. Ik kijk er naar uit om hem ooit nog eens uit te spelen wanneer de base game echt voldoet aan een deel van de beloftes die CDPR heeft gemaakt. :)
Mja, heb ik toch anders ervaren. Maar het is inderdaad niet zo heel erg RPG-erig.

Heb de hype getracht te ontlopen. Iedere keer dat je in E3 materiaal trapt, of de hype van een night city live nieuwsbericht gelooft, valt een titel alleen maar meer tegen.

Uiteindelijk de eerste keer uitgespeeld en toen toch voor m'n gevoel al 70% van alle content gezien. Met 34 uur zonder het te speedrunnen, toch wel wat kort. Uiteindelijk een 2e personages begonnen en daarmee wat dingen iets anders gedaan, mja, wel jammer hoe weinig ruimte je uiteindelijk hebt. Het is inderdaad geen levende stad en er zijn wat weinig keuzes. Zeker vergeleken met Witcher games. Maar waar ik bij de Witcher 3 zoiets had van "het blijft maar doorgaan" had ik in deze game eigenlijk nog een volledige act extra verwacht... Het is best gaaf dat er 8 ofzo eindes zijn, maar ik kan me niet echt voorstellen dat ik er meer dan 3 ga zien.

Sommige stukken van het verhaal vond ik echter wel prima uitgewerkt. Sommige side quests zijn ook wel sterk. De spoeling is helaas wel gewoon te dun als je het merendeel van de dingen op de kaart gaat doen...

De performance vond ik na de eerste patches eigenlijk wel ok. Heb het op 3440x1440 op een 2080Ti gespeeld. De graphics zijn af en toe goed te noemen, soms wat minder, en na wat gerommel viel de pop-in wel mee. Uiteindelijk best wat glitches gezien en een 6 crashes in 68 uur. Ben daar vrij goed mee weggekomen denk ik. Heeft het genot uiteindelijk niet al te erg tegen gestaan.

Nu ze diverse patches hebben uitgebracht ben ik echter nog niet heel erg geneigd weer terug te keren en meer te spelen. Je moet wel ontzettend veel zooi opnieuw doorlopen om b.v. een nieuwe build te doen... Prima dat de performance nu beter is, maar dat zie ik later wel weer. Het moment dat er DLC's komen en meer verhaal / invulling van de wereld keer ik wel weer een keer terug.

Zelfde met Witcher 3 overigens. Als er straks een RTX patch is voor die titel ga ik het nog wel weer eens spelen. Heb één van de twee DLC's b.v. gewoon nog niet gespeeld, wat volgens iedereen een doodzonde is zo goed als het zou zijn.

Maar goed, Witcher 3 had ook wat tijd nodig na release maar is uiteindelijk wel "top" te noemen. 2077 kan dat uiteindelijk ook wel halen, maar ik zou het toch een 7/10 geven. Is alleen maar net wat je uit het spel wil halen...
Helemaal mee eens. er zijn gewoon te veel steekjes laten liggen maar er is ruimte om te verbeteren en ze zijn daar goed mee bezig.
Die pop-ins heb ik op de Pc echt niet, of in ieder geval heel erg zelden, gezien en dat was op 1.0x.
Viel me direct op in het filmpje hierboven dat de PC versie wel echt anders is.

Vraag me daarom ook af of je het wel serieus gespeeld hebt. En zo niet...dan zou het een beetje raar zijn dat je van dit soort uit de lucht gegrepen "feitjes" gaat rondspuwen online.

Het verhaal vond ik juist top, de setting ook(subjectief natuurlijk). Grafisch zie je ook dat er mensen met liefde en gevoel de game hebben proberen te maken. Wel is de wereld an sich buiten de missies om matig tot slecht( de NPC's op straat, de verschrikkelijke AI, de matige physics, de politie die zomaar ergens spawned, enz..).
Klopt, ik had het spel liever ook gewoonweg beter "af" gehad, maar al met al heb ik me prima vermaakt en heb ik bij drie kwart van de andere games voor hetzelfde geld minder plezier gehad.
Ja zeker voor iedereen is de ervaring anders en ik heb het meegemaakt zoals ik heb beschreven. Erg zonde. Ik wil hem nog uitspelen maar ik wacht liever tot de base game goed af is. :)
Misschien dat jij de mazzel had dat je weinig glitches had, maar ik heb expres een nieuwe saveslot aangemaakt elke keer dat ik verplicht het spel opnieuw moest opstarten/reloaden door eentje.
63 stuks op uitgekomen, danwel door crashes (wat er slechts 2 waren), gigantische grafische bug die niet weg wil zonder reload (denk aan de helft van mijn scherm gevuld met iets van de vorige quest. Kleinere dingen telde ik dan nog niet mee), quests die niet te completen zijn omdat NPC's rare dingen doen.

