Goedkopere OnePlus 9R komt vooralsnog alleen uit in India

OnePlus komt met een relatief goedkope, derde smartphone in de OnePlus 9-reeks die voor de Indiase markt is bestemd. Het gaat om de OnePlus 9R en het toestel lijkt alleen in India uit te gaan komen.

In een interview met de Indiase site News18 maakte OnePlus-ceo Pete Lau bekend dat er naast de OnePlus 9 en 9 Pro ook een 9R uitkomt. Deze komt vooralsnog alleen in India uit. Met deze telefoon wil de fabrikant inspelen op de 'uiteenlopende smartphonebehoeften' in het land.

Lau zegt met de OnePlus 9R nog wat verder te gaan dan het bedrijf al deed met de OnePlus Nord, in de zin van het aanbieden van een toestel met hoogwaardige specificaties. Hij lijkt te suggereren dat de OnePlus 9R 5G-ondersteuning krijgt, maar gaf verder nog weinig concrete details.

Volgens OnePlus wordt de 9R een 'premium-tier device' met een lagere prijs, waarbij de mogelijkheid van vloeiend scrollen en het spelen van mobiele games specifiek worden benoemd. Vermoedelijk zal de telefoon dan ook een relatief goede soc krijgen. Eerder was er al een gerucht dat er een goedkoper, derde OnePlus 9-model uitkomt en dat dit toestel de Snapdragon 865-soc krijgt.

Op 23 maart brengt de fabrikant zijn OnePlus 9-smartphones uit. Op die dag houdt het bedrijf ook een evenement waarbij waarschijnlijk in ieder geval de OnePlus 9 en 9 Pro worden gepresenteerd. Of dat ook voor de 9R geldt, is niet duidelijk. Verder zal de fabrikant op die dag zijn eerste smartwatch introduceren. Een week geleden verschenen er officiële renders van de 9 en 9 Pro.

Door Joris Jansen

Redacteur

19-03-2021 • 11:04

26

Submitter: Drwho1

Reacties (26)

Sorteer op:

Weergave:

Een echte flagship killer zal het wel niet worden......daarmee zouden zij hun eigen telefoons om zeep helpen. Wel, jammer.
De status als Flagship Killer is OnePlus al sinds de OP6 kwijt, sindsdien zijn ze zich juist gaan profileren en positioneren als flagship. Ook met deze variant probeert OP geen flagship killer te maken
Nee, begrijpelijk maar als consument vind ik dat jammer. Steeds meer bedrijven richten zich op het high- end segment.
Niet mee eens. Ik denk juist dat er steeds meer flagship killers zijn. Bedrijven hebben juist meer dan ooit in de gaten dat mensen zowel ultra high-ends willen, maar ook dat er daaronder ook een goede markt ligt. Je hebt nu juist meer categorien dan ooit

- instap (Redmi Note, poco m3 etc)
- instap+ (Poco x3 nfc, Galaxy m31/a42)
- instap/mid range (pixel 4a, SE, mi 10 lite, a51/a52, nord)
- mid range ( A52 5g, A72, 4a 5g, Poco f2, Edge, mi 10t pro, xperia 10 II)
- mid/high (s20FE, Pixel 5, mi10T pro, 8T, reno 4)
- high (s21, mi 11, 8 pro, Find x3 Pro, iphone 12 pro)
- ultra high (s21 ultra, iphone 12 pro max, mi 11 ultra, ROG5 )

Dit is maar een lijstje wat ik zo in een twee minuten uit m'n duim zuig. Natuurlijk klopt het niet helemaal en mis ik een hoop modellen. Maar wat ik wil aangeven is dat er juist super veel verschillend aanbod is nu in plaats van dat je 'vroeger' alleen een flagship of een midrange telefoon had.

[Reactie gewijzigd door LoeWn op 6 augustus 2024 22:36]

En het meest bizarre is dat je op instap+ eigenlijk hetzelfde kunt als op ultra high. Ja, op ultra high zijn je fotos net iets mooier en zijn de kleuren van je scherm net wat mooier... maar realistisch gezien is er nauwelijks verschil. Heb nu zelf een Poco x3 voor 180 euro... en ik kan er simpelweg alles op. Gamen? Helemaal prima. Betalen in de winkel? Natuurlijk. Fotograferen? Helemaal prima. Snel? Yep (geen haperen of wat dan ook). Batterijduur en snelladen? Helemaal geweldig. Flagships zijn op alle vlakken (behalve batterijduur misschien) beter, maar heb door de jaren heen flagships en midrange telefoons gehad en m'n vrouw heeft nog steeds een flagship en ik kan voor mezelf gewoon niet meer rechtvaardigen om een higher end mobieltje te kopen.
Poco blijft idd de flagship killer voor mij. M'n broer heeft de X3 NFC en toen ik zijn panorama foto's zag twijfelde ik letterlijk of die met een smartphone gemaakt zijn, laat staan een smartphone van < 200€. Heb zelf nog de Poco F1 en met GCam trekt die ook nog steeds sublieme foto's.

