Diablo II: Resurrected laat spelers oude savegames importeren van origineel

Diablo II: Resurrected, de komende remaster van het originele Diablo II uit 2000, kan overweg met oude savegames. Spelers kunnen die importeren en in principe doorgaan vanaf een punt waar ze in het originele Diablo II waren gebleven.

Matthew Cederquist, de producent voor Diablo II: Resurrected, zegt in een interview met IGN dat het importeren van originele savebestanden mogelijk is en hij raadt spelers dan ook aan die te bewaren. "Toen we aan de remaster aan het werken waren, vroegen we ons af of de oude savebestanden zouden werken. We hebben ze min of meer erin gezet en het werkte!", aldus Cederquist. Hij en zijn team omschreven die vondst als 'de beste feature ever'.

In Diablo II: Resurrected is cross-save-functionaliteit aanwezig, zodat de progressie is over te hevelen van bijvoorbeeld de pc naar de console. De remaster lijkt echter geen crossplay te krijgen voor de multiplayer, zodat spelers met zowel een pc als een console samen kunnen spelen. Cederquist zegt het een mooi idee te vinden, maar dat het niet goed past in de game, waarbij hij wijst op de verschillende UI's en control schemes.

Blizzard kondigde Diablo II: Resurrected vorige maand aan. De game moet later dit jaar uitkomen voor de Windows, Xbox Series X en S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 en Nintendo Switch. De aankomende game is speelbaar met het originele uiterlijk op basis van 2d-sprites, of een nieuw driedimensionaal uiterlijk met moderne belichtingstechnieken. Verder zijn resoluties tot 4k beschikbaar, gaat het geluid tot 7.1-kanalen en alle cinematics uit het origineel zijn geheel opnieuw gemaakt. De ontwikkelaar heeft ook de uitbreiding Lord of Destruction onderdeel gemaakt van Diablo II:Resurrected.

Door Joris Jansen

Redacteur

05-03-2021 • 11:26

77

Reacties (77)

77
77
28
6
0
44
Wijzig sortering
Wat is het grote verschil tussen de controller schemes waardoor het cross platform multiplayer niet zou passen/werken? Of ik op een controller nu op ‘A’ druk of op de ‘enter’ toets op een computer dat maakt toch niet uit? Je speelt over het algemeen met elkaar en ik heb niet echt ondervonden dat ik een nadeel/voordeel had tegenover de pc gamers toen ik op mijn Xdoos speelde..
Ik denk met name omdat Diablo 2 de optie heeft voor Hostile te gaan.

Diablo II was designed to allow non-consensual PVP
Op de pc speel je met de muis en kan je met distance based skills, zoals teleport en leap, de afstand bepalen met de muis. Met de controller wordt dit vastgelegd op een vaste afstand en kan je enkel nog de richting bepalen.
Als je naar diablo 3 kijkt, de console versie heeft een dodge roll om te compenseren voor het gebrek aan een muis.

Weet niet of ze zoveel moeite gaan steken in de console versie van d2, maar target selectie zal iig anders moeten dan met een muis. En ben ook wel benieuwd hoe ze skills als leap en teleport die de grond als target kunnen gebruiken gaan doen.

[Reactie gewijzigd door KSU4reqY op 26 juli 2024 17:36]

Bij d3 zit er heel wat meer verschil tussen console en pc dan alleen die roll (die ik overigens eigenlijk nooit gebruik, zie het nut er niet zo van). Als ik me niet vergis staat de camera wat dichterbij en zijn er minder vijanden. En ongetwijfeld nog wel meer verschillen, ze hebben de game gewoon anders getweakt voor de controller ervaring. Dat is ook de reden die ze gaven om pc nooit controller support te geven.