Dat is gemiddeld meer dan 1 bug die het spel eigenlijk gewoon onspeelbaar maakt per uur! (Misschien dat ik dus bij sommige iets langer had kunnen doorgaan)
Als ik voor de kleinere grafische/audiobugs due met een restart weggingen hetzelfde had gedaan zou ik op ruim 3 of 4x zoveel uitkomen!
Je denkt sarcastisch, maar ik heb de game ook uitgespeeld met hooguit een zwevend briefje, of wapen.
Is voor mij iedere cent waard geweest, gezien het aantal uur.
Ben ook nooit in de hypetrain gestapt, misschien dat de game me daardoor prima beviel.
Ik heb de game helemaal uit gespeeld toen hij uitkwam. Dat was niet eenvoudig door de bugs. Het is idd een GTA met een futuristische maar platte wereld. Ik kan mij nog de vangelis soundtrack herinneren bij bladerunner. Eigenlijk heeft de game sounddesign zo hard links laten liggen. Die Yamaha cs80 had best uit de stal getrokken mogen worden en misschien is Vangelis niet meer zo duur in te huren als hij vroeger was. of anders een andere synthhead die zulke sferische tracks kan maken. Het is blijkt meer marketing dan game. Dat gezegd hebbende, de game is ook niet totaal waardeloos het is alleen niet de hype die het zou zijn. Redelijk weinig inspiratie en veel marketing, precies iets dat een bladerunner thema niet waardig is.
Ze zouden een extra spelmodus moeten toevoegen. Dat je het spel naast hard ook op launch state kan spelen incl. de bugs.
Kan mensen ook niet kwalijk nemen dat ze veel verwachten, dat had de uitgever er zelf naar gemaakt, ze hebben zelf de hypetrain gemaakt, hoop voor ze dat de financiele winst ze het meer waard is geweest dan de smet op hun naam, wellicht kunnen ze het volgend project wel waar maken, al lijkt me het sterk dat ze nog iets als dit geen proberen in de korte toekomst, met GTA 6 die ook aardig om de hoek zou moeten staan onderhand.
Gaat mij niet eens zo zeer om de paar glitches of dat het er goed uit ziet, wat Visgke82 al noemde is dat ik zelf de sfeer erg mis, de stad is leeg en in de wereld is weinig diepte.

Ik kon goed verdwalen in The Witcher 3, ditzelfde had ik ook verwacht voor CP2077
Bart ® Moderator Spielerij 28 juni 2021 10:32
Vorige week de pc-versie gekocht in de aanbieding voor 18 euro, dat leek het me wel waard. Tot nu toe uurtje of 2 erin zitten. Enige bug die ik tegen ben gekomen is tijdens een braindance, dat de balkjes die de te onderzoeken hints weergeven, niet verdwenen nadat ik de betreffende hints had onderzocht.

Ik stoor me meer aan twee andere zaken die wat mij betreft luiheid van de developers zijn: ten eerste dat je lichamelijke zaken kunt aanpassen die geen enkel effect hebben (en er dus alleen maar zijn voor de marketingclaim dat je heel veel dingen aan kunt passen). Bijvoorbeeld borstgrootte bij vrouwelijke spelers: zodra je kleren aandoet verandert de borstomvang direct naar klein. Wat heeft het dan voor zin dat je groot kunt kiezen?

Maar wat me nog wel het meeste stoort is dat je geen toggle-mogelijkheid hebt voor aim down sight. Je moet je rechtermuisknop ingedrukt houden. Bizar dat daar geen optie voor is.

Verder ziet het wel strak uit, met de daarbij behorende relatief lage framerate. Gelukkig maakt DLSS een hoop goed. Het verhaal en de omgeving intrigeert me tot nu toe nog wel. Zoals het er nu naar uitziet ga ik me hier nog wel even mee vermaken.
ondertussen waarschuwt sony mensen om CP2077 niet te kopen op base model ps4 vanwege performance issues
Ik denk dat CDPR ook onderhand zoiets heeft van 'ja, meer kunnen we er niet van maken of we zijn nog 3 jaar aan het patchen'......Wel lam natuurlijk maar dit had gewoon een PS5 titel moeten zijn uberhaupt. Vind het wel goed dat Sony het aangeeft.....wie onder een steen gewoon heeft en het dus niet heeft gehoord zal zo misschien een miskoop worden bespaard.
Nu nog de geschrapte, gehypete content erin, de politie AI fixen en ik kan m eindelijk gaan spelen
Gezien ze tevreden zijn zou ik geen grote fixes meer verwachten...
en die geschrapte content? DLC uiteraard...
Zo werken ze piracy en de grijze key markt in de hand, want de volle mep betalen doet niemand op die manier.
Q: You have said there would be free DLC for the game in ‘early 2021’, will this be impacted by improvements?

A: We’re still planning on releasing free DLC for the game, just like with The Witcher 3. However, we have decided that our priority is working on the most important fixes and updates. We will be releasing free DLC afterwards — we’ll have more to say about that in the coming months.
Die DLC is nog steeds gepland als gratis DLC

bron: https://www.cyberpunk.net/en/news/37298/our-commitment
Ontwikkelaar CD Projekt Red zal blijven werken aan het oplossen van bugs en glitches en aan het verbeteren van de prestaties, maar zal na verloop van tijd ook updates uitbrengen met fixes voor de 'algemene systemen' waar spelers aandacht voor hebben.
Ze moeten dus nog beginnen aan AI fixes.
Op welke geschrapte, gehypete content doel je specifiek?
CDPR hadden RDR2-niveau van pedestrain AI beloofd, waar alle NPC's echt leven hebben, door de dag ergens naartoe gaan om s'avonds terug naar huis te keren, en niet zomaar een blok rondwandelen en bij een granaat allemaal super synchroon schrikken en bewegen.
Dat had Oblivion ook. Op papier leek dat geweldig. Totdat je een npc moest spreken voor een quest, kon je gaan uitzoeken wanneer die waar is. Sommige npc's gingen zelfs op bezoek bij anderen, wat heel vervelend was. Van mij hoeft dat niet meer.
Is zoiets niet te ondervangen door in je quest-tekst iets te zetten als "Deze persoon weet meer. Overdag werkt die hier en hier, 's avonds woont die daar", al dan niet met tijden.
Helemaal mooi zou zijn als je NPCs in de buurt kan vragen waar een andere NPC is.