Er zijn dus nog steeds flagship killers als je maar goed genoeg zoekt, maar OnePlus hoort daar idd al jaren niet meer bij. Op zich wel benieuwd naar de R9, kan nog interessant toestel worden via import. Maar ben meer geïnteresseerd in hun smartwatch die volgende week wordt aangekondigd, hoop echt dat dat wat wordt.
De x3 hapert zeker wel, ik vond het niet heel storend. Maar haperen doet het toestel zeker. Voor de rest met je eens hoor. Maar de 732g is te zwak om continu 120hz te draaien.
Bij wat voor handeling hapert het bij jou? Zit net een paar minuten te spelen met me telefoon en paar keer merkte ik haperingen op in de animatie als ik van een applicatie naar m'n launcher ging, maar that's it. En sowieso, niet alsof je 120hz hoeft te draaien om geen haperingen te hebben; als extreem voorbeeld: 24 fps met gelijke tijden tussen frames en met motion blur is ook butter smooth. Ook altijd goed te bedenken dat bijv. de 732G ongeveer vergelijkbaar is met de 835, dus dat is een high-end smartphone van maar 3 jaar geleden (=periode waar we reeds echt goeie android mobieltjes hadden).

[Reactie gewijzigd door David Mulder op 6 augustus 2024 22:36]

Er is inderdaad meer aanbod, maar echter minder flagship killers in de prijs categorie van ~300 euro dan 3-4 jaar geleden

De laatste twee jaar is een flinke verschuiving ontstaan van de mid-range, neem de pocophone f1 (350 euro) tegen de poco f2 (600 euro) als we uitgaan van de introductieprijzen. Telefoons zoals de S20FE en Oneplus 8T worden door de media nu als het middenklassegment gezien (600-700 euro).

Telefoons stagneren in specificaties op bepaalde prijsniveaus door de grotere segmentatie. Zo stopt Oneplus al drie keer in een rij dezelde camera op hun flagship toestellen (7, 8 ,8T) en gaan de upgrades naar Pro versies. De Redmi Note serie krijgt marginale updates in prestatiekracht per versie. En zelfs regressie als het gaat om de resolutie op budget samsung telefoons (van 1080p naar 720p).

Een positieve trend is dat budget mobieltjes vanaf ~200 euro nu tenminste bruikbaar en snel zijn (ipv alleen A53 cores en 2GB ram). En eigenschappen zoals refreshrate en batterijduur stijgt elk jaar ongeacht welk segment.

Ik ben overigens eigenaar van een Oneplus 6, gekocht een halfjaar na launch voor 300 euro en als ik dan kijk wat voor progressie ik krijg voor diezelfde prijs skip nog wel een jaartje (of twee).
In feite gebruiken ze die term al niet meer sinds de OnePlus 2 of 3, dus snap überhaupt niet waarom mensen die term aanhalen.
Ik heb mijn SimOnly onlangs voor een jaar verlengd, want de OP6T werkt nog meer dan prima.. volgend jaar misschien uitkijken naar een OP10 of een -tegen die tijd- goedkopere OP9.. tenzij de OP6T het nog een jaar volhoudt.
Door de hoge versie-frequentie vind ik de verschillen niet zodanig groot dat ik persé voor een upgrade wil gaan.. aan mij hebben ze daardoor geen goede marketingslachteroffer.
Vind ik ook. Maar op de 8Pro is dat hoge refresh scherm toch wel erg lekker. Merkte pas hoe fijn toen ik laatst de IPhone 11 pro van familie in mijn handen had.