Maar inderdaad, of ze ook zover gaan voor d2... Ik betwijfel het.
Wat vreemd is, aangezien je best een optie zou kunnen gaan maken om een opt in/out te maken voor een controller-gebaseerde omgeving, nietwaar?
Mja ik kan me er ook wel wat bij voorstellen afhankelijk van hoeveel ze in de game gewijzigd hebben... Maar ik vond het wel jammer toen ik nog echt pc gamer was. Diablo 3 is een heerlijke game om achterover hangend op de bank te spelen, maar tenzij je moeilijk wil doen met een plank op schoot of zo is dat voorbehouden aan console gamers.
Bewegen is toch volledig anders? Ik neem in ieder geval vrij veel verschil tussen pc en Xbox nu met Diii. Aanval en bewegen is ontkoppeld op de Xbox, ik zou ook niet weten hoe je een teleporterende sorceress zou moeten bijhouden op je controller ☺️
Eens, maar wel jammer dat het niet als nog kan. In veel games heb je een crossplay: [yes/no] toggle. Dat lijkt me een goede oplossing, dan kunnen console spelers zelf kiezen of ze het een probleem vinden of niet.

Het is toch jammer dat ik nu niet met vrienden samen kan spelen die alleen een console hebben. Terwijl wij toch geen pvp zouden gaan doen...
Ik heb zelf Diablo 2 nooit gespeeld maar dit is wat ik even snel zag in filmpjes/plaatjes.

https://media.moddb.com/i...19/18874/skills.jpg?w=144
Dit plaatje bijvoorbeeld heeft heel veel knoppen op het scherm.

https://id3news.files.wor...19/04/inventory.jpg?w=584
Dit plaatje heeft bijvoorbeeld de inventory netjes gesorteerd. Wil je dit met een controller doen ben je langer bezig dan met de muis. Nodig is dit natuurlijk niet maar je niet wel sneller bijvoorbeeld hoeveel healing potions je nog heb. Of de troep sorteren zodat je die niet meer hoeft uit te zoeken en dus sneller kan verkopen.

Ook hebben muis en keyboard veel meer knoppen. 1, 2, 3 en 4 lijken me hotkeys om snel potions te kunnen drinken terwijl je nog kan lopen. Wil je dit op de controller dan moet je waarschijnlijk lopen los laten om bijvoorbeeld omhoog dpad in te drukken.

En de muis is veel sneller in de menu. Je kan veel sneller komen wat je wil doen. Op de console moet je vakje voor vakje verplaatsen voordat je ben waar je wil zijn. De pc moet dus langer wachten wat die niet gewend is. Al hoeft dit natuurlijk niet voor iedereen erg te zijn.

Dus eigenlijk heeft de pc dus meer knoppen op de keyboard en muis. Meer mogelijkheden op het scherm. En kan sneller alles bedienen.

En als ik Diablo 2 met 3 console vergelijk. Diablo 2 loop je met de muis. Je klikt waar de karakter heen moet lopen. In Diablo 3 console loop je de karakter zelf.
Ergens is het wel heel triest dat een multinational als Blizzard het moet hebben van WoW classic en D2 resurrected..

Een nieuwe goede game maken behoort blijkbaar niet tot de mogelijkheden.

En dat wanneer ze het proberen te vernieuwen ook nog eens behoorlijk kunnen falen, zoals met de vernieuwing van WC3.

[Reactie gewijzigd door Dauthi op 26 juli 2024 17:36]

Een nieuwe goede game maken behoort blijkbaar niet tot de mogelijkheden.
Wat is een goede game? Voor Blizzard is dat deze veel omzet genereerd en ze er zo weinig mogelijk tijd in hebben gestoken. Voor de oude D2 of WoW fan is dat iets heel anders. Zo zijn er zat WC/SC fans die WoW maar niets vinden en maar eigenlijk zien als bagger voor de massa. De Diablo for Mobile zal een zeer goede game zijn voor Blizzard en al die mensen die het gaan spelen, maar de kans is groot dat de oude D2 fans het pure bagger vinden. Iets dergelijks zal ook het geval zijn met D4. Vergeet niet dat ze mikken op tientallen miljoenen verkopen bij release en de doelgroep heel anders is geworden dan vroeger. Ja er zijn tegenwoordig veel meer gamers dan vroeger, maar die hebben niet dezelfde wensen voor games zoals de gamers van oudsher.
Oh ja, Blizzard heeft uiteraard andere parameters of een game goed is, en dat is vrijwel altijd cash revenue, marketshare, en een combinatie daarvan.