Ik vind het wel wat toevoegen, de meer levende NPCs.
Zoiets ervaar ik juist als irritant, had er bij GTA al een hekel aan, dat je bepaalde dingen alleen op bepaalde tijden kon doen.

Moest je je tijd tussendoor "vol gaan maken".

Verder is / laat deze game een les zijn voor velen. NIET MEER PRE-ORDEREN.
Je kan de tussentijd gewoon skippen bij Cyberpunk.

Maar ik ben er zelf prima tevreden over. Zelfs de release dag (met day 0 patch) was prima speelbaar. Misschien niet zoals de hype deed vermoeden maar die neem ik altijd met een korreltje zout.

We moeten ook niet vergeten dat deze studio niet de middelen heeft van rockstar.

Het enige dat ik jammer vind is dat de campaign wel erg kort is. Had meer the witcher achtige lengte verwacht.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 23 juli 2024 00:17]

Tja dat vond ik juist wel realistisch, iets wat je in het donker moet doen, kan alleen in het donker, dan wacht je daar even op, of zoals ik ging je dan even naar je safehouse om te slapen, en dan was het ook x uur later
Moest je je tijd tussendoor "vol gaan maken".
In bijna elke bethesda rpg zit gewoon een functie waarmee je de tijd kunt 'vooruitspoelen'.
Is zoiets niet te ondervangen door in je quest-tekst iets te zetten als "Deze persoon weet meer. Overdag werkt die hier en hier, 's avonds woont die daar", al dan niet met tijden.
Helemaal mooi zou zijn als je NPCs in de buurt kan vragen waar een andere NPC is.

Ik vind het wel wat toevoegen, de meer levende NPCs.
Dat is toch om en nabij wat het nu is? Dit werkt heel goed met een gescript looprondje maar zodra een AI zelf gaat bepalen wat die doet, waar die heengaat op willekeurige momenten en ook reageert op gebeurtenissen door andere AI gedreven NPC's plus acties van de speler kan je dit niet zo eenvoudig realiseren.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 00:17]

Oblivion had toch ook al een kompas dat aangaf waar je heen moest?
Ik heb honderden uren in Oblivion zitten maar ik kan me niet herinneren dat ik ooit heel lang naar een specifieke npc heb gezocht als dat niet onderdeel van de quest was.
En wat wil je dan? Dat npc's altijd statisch op dezelfde plek blijven staan wachten totdat jij ze nodig hebt?
Het hele punt van een open-world rpg is dat je het gevoel krijgt dat je in een levende wereld rond loopt.
Quest: Hack the phone system to track person
Het is een fantastische techniek, maar hoe groter de omgeving hoe irritanter het is. Hitman doet iets vergelijkbaars maar met compacte behapbare maps is dat heel leuk om te ervaren. Maar bij oblivion en rdr2 gaat 't snel minder, omdat de voordelen niet meer opwegen tegen de nadelen soms.
Omdat ergens een jammere implementatie is te vinden betekent niet dat het idee voor eeuwig moet worden vermeden.
Hoe zit het met het transport netwerk zoals de metro in het spel. Ik weet dat de infrastructuur er light, iemand heeft ook een video hierover geplaatst op youtube alleen er reiden geen treinen/metro's?
Ik wil gewoon AI wat minimaal op GTA 4 niveau ligt en dan raak ik hem weer aan. Is dat echt teveel gevraagd voor een game uit 2021?
Wat is er precies beduidend beter aan de AI in GTA 4?
https://www.youtube.com/watch?v=wuw_RK-4Dg8

Het zijn de kleine details die zorgen voor een goede open wereld game en dat de wereld "echt" aan voelt. De wereld van Cyberpunk verdient beter.

[Reactie gewijzigd door n3z op 23 juli 2024 00:17]

Heb je de video gezien? Wat vond je ervan
Details in het voordeel van GTA. Echter, dit is gewoon verschillen zoeken. Cyberpunk heeft RPG elementen die ontbreken in GTA. Neemt niet weg dat sommige reacties van AI beter kunnen.
Ik heb me er niet aan gestoord in ieder geval.
We hebben het over een game uit 2008. Er is geen enkel excuus om dit niet in een game uit 2021 te stoppen waar tevens 8 jaar aa is gewerkt. Dat is wat bij mij wringt, die luiheid of een andere reden om dit niet erin te stoppen.
Nouja, het excuus is dat GTA een game is die al sinds deel 3 hetzelfde doet, en ze alleen maar uitbreiden, en Cyberpunk een startende game is met veel ambities.
Dat is wat bij mij wringt, die luiheid of een andere reden om dit niet erin te stoppen.
Zo'n game opzetten vanaf scratch is niet niks.

Ik heb er ook vertrouwen in dat dit over een jaar alsnog een top game is, en alsnog gigantisch veel gaat verkopen net als de Witcher.
Ben ik het niet helemaal mee eens. Want in Witcher 3 hebben ze dat heel goed gedaan. Je kan mensen volgen en zien wat ze de hele dag doen. Als je snel gaat met je paard zie je zijn kleding bewegen.

Wanneer je tegen iemand botst is het niet steeds dezelfde animatie.

Mensen worden geïrriteerd als je te lang bij ze staat. Etc.

Cd project red kan het wel. Maar ze hebben het niet gedaan bij cyberpunk, voor wat voor reden dan ook.

