Western Digital en Kioxia presenteren BiCS5-nandgeheugen met 112 lagen

Western Digital en Kioxia, het voormalige Toshiba Memory, hebben onder de noemer BiCS5 de vijfde generatie van hun 3d-nandgeheugen gepresenteerd. Het nandgeheugen bestaat uit 112 lagen; bij de vierde generatie waren dat 96 lagen.

Western Digital en Kioxia hebben het BiCS5-geheugen samen ontwikkeld, Kioxia produceert het. In een persbericht meldt Western Digital dat het bedrijf al een 512Gbit-chip in van het nieuwe nandgeheugen gebruikt in consumentenproducten. Het gaat daarbij om tlc-nandgeheugen. Productie op grote schaal wordt echter pas verwacht in de tweede helft van 2020.

Het BiCS5-geheugen zal zowel als tlc-nand als qlc-nand ingezet worden. Naast de 512Gbit-chip komen er ook varianten met een capaciteit van 1Tbit en 1,33Tbit. Volgens de fabrikanten is de dichtheid van het geheugen ten opzichte van BiCS4 met twintig procent toegenomen door het gebruik van meer lagen en 'geavanceerde procestechnologie'. De snelheid zou met 50 procent zijn toegenomen ten opzichte van de voorganger.

Andere geheugenfabrikanten gingen Western Digital en Kioxia voor. SK Hynix begon vorig jaar al de productie van nandgeheugen met 128 lagen. Samsung bracht vorig jaar ssd's uit met de zesde generatie van zijn v-nand-geheugen dat uit 'meer dan 100' lagen bestaat.

BiCS5-nandgeheugen

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

31-01-2020 • 13:46

10

Reacties (10)

Sorteer op:

Weergave:

2020: 112 laags geheugen.
Wordt tijd voor een 3D simulatie van hoe zo'n toren er van binnen uit ziet!
Misschien niet helemaal wat je zoekt, maar in dit artikel van vorig jaar staan veel plaatjes van hoe NAND geheugen er uit ziet.
Zeker, toffe renders en xrays daar! Thanks!
Bizar dat de mensheid in staat is zo iets te maken. En bizar dat het nog werkt ook. Het is gewoon een test om te kijken wanneer het besef komt: "Maar dat kan helemaal niet", en dan wordt je wakker :D
Voor degenen die zich net als ik afvragen waar BiCS voor staat:
BiCS stands for Bit Cost Scaling and refers to the lower cost/bit with each succeeding generation. BiCS5 technology will be used to build TLC (3bits/cell) and QLC (4bits/cell) NAND. Dies will be available in a range of capacities, including 512Gb (64GB and TLC), 1Tb (128GB and TLC) and 1.33Tb (1,000,000,000,000 bits and QLC).
bron

[Reactie gewijzigd door Thedr op 23 juli 2024 18:46]

Waarschijnlijk hebben ze dit voor elkaar gekregen met het zgn Yieldstar tool van ASML.

https://www.youtube.com/watch?v=UxfGFjgqBjM
128GB chips, ze gaan straks nog de HDD's inhalen qua opslag en allicht qua prijs :)
Dit artikel is m.i. echt voor de kenners ... Het viel mij op door de naam Western Digital. Hard Disc bakker. Kan iemand mij vertellen cq. uitleggen hoe of waarvoor dit geheugen toegepast gaat worden?
Dit vindt , voor gewone stervelingen zoals wij - voornamelijk toepassing in SSD's.
Die kunnen zo - potentieel - een grotere capaciteit krijgen en goedkoper worden.
d's, t's , dt's...

[Reactie gewijzigd door flabber op 23 juli 2024 18:46]

Duidelijk @flabber Dankjewel voor je reactie :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.