Maar ze bouwen ook nauwelijks nieuwe games, diablo mobile was een port van een andere game gemaakt door een ander bedrijf.

Blizzard zit wat dat betreft al 5 jaar zonder nieuwe game of game series...
Maar ze bouwen ook nauwelijks nieuwe games, diablo mobile was een port van een andere game gemaakt door een ander bedrijf.
volgens mij is dat nooit verder gekomen dan een gerucht op reddit, vanwege het feit dat bepaalde ui elementen lijken op Crusaders of Light, een game die net als Diablo Immortal is ontwikkeld is door Netease.

Dat 2 games van eenzelfde ontwikkelaar op elkaar lijken qua UI of misschien zelfs dezelfde engine gebruiken is natuurlijk niet vreemd. Inhoudelijk lijken die games echter zo verschillend dat je van een port niet kan spreken.

Verder vraag ik af waarom het altijd nieuwe games of nieuwe IP's moeten zijn. Misschien dat ik oud wordt, maar ik vermaak me juist prima met releases als WoW Shadowlands, WoW Classic of een game als Heartstone, terwijl ik juist met een nieuw IP als Overwatch echt helemaal niet heb. Nee, die mij maar Games in het Warcraft, Diablo of Starcraft universe als het over Blizzard gaat. Het wiel hoeft voor mij echt niet altijd opnieuw uitgevonden te worden wat dat betreft.

[Reactie gewijzigd door Dennism op 26 juli 2024 17:36]

En Nintendo maakt nog steeds spellen waar die loodgieter in zit.
Ja maar die spelen ieder toch wel net even anders. Zover dat ik de laatste iteraties gewoon niet leuk meer vind.
Eh Overwatch?
Deze multinational is gewoon met nieuwe games bezig. D2 Ressurected, Diablo mobile en Diablo 4 zijn in de maak. Overwatch 2, een Warcraft mobile game en andere games... Wat is je punt.
Ik denk dat hij doelt op nieuwe games die buiten de bestaande Blizzard universa vallen.
Wat dat betreft ben ik het enigszins met hem eens. Op Overwatch na zijn er al aardig wat jaren geen nieuwe games van Blizzard uitgekomen. Overwatch is geinig, maar na een half uurtje heb ik die altijd wel weer gezien. Ben wel benieuwd naar wat er nog komen gaat. Vroeger deden ze heel lang en hoorde je niks over het bouwen van nieuwe games dus er is nog altijd hoop.

Persoonlijk vind ik het wel jammer dat het tegenwoordig allemaal vanuit de aandeelhouders gedreven wordt en niet meer het doel "Een goede, leuke game voor de spelers" op nummer 1 staat. Dat zeg ik als 15 jaar WoW spelende en ondanks dit vrijwel alle Blizzard games sinds halverwege de 90s nog altijd in bezit heb (of contractgebonden bruikleen via b.net, hoe zit het tegenwoordig :D).
Hier kan je Blizzard niet de schuld van geven. Van die 2 games waren het de fans zelf die er om gevraagd hebben. Blizzard heeft in dit geval dus alleen naar hun geluisterd.
Werkt het ook met je mp chars?
Nee, er is een tijdtje een bug geweest waarmee je de client jou mp char als sp char kon laten opslaan.

En vroeger, en dan hebben we het over eerste 2 jaar, was er een bug waar de online servers ook konden werken als tcp/ip game, waarbij je je eigen lokale char uploaden en op closed battle net kon spelen. Dit is gelukkig al jaren opgelost. Hier kwamen de occu rings vandaan, voor de kenners.