[Reactie gewijzigd door n3z op 23 juli 2024 00:17]

Eens N3z. De AI voelt gewoon lame aan zeg ik als gamer. Als ik CD Project het moest vertellen waarom (of iemand anders) dan zou ik ervoor betaal mogen worden. In dit geval ben ik een gamer die de volle mep heeft betaald meteen toen die uitkwam en voor alle teleurstellingen al bekend waren. Het is tunen van de AI. Het is veel glitches fixen. Het is een uiteindelijk verzorgd product neerzetten op de markt. Net even wat meer fantasie in het spel stoppen en niet in de marketing. En niet de verwachtingen zo hoog opvoeren dat er eigenlijk alleen maar massaal teleurstellingen komen. Het is een game uit 2020, niet uit 2008 maar het voelde wel als een game uit 2008. Voor mij althans.
Gaat het niet worden. Het zal nooit qua levendigheid in de buurt komen van GTA 4/5. Dan kan je beter gewoon rustig wachten op GTA6 (persoonlijk kijk ik daar meer naar uit dan). Ik moet mezelf er echt weer aan toezetten om met de next-gen update te gaan spelen, maar ik zie het wel tegen die tijd.
Ook zonder de politie AI is ie wel aardig speelbaar. Ik heb me wel ermee vermaakt. Maar goede politie-ai zou de game wel wat leuker maken. Het voelt nu wel heel erg jaren 90 aan m.b.t. de politie.
En pedestrian AI niet te vergeten.
Ben ff nieuwsgierig, i welke gescrapte, gehypte content moet dat wezen volgens jou dan?
Ze hadden het spel nooit voor de PS4 en One X uit moeten brengen. Consoles van tig jaar oud, die het gewoon niet meer trekken.

Had ze veel slechte pers gescheeld.
Dat betwijfel ik, de PC versie kende ook een hele berg aan bugs. Bovendien waren ook veel mensen ontevreden over het verhaal, de gameplay, en de mechanics (mensen hadden er meer van verwacht).

Tja zoals ik wel vaker zeg, Cyberpunk is een prima spelletje om te spelen. Alleen is het het Half Life 1 voor RPG's waar mensen op hoopte. Helaas zitten er ik-weet-niet-hoeveel bugs erin.
Dat betwijfel ik, de PC versie kende ook een hele berg aan bugs. Bovendien waren ook veel mensen ontevreden over het verhaal, de gameplay, en de mechanics (mensen hadden er meer van verwacht).

Tja zoals ik wel vaker zeg, Cyberpunk is een prima spelletje om te spelen. Alleen is het het Half Life 1 voor RPG's waar mensen op hoopte. Helaas zitten er ik-weet-niet-hoeveel bugs erin.
Vanaf dag 1 de PC versie met een hoop plezier gespeeld. Hier en daar wel een bug, maar niets in vergelijking met de PS4 versie. Dit geluid hoor ik de meeste mensen spiegelen, dus hoezo betwijfel je of er minder slechte pers was geweest als die brakke PS4 versie er niet was? Het is toch niet voor niets dat die daar geheel uit de verkoop is gegaan en op de PC niet?

Persoonlijk heb ik mij meer geërgerd aan bugs van games als Mass Effect andromeda, Assassin’s Creed: Unity, Fallout New Vegas etc. Cyberpunk was bizar gehyped en als verwachtingen ook maar iets niet waargemaakt worden dan is er een groep mensen op internet die niets anders doet dan afgeven tot in de eeuwigheid. Prik daar een beetje doorheen, temper je eigen verwachtingen en het is een prima spel.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 00:17]

De broken port van PS4/Xbone is maar een topje van de hele kritiekijsberg. Een soort kersje op de taart zeg maar, want er is heel wat meer aan de hand dan alleen een broken last-gen port.

Je bent het hopelijk toch wel met mij eens dat de Cyberpunk devs (of beter gezegd, het Cyberpunk PR game) de game de hemel hebben ingeprezen voordat het een releasedate kreeg? De game zou revolutionair zijn, the next big standard in RPG games, de meest realistische gamewereld ooit. Dat zijn geen dingen die fans hebben gezegd, maar de devs zelf. Zij hebben ons gouden bergen beloofd, maar achteraf bleek het niks meer dan een berg aluminium. Leuk, maar niet echt beter dan de gemiddelde AC.

En daar waren mensen vooral pissig over. CDPR heeft gelogen tegen haar fans, en dat heeft voor de enorme (internet) backlash gezorgd. Cyberpunk kan je beter vergelijken met No Man's Sky.

Je zou kunnen beargumenteren dat als ze geen last gen port hadden gemaakt, er meer tijd zou zijn om de game op PC en next gen te fixen. Alleen zou je nog steeds met problemen zitten zoals het verhaal wat voor Cyberpunk-standaard niet echt heel goed is, en de gameplay die enorm tegenvalt.

En het is zo jammer, een jaar langer in de oven, en Cyberpunk zou wss een hit zijn geworden, zelfs met de broken last-gen port.
De dramatische AI maakt het echt onspeelbaar voor mij.
Dat moet je natuurlijk zelf weten, maar dat is wel een keuze die je maakt.
Voor mij is een goede AI niet perse essentieel voor vermaak. Natuurlijk best irritant dat de AI zo belabberd is, maar uiteindelijk is dit gewoon een RPG die het van de verhaallijn en de setting moet hebben, en dat wist ik van te voren al(net als dat de AI slecht was) op dag 1 van de release toen ik de game kocht.
Al met al heb ik me prima vele uren vermaakt...dus dat is het belangrijkste.
Hier en daar wel een bug, maar niets in vergelijking met de PS4 versie.
Bugs op de pc worden echt niet spontaan beter als je weet dat het op de ps4 nog veel erger is.
De bugs en onafgewerktheid op de pc viel echt op en het spelplezier werd bij mij toch echt redelijk vaak verpest door stomme zaken als cops die 3 meter achter je spawnen of auto's die door gebouwen heen rijden.
En dat zijn dan nog de bugs. Als je daar doorheenkijkt dan is dat wat overblijft van een 'net niet' nivo.
Wat mij betreft was het een middelmatige game met veel bugs en soms enorm mooie graphics.
Met nadruk op middelmatige game.
Je kan het financieel niet verantwoorden om dit niet te doen, je mis zoveel omzet door PC only te maken (gezien de beschikbaarheid van de PS5/Xbox Series S/X) dat voor een (onafhankelijke
) developer de PS4/Xbox One belangrijker rol spelen dan bijvoorbeeld de PC en nieuwe gen consoles.

