Helemaal mee eens.
Maar jij gebruikt dus geen Smartphone omdat deze ook je dagelijkse ritme weggeeft? Nog véél meer dan een deurbel. Anders snap ik jouw (of rdoorn's) opmerking niet goed?
Er wordt volgens mij gemeten met twee maten.
Maar dat doe ik eigenlijk ook: Ik ben best op mijn privacy gesteld, maar ik maak zo goed mogelijk afweging wat ik wel en niet wil:
Ik kan mijn domotica offline bedienen, ik heb een pfsense router met pfblocker en krijg (vrijwel) geen advertenties (DAT is pas vervelend!!) en heb écht iets tegen stembediening. waarbij er constant meegeluisterd wordt. Ik heb daarom ook geen camera's IN huis die vanalles zouden kunnen opnemen, alleen de Ring op de openbare weg gericht. Maar: Ik weet dus niet wat de microfoon van mijn smartphone allemaal registreert? Jij?
En ik weiger om in een hol onder de grond wonen of de gemakken van de moderne tijd afzweren, daarvoor geeft ik dan maar (in de gevallen die ik acceptabel acht) een stukje 'profielvorming' voor op. (Ze kunnen we toch geen persoonlijke advertenties sturen, alles wordt geblokt :-))
Ik gebruikt trouwens ook geen social media, dat is na advertising sinds de jaren 50-60 het grootste verderf geworden van de huidige moderne tijd, maar dit terzijde.
Wat ze verder met mijn profiel doen? Tja, als er een politieke wind gaat waaien die dergelijke profielen gaat opvragen/opeisen en met wat voor doelen dan ook gaan misbruiken of we in een (burger)oorlog belanden tussen de vele geloofsovertuigingen of... bedenk de scenario's maar..
Ja, dan weten 'ze' waar ik op 28 januari om half twaalf was. Thuis op de bank ivm de Covid Epidemie...
Maar: Ik ben zeker niet blind voor de gevaren, maar weeg continu af wat ik wel wil en wat niet. En dit is een continue afweging en dusdanig flexibel dat het twee kanten op kan gaan. Ik kan besluiten de Ring de deur uit te doen (pun intended), maar ook dat ik misschien ooit een Google Home in huis zet. Al is het maar op te kunnen roepen 'Hey Google Reclame!' waarmee automatisch het geluid van de TV gemute wordt bij de (vele, vele) reclameblokken. Maar ik ga dan eerder over op streamaanbod en kijken zonder reclame. (Shit: Dan wordt er weer een profiel van me gemaakt... Damn... Je ontkomt er niet aan....)
[Reactie gewijzigd door denonman1 op 28 januari 2021 11:38]