Verder met je eens. Het is allemaal iteratief, steeds een klein beetje beter.
Ik heb nog steeds een OP 5T, komt nog altijd prima mee. Ik zie dan ook geen reden om dit jaar al mijn telefoon te vervangen, tenzij hij echt kapot gaat.
De verschillen tussen mijn telefoon en recente flagships vind ik lang niet zo groot meer als vroeger dus ik kijk volgend jaar wel weer :)
Zit zelf nou al te twijfelen over de upgrade van mijn OP6 ergens dit kalenderjaar. Hij doet het nog perfect maar er is nog steeds geen Android 11 upgrade beschikbaar, het 60Hz scherm voelt heel 'langzaam' aan en hij mist 5G. Ik ga de OP9 en evt. OP9T series eens even afwachten en kijken wat het wordt.

De hoge versie-frequentie geeft inderdaad wel mooi aan dat upgraden heus niet bij elk model nodig is! Toch biedt het tegelijkertijd genoeg keus voor (ook oudere) toestellen.
Ikzelf ben een tevreden eigenaar van de OnePlus 7T maar op vlak van software updates hoef je volgens mij niet zo heel veel meer te verwachten van OnePlus.
Ikzelf zit nog steeds op Android 10.
Ja, je kan een beta draaien maar dat zou toch allemaal wat vlotter mogen.
Persoonlijk denk ik dat OnePlus op dit moment gewoon een merk is zoals een ander merk. De frequentie waarmee ze nieuwe modellen uitbrengen zorgt er voor dat je een half jaar nadat je de allernieuwste OnePlus kocht, niet meer belangrijk bent. Zo voelt het toch bij mij.
Goeie phone, heel tevreden mee, maar update-beleid mag echt wel beter. (op dit moment)
Ja dat gevoel begon ik ook te krijgen, goed om te weten dat ik daar niet de enige in ben haha.
Ik hoop echt dat ze het update-beleid aanpakken, ook ten goede van hun ecosysteem waar ze langzaamaan beginnen (denk aan OP TV, OP watch die 23-3 wordt aangekondigd, OP Buds (z))
Ik lees zonet op de homepage van Tweakers dat de update naar Android 11 een feit is voor de OP7T 😃
Er is toch nog hoop!
Helemaal mee eens. Hier exact dezelfde mening en situatie. Goedkoop simonly abo, OP6t (tweedehands gekocht). Bevalt prima.
De Oneplus 9R klinkt dan als een OP8 model die een rebranding krijgt.
Alleen voor de Indiase markt spaar je dan op software aanpassingen die voor bijvoorbeeld de EU markt nodig zijn om aan de privacy wetgeving te voldoen.
En je zou het in een lokale fabriek aldaar kunnen fabriceren om de protectionistische regering tegemoet te komen.
En waarschijnlijk weer zo'n phablet als de duizend-en-een andere modellen op de markt...
Waarom maakt (bijna) geen enkele fabrikant nog een degelijke, handzame telefoon?
Soms wordt het verhaal van de OnePlus X van vroeger (hardware van OnePlus One, met een 5" scherm) nog eens opgehaald en schildert men die telefoon onterecht af als een mislukking.
Mijn vriendin doet al meer dan 5 jaar met de hare.
Ik zou het net zien als een gat in de markt. Zonde, echt zonde.
Omdat er te weinig vraag naar is.
Een kleiner toestel betekent ook een kleinere accu. Dat betekent weer een te korte accuduur, of de noodzaak om minder krachtige hardware te gebruiken. En dan koopt niemand het toestel, omdat de prijs te hoog is (waarschijnlijk door een hogeren marge want: oplage is kleiner).
Grootste verbruiker is nog altijd het scherm. Kleinere scherm vraagt om minder stroom.
Nochtans hoor ik van mensen uit mijn omgeving (die me vaak raad vragen voor hun volgende toestel), dat de modellen die ze beschouwen allemaal te groot zijn.
En de meeste huis-, tuin- en keukengebruikers hebben helemaal geen nood aan tophardware want veel meer dan berichten sturen/filmpjes kijken/bellen/Whatsappen doen ze er toch niet op. Dus gooi er een zuinige SoC op en die mensen zijn ook tevreden.
iPhone 12 mini, of Sony Xperia 5 II. Toegegeven, niet de goedkoopste toestellen maar wel 'klein'.
En al minstens in het geval van de iPhone 12 mini; een tegenvaller in de verkoopcijfers. Apple heeft de productie van dat toestel teruggeschroeft.
De OnePlus 9R gaat een Snapdragon 690 5G krijgen volgnes de laatste geruchten, daarmee wordt het dus praktisch onder de Nord gepositioneerd. Het toestel gaat ook een IPS scherm krijgen en geen AMOLED.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.