Einde van de dag is CD Project Red ook gewoon een bedrijf die toekomstige projecten ergens vandaan moet financieren. Witcher geld is niet oneindig he.
Gewoon het omgekeerde doen van rockstar. Die brengen hun game eerst uit op consoles en dan een jaar later voor de PC. Dan hoef je ook niet iedere bug 5x te fixen omdat je 5 versies tegelijk verkoopt.
Gewoon het omgekeerde doen van rockstar. Die brengen hun game eerst uit op consoles en dan een jaar later voor de PC. Dan hoef je ook niet iedere bug 5x te fixen omdat je 5 versies tegelijk verkoopt.
Ik denk niet dat het zo werkt. Aangezien de patches synchroon met elkaar lopen. Bugs in de main game hoef je maar 1 x fixen. Per apparaat moet je wel elke de port van de engine update.

Echt, denk ik wel dat ze beter de PS4 en Xbox Oneversie hadden kunnen skippen. Gewoon direct next gen en PC. Perfomance issues vallen dan minder op en mogelijk waren glitches niet aanwezig geweest, doordat je geen rekening hoeft te houden met de last gen.
Ik weet niet of dat financieel slim was geweest. Zelfs Sony heeft besloten de komende games ook op de PS4 uit te brengen (GT7, God of War Ragnarok, Horizon Zero Dawn etc), aangezien het chiptekort voorlopig nog niet is opgelost. Dus ik ben bang dat we tot en met 2023 nog een hoop cross gen spellen zullen zien.
Ze waren begonnen met ontwikkelen voor de PS4 en OneX. Ze hadden de game moeten bouwen met die twee consoles als basis en niet de snelste en nieuwste kaarten en consoles najagen. Dat de game niet goed werkt omdat het een enorme en gedetailleerde stad is is geen excuus als ander games zoals GTA5 het wel voor elkaar krijgen. De game is gewoon slecht geoptimaliseerd.
Grafisch is GTA5 eenvoudiger, mag ook wel, dat spel is ondertussen antiek en gewoon 8 jaar oud. Wel fijn dat we in ieder geval iets vooruit zijn gegaan.

GTA voelt veel levendiger aan, de stad is meer ingeleefd, NPC's zijn (inter)actiever met hun eigen levens. De immersie is bij GTA5 vele malen groter dan van CP2077, ook al ziet het er grafisch wat minder goed uit (Ik vind GTA5 nog steeds prachtig, maar goed)
Niet alleen grafisch, hou alsjeblieft op. De NPC's in beide games zijn slecht, probleem van CP is dat er ook nog eens veel bugs in zitten.
Loop maar eens rustig door Los Santos heen en luister naar de NPCs, zie hun onderlinge interacties of de interacties naar jouw als speler. Compleet belachelijke discussies, NPCs die elkaar overvallen en een dikke agent die daar dan achteraan begint te huppelen, auto's stelende NPCs die ook af en toe jouw auto komen stelen, NPCs die verschillend reageren bij beschietingen of berovingen.

Het NPC/AI systeem van GTA5 behoort nog steeds tot de top. En het is een belangrijk onderdeel voor de algehele immersie.

Als ik de NPCs/AI van CP2077 bekijk lijkt het alsof je een game uit de jaren 90 speelt. Auto's die altijd strak rijden, NPCs die identiek reageren, NPCs die saai een beetje van punt a naar punt b lopen, geen directe interactie.

CP2077 zou the next best thing worden, het is gehyped alsof het revolutionair zou zijn.

Voor mij is immersie echt ontzettend belangrijk in dit soort games. Het is waarom Skyrim en GTA5 nog steeds de beste games zijn in hun klasse. Skyrim deed niet onder aan CP2077 als het op bugs en glitches aan komt, daar spelen wij gamers wel doorheen als het spel goed genoeg is.

Ik had graag wat nieuws gezien en CDPR deed het heel goed met the Witcher, maar helaas wordt het wachten op de volgende TES of GTA.
Tegen iemand zeggen dat hij/zij er geen verstand van heeft is niet heel erg bepaald de juiste manier om dit te zeggen. Ja je hebt gelijk het is een andere game, maar er zit wel wat in wat hij zegt. Ze hadden de game of niet uit moeten brengen op de oudere consoles of ze hadden het nog meer aan moeten passen zodat het gewoon een speelbare ervaring wordt. Een game wat minder dat 30 FPS heeft is gewoon het niet waard.
Mee eens dat het uitbrengen in deze staat een fout was, maar dat mensen zonder inhoudelijke kennis dit soort domme vergelijkingen maken irriteert me.
Alsof jij inhoudelijke kennis hebt over al je gezeik over de overheid
Ze trekken andere games wel? Misschien gewoon slecht/niet geoptimaliseerd?
Ze hebben een onklare game de wereld in gestuurd. Dat iw wat je krijgt als mensen hypen en onuitputtelijke digitale content pre-orderen.