Ze hebben aangegeven dat mp gaat werken op bnet2, waar diablo 2 zelf op t oude bnet draait. Ik verwacht niet dat ze het gaan omzetten, maar goed, het is bekend dat ze een aantal jaar geleden (met patch 1.12) serverside alles in sql opslaan, over de losse safefiles. Ik denk dat het niet heel veel moeite zou zijn om dit werkend te krijgen voor blizzard. Maar wil je het? Met de oude bugged items die nog rond zwerven.
Wel kon je bewerkte singleplayer characters converteren naar multiplayer met gehackte items.
Leuke kindertijd bvb met debiele items tegen elkaar racen.
What do you mean Oculus is eth? It's a ring.
Ik vraag me af wie hier nog saves gebruikt die ~20 jaar geleden zijn begonnen.
Zeker wel, ik heb een aantal chars na gemaakt van mijn online chars,

EpicAma en EpicSorc
en die gebruik je al 20 jaar? Damn, goed bezig!
Even in mijn doosje floppies kijken of ik de save games nog heb liggen ;)
maar die heb je dus al jaren niet meer gebruikt?
Of heb je een offline retro PC staan?
Een usb floppy drive. Werkt nog steeds op elke nieuwe pc en die zijn nog steeds niet overdreven duur. Als je een superchar had is het misschien nog wel de investering waard.
Ja, maar dat is alleen nuttig voor mensen met game skills... dat is bij mij zeer zeker niet van toepassing :)
Maar data op floppy drives behoudt over het algemeen maar 10-20 jaar als ik het internet mag geloven.
Ligt eraan wat voor soort floppies. Sony floppies zijn erg goed in het lang vasthouden van data terwijl je bij Samsung floppies zeker weet dat je data na 5 jaar verdwenen is (in die tijd was Samsung nog een ''troepmerk'' qua computerspul en elektronica).
Ik speel op dit moment Diablo II, dus het is zeer welkom.
Ik ben dit jaar casual wat D2 gaan spelen dus die import is zeker mooi!
Naar geen actieve saves die ouder zijn dan een redelijk deel van de tweakers dus :p
Ik heb er hier nog vele op m'n PC staan. Al jaren weinig meer gespeeld maar de meesten van m'n originele local save games heb ik nog altijd.

Funfact: Je kon je savegame files destijds dupliceren, copy/paste in je map, ff ander naampje eraan. Via LAN met m'n neef items uitwisselen a.k.a. kopiëren die erg goed waren. Geen idee of dit nog steeds kan met de laatste versies. Was wel lachen altijd.
Opzich ook wel weer jammer want het hele opbouwen en grinden van je char is de beleving,

beetje zelfde als je in een game meteen tegen de eindbaas moet met alle opties en wapens maxed en dat is het dan weer.
Dan maak je toch een nieuw character? :)
yep, zou het liefst nu al beginnen :)
Top! Zeker voor de mensen die honderden of duizende uren in het origineel hebben zitten en nu op 4k met nieuwe graphics willen spelen.
Alright, ik ga weer een character maken aankomend weekend.
Ah, nice!
Een mooie kans om de Open B.Net character mod scene weer aan te zwengelen! Funky PI sorcs die de paladin skill Smite gebruiken zonder animatie en eruitzien als amazons! Mooie tijden en een echte uitdaging voor de min/max'ers onder ons.
Nice! mijn diablo 2 saves heeft al 4 HDD migraties overleefd sinds 2007 hahaha
Ik heb hier ook nog wat saves uit 2003 opzij staan :D
o.a. karakternaam als "groenezooi". You never guess waar z'n tasjes mee gevuld zijn.
Zitten die oude savegamea niet vol item duplicates en andere cheats/hacks?
Dat is toch aan die mensen zelf wat ze lokaal met hun savegame uitvreten :p.
Het is alleen voor sp en niet voor mp.

Ik gebruik zelf Plugy ivm de stash, maar zou zonder veel problemen mijn char weer geschikt kunnen maken voor de remaster.
Aah alleen SP, ik dacht dat die hacks ook golden voor MP

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.