Is al veel gebeurd en zal helaas nog gebeuren.
One X doet het nog redelijk hier al speel ik eigenlijk alleen op de series X. Heb het al een hele tijd niet gespeeld omdat ik wacht op de update voor nextgen
Zo werkt het niet volgens Sony en MS, alles wat op PS4 Pro en Xbox one X wordt uitgebracht dient ook te werken op de PS4 potato en Xbox VCR.
Ze hadden het spel nooit voor de PS4 en One X uit moeten brengen. Consoles van tig jaar oud, die het gewoon niet meer trekken.

Had ze veel slechte pers gescheeld.
Nou op de One X draaide het juist wel oke begreep ik. Het waren de PS4 en de One waar het echt een drama was.
Ja, of ze hadden de release voor die consoles kunnen uitstellen, zodat ze de game verder konden optimaliseren voor die consoles.
Nouja, ze hadden het rustig ook voor PS4 en One X kunnen uitbrengen, alleen hadden ze dan wat aan de instellingen verder moeten terugschroeven of beter moeten oplossen.
Wat mij betreft een onhandige uitspraak van CD Projekt. De game blijft technisch zwaar onder de maat op de vorige generatie consoles. Dat kan best het best haalbare zijn op die hardware, maar wellicht was het gewoon beter geweest om dit in eerste instantie een PC only game te maken en vanaf daar te porten naar de PS5 en XSX/XSS. Achteraf makkelijk praten, maar deze uitspraak van CD Projekt maakt het allemaal niet beter en getuigd niet echt van voelsprietjes.
Onhandig? Nee hoor. Ze hebben ontzettend hard gewerkt en ze kunnen nu best tevreden zijn met de huidige staat van het spel en waar het naar toe lijkt te gaan. Buiten dat kan het best zijn dat ze nu ook erg goed realiseren dat de PS4 en XB1 (Non Pro/OX) te zwak zijn om het spel veel beter te draaien dat het momenteel doet, ze kunnen misschien her en der meer prestaties er uit halen, maar het zijn nu eenmaal consoles van bijna 10 jaar oud. Hoegoed denk je dat een computer van 500 euro uit 2013 het spel nog draait?

Onhandig is het zeker niet, maar allicht ietwat verkeerd verwoord. anderzijds geven ze aan wel het spel te blijven patchen en verbeteren, dus ze stoppen er niet mee. Het is niet "we zijn tevreden. Doei he!" totaal niet. Ik heb nog wel enigzins vertrouwen in CDPR, Ja ze hebben enorme fouten gemaakt, maar ze zijn er niet mee opgehouden, net als Hello Games die een vergelijkende blunder maakte, zijn ze door gegaan om het spel te verbeteren ondanks alle haat en tegenslagen die zij kregen.

Een Game maken voor PC en daarna poorten naar console is NOOIT een goed idee. PC's zijn velemale krachtiger dan een Console wat voor meer problemen kan zorgen dan je wil. Het is ofwel je maakt een PC Only versie EN een console Only versie, OF je maakt een Console versie en port deze naar PC en geeft het een facelift. Zoals wat RDR2 heeft gekregen. Maar je kan het gewoon niet poorten van PC naar Console... dat is vragen om problemen.
...zijn ze door gegaan om het spel te verbeteren ondanks alle haat en tegenslagen die zij kregen.
Ze hadden contracten met o.a. de poolse overheid die veel heeft geinvesteerd in het projekt.
Contractueel waren ze gewoon verplicht om een goed werkend spel af te leveren.
Is dus gewoon harde business en geen liefdadigheid ofzo.
Waren ze verplicht het spel uit te brengen of om een goedwerkend spel uit te brengen?
Misschien is het JUIST dat contract waarom ze het spel in de staat waarin het verkeerde hebben uit gebracht? Wij kunnen niet zien of de overheid heeft lopen drukken met "Ja... maar.. Contract, kijk! dus doe maar." Ik zeg ook niet dat dit zo is.

Ik zeg ook niet dat wat CDPR goed is. Wat ik aangeef is dat zij niet zijn gestopt met het proberen een goed werkend spel achter te laten, zelfs op een hopeloze missie als de CP te laten werken op een console uit 2013.

Elke game dev heeft contracten, maar ze kunnen het alsnog gewoon links laten liggen. Je moet wel heel stom zijn om in je contract te stellen dat je een goed werkend product achter laat.
Waren ze verplicht het spel uit te brengen of om een goedwerkend spel uit te brengen?
Ja. Er werden zelfs kamervragen gesteld na het uitkomen. Het bleek dat ze iedereen voorgelogen hadden over de staat van het spel.
De druk om het uit te brengen kwam denk ik vooral van hun eigen marketing. Om je marketingcampagne te starten is veel voorwerk nodig. Je moet er dus een bepaalde tijd eerder mee beginnen dan dat je reclamecampagne werkelijk van start gaat. Als die trein op de rails staat kun je niet meer terug.
Daarbij komt dat die hele reclamestunt een groot deel van je budget opvreet. Soms wel meer dan de helft al weet ik niet hoe het met dit spel zit. Dat betekent dat je zo'n campagne maar 1 keer kunt doen. Breng je dan je spel niet uit dan is je hele marketingbudget weggegooid.
Wat ik aangeef is dat zij niet zijn gestopt met het proberen een goed werkend spel achter te laten, zelfs op een hopeloze missie als de CP te laten werken op een console uit 2013.
Zoals ik al zei hadden ze verplichtingen.
Daarnaast, het schijnt dat deze game oorspronkelijk prima liep op de ps4. Op een gegeven moment is de beslissing genomen om zich ook op de nieuwe consoles te richten en toen schijnt het mis te zijn gelopen en heeft men aannames gemaakt over hoe de voor next-gen aangepaste code nog liep op de oude consoles waar niet meer zo goed op getest werdt. Achteraf bleek de code gebroken voor die consoles. Het management bleef echter tot het einde volhouden dat het helemaal peachy liep op die consoles.
Elke game dev heeft contracten, maar ze kunnen het alsnog gewoon links laten liggen.
Heu, nee. Snap jij wel wat een contractuele verplichting inhoudt? Dat kan een boete opleveren die zo groot is dat je bedrijf failliet gaat.
Je moet wel heel stom zijn om in je contract te stellen dat je een goed werkend product achter laat.
Ze hebben het geld (subsidie) gekregen omdat ze een projektvoorstel hadden gedaan. Ze hebben daarbij een bepaalde voorstelling van de game gegeven en daar is die subsidie voor verstrekt. Achteraf bleek dat ze een verkeerde voorstelling van zaken hadden gegeven en veel van de dingen die ze beloofden en waar ze subsidie voor kregen niet waar hebben gemaakt. Zodoende kwam die subsidie in gevaar en moesten ze verder sleutelen of een grote financiele klap incaseren.
Daarnaast, het schijnt dat deze game oorspronkelijk prima liep op de ps4. Op een gegeven moment is de beslissing genomen om zich ook op de nieuwe consoles te richten en toen schijnt het mis te zijn gelopen en heeft men aannames gemaakt over hoe de voor next-gen aangepaste code nog liep op de oude consoles waar niet meer zo goed op getest werdt. Achteraf bleek de code gebroken voor die consoles. Het management bleef echter tot het einde volhouden dat het helemaal peachy liep op die consoles.
Ah.. dat wist ik niet... Verklaart ook waarom ze zeiden dat het eerst wel goed liep. Laat wel weer zien waarom je dan keuzes moet maken. Of Next gen en geen Old-Gen meer, of je gaat verder met Old-Gen en werkt pas aan Next-Gen wanneer het spel uitgebracht is, zoals meerdere studio's doen. En zoals ze nu eigenlijk al doen met de Next gen patch die RT naar consoles brengt. Ik weer verder ook niet hoe dit zit binnen het contract.

Wat ik bedoel met links laten liggen is dat wanneer er in het contract staat dat men het product op moet leveren en dit wordt gedaan en het flopt door technische problemen, dat het spel wél is opgeleverd dan kan je stellen dat ze wel het spel hebben uitgebracht en deze van begin tot eind te spelen is. Toegegeven heb ik zelf geen idee hoe streng dergelijke contracten zijn, maar EA komt wel weg met dit soort grapjes. Misschien omdat ze het maken en publishen en verder geen contracten hoeft te maken met partijen zoals CDPR het gedaan heeft?
Toegegeven heb ik zelf geen idee hoe streng dergelijke contracten zijn, maar EA komt wel weg met dit soort grapjes.
EA heeft een leger advokaten en hebben sowiso genoeg eigen financien dus die hoeven geen subsidie te vangen om hun projekten op de markt te krijgen.
Jij vindt het niet onhandig, maar wat CD Projekt doet kan eigenlijk niet. De game voor de volle mep verkopen en daarna moet de game nog een jaar lang gerepareerd worden. Het is in feite een hele early acces wat je koopt.

Ik snap je punt niet zo dat porten van PC naar console niet kan. Er zit gewoon pc hardware in de consoles. De PS5 en XSX zijn krachtiger dan de gemiddelde gamepc, afgaande op de gemiddelde steam gebruiker. Een game moet op zowel een geforce 1660 draaien als op een geforce 3090, dus de game is prima passend te maken aan console hardware. Daarnaast, de console port van RDR2 of een Horizon Zero Dawn naar PC had genoeg problemen op de PC.

[Reactie gewijzigd door Hulleman op 23 juli 2024 00:17]

sorry, maar rotte spellen uitbrengen en later "fixen" dat is letterlijk wat EA al meer dan een decennia doet. CDPR doet het 1x en iedereen maakt er een drama van? beetje context is wel op zijn plaats. en eA heeft heel wat diepere zakken dan CDPR

[Reactie gewijzigd door flippy op 23 juli 2024 00:17]

Dat is wel van heel andere orde natuurlijk. CP2077 was in feite een niet werkend product of op zn best in erbarmelijke staat.
nee, hoor. er zijn genoeg voorbeelden van EA die stukken erger zijn.
Oké, die ken ik dan niet goed en gelukkig nooit mee te maken gehad.
Prima kerel. De cpu en gpu voor consoles kun je niet kopen voor de pc nee, maar doe nu net alsof pc’s en consoles dag en nacht van elkaar verschillen. Sinds de PS4 en Xone zijn consoles gewoon pc’s met dezelfde architectuur. Er zit geen echt exotisch spul in wat een pc niet kan hebben wat in het verleden wel anders was.

[Reactie gewijzigd door Hulleman op 23 juli 2024 00:17]

consoles zijn waarschijnlijk configuraties die beter zijn afgesteld op gaming dan de meeste kant en klaar systemen in de markt. Alle games voor een specifieke versie van merk console, draaien dan dus op compleet voorspelbare hardware. Dat maakt zeker wel uit voor de prestaties van consoles, ten nadele van niet consoles.
Onhandig is het zeker niet, maar allicht ietwat verkeerd verwoord.
Dat is hetzelfde.
En als je dat doet laat je 200 miljoen potentiele klanten links liggen op de vorige generatie consoles.
Ja dat is de afweging. Die 200 miljoen potentiële klanten zijn ze nu iig kwijt.
Dat valt reuze mee.
https://www.gamesradar.co...-refunds-cost-cd-projekt/
That sounds like a lot, but in context it's pennies. The company made about $563 million in sales revenue and $301 million in net profit in 2020, no doubt largely from Cyberpunk sales. Suddenly the losses from Cyberpunk 2077 refunds don't sound like much, especially when you consider that $50 million includes projected refunds through 2021 and doesn't account for projected sales.
Dat zal je pas merken wanneer ze met hun volgende game komen en pre-orders gaat vergelijken. (Daar gelaten dat "no doubt largely from Cyberpunk sales" een aanname is, en "especially when you consider that $50 million includes projected refunds through 2021 and doesn't account for projected sales" een mening is gebasseerd op de aanname.)
Uhu, maar tegelijktijdig kan je wel roepen dat je 200M consumenten kwijt bent?
Datzelfde dachten ze ook bij CD Projekt, en zie het resultaat ...
Als pc-gamer heb ik dit spel op dag 1 gekocht. Ik heb eigenlijk geen moment last gehad van bugs en/of verminderde stabiliteit. Wel heb ik me vanaf het eerste moment gestoord aan hoe statisch de wereld voelt. Doordat auto's en npc's geen moment logisch reageren op wat er gebeurt heb ik het gevoel een 20 jaar oude game te spelen met heel mooie graphics. Dit in grote tegenstelling tot de Witcher 3, waar de wereld aanzienlijk meer leefde.

Voor mij waren het dus niet zozeer de bugs die mij na 3 uur lieten stoppen, maar vooral dat ik het gewoon een slechte game vind. Wat een enorme gemiste kans dit.
Precies mijn ervaring! Het is een mooie game met een leuk verhaal, maar de wereld is zo ongelooflijk saai en slecht geprogrammeerd. Een open world game wil je ontdekken en mee interacteren, vooral zo'n mooie als cyberpunk.
Sluit me hier helemaal bij aan. Fantastisch mooi, maar nul immersion. Je bouwt geen enkele band of feeling op met de karakters en de speelwereld, waar door het spel binnen no time verveelt. Dat had toch beter gekund
Inderdaad. Ik heb nauwelijks last gehad van bugs (afgezien van wat visuele foutjes), maar het spel was gewoon niet leuk om te spelen. Echt jammer want het thema sprak me zo aan en keek er ook echt naar uit. Na een paar uur gestopt met spelen en nooit meer aangezet. Serieus zelden gehad dat ik een game op full price koop en dan ook nog vrijwel niet speel...

On-topic: mooi dat ze tevreden zijn over de stabiliteit en prestaties :) Dat brengt mij zoals gezegd niet terug om te spelen.
Ik heb een vraag want ik heb CP niet gespeeld: hoe verhoudt het zich in jouw opinie tot Rage 2?
Mooi dat ze zelf tevreden zijn. Bij mij ligt hij al vanaf 2e dag van de release op de plank stof te happen. Ik wacht wel op de versie voor de Series X, en dan nog een paar maand wachten voordat die bugs eruit zijn ben ik bang.
Hier net zo, niet vanwege de performance (op de pc loopt hij best ok) maar gewoon vanwege de repetitieve missies en de flinterdunne gameloop.
Same, behalve dat ik e'm gelukkig nog niet had aangeschaft. Jammer dat de series X versie zolang op zich laat wachten. Blijft een appart verhaal, een game uitbrengen voor PS4/One X die niet speelbaar is op die consoles, en tegelijkertijd ook niet geoptimaliseerd is voor de PS5 en Series X. Twee keer geschoten, twee keer mis.
Dus gezien ze nu pas er blij mee zijn en cyberpunk 2077 uit kwam in september december 2020, betekend het dat ze met de release minimaal 9 6 maanden te vroeg waren.

[Reactie gewijzigd door Waswat op 23 juli 2024 00:17]

September is wel heel vroeg, volgens mij was de release begin december 2020, neemt niet weg dat dit nog steeds beschamend is om dan nu pas te kunnen zeggen dat je 'tevreden' bent, en helemaal wanneer je hoort dat veel klanten absoluut nog niet tevreden zijn.
Ah je hebt gelijk, de google wiki zei "Initial release date: September 17, 2020" maar dat was maar een van de data die later geschrapt werd voor wat uiteindelijk 10 December is geworden.
Hoeveel klanten zijn nog niet tevreden, en waar zie je dit?
Ik zou zeggen kijk eens rond op o.a. reddit, game fora e.d., zelfs hier in de comments onder dit artikel, het regent nog altijd klachten over performance op last gen consoles, matige AI, bugs in quests. Al met al is het vrij duidelijk dat dit spel, zeker op de last gen consoles, gewoon on-af is uitgebracht en dat het nog altijd niet op het niveau is dat je had mogen verwachten op basis van de reputatie van CDPR, die dan ook de laatste maanden binnen de gaming community een flinke deuk heeft opgelopen.
Dat zie je overal, in elk topic, ik ben bijv ook niet tevreden, grafisch in orden, maar qua gameplay en mechanics een game uit 2001
Het management is tevreden of de developers zelf? Groot verschil.
Het management, net als dat het management vorig jaar het oordeel velde dat het spel klaar was voor release.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.