Ik heb bij een leasebedrijf gewerkt. De restwaarde is een reëele optelsom van allerlei factoren maar betrouwbaarheid is één van de redenen dat je in de duurdere segmenten vrijwel geen Franse auto's tegenkomt.
En toch staan Duitse merken in betrouwbaarheidstests/statistieken verre van bovenaan; dat zijn vaak Japanners. Sterker, er zijn zat modellen die onderaan de lijst bungelen. Die betrouwbaarheid is deels praktijk, maar grotendeels tussen de oren van mensen. Vooroordelen (zowel positief als negatief) zijn een bewezen hardnekkig hekelpunt in dit soort discussies.
De problemen waar jij denkt dat mensen tegen aan lopen bij Windows zijn ook helemaal niet de problemen waar het echt om gaat.
Hoezo 'denkt'? Ik herhaal praktisch letterlijk wat @
magnat505 in zijn twee posts boven mij beschrijft. Ik parafraseer dit en bevestig dat dit feitelijk een standaard riedeltje is van Apple gebruikers/fans, ik kom ze al jaaaaaren tegen, praktisch onveranderd in de 14 jaar dat ik het al volg.
Je wil op een gegeven moment gewoon een computer uit de doos halen die meteen werkt en niet nog eerst schoongemaakt moet worden van allerlei "gratis" virusscanners, rare defaults waardoor je geen verborgen bestanden kunt vinden of een compleet inconsistente GUI.
Alleen dat eerste is voor de doorsnee consument (90-95% van de doelgroep) in sommige gevallen een argument. De overige twee enkel voor powerusers.
Daarbij - uit de doos meteen werkt is ook maar een utopie en Apple heeft evengoed last van issues. Niet voor niets verschijnen er talloze bugfixes en updates voor elke OSX/iOS release ooit. Hier, een random artikel van OSXDaily over de problemen in Catalina:
http://osxdaily.com/2019/...-macos-catalina-problems/Aan de ene kant heb je expert users die liever problemen oplossen die geld opleveren, aan de andere kant heb je intermediate users die geen tijd of zin hebben om een expert te worden.
Weer dat overtrokken gebruik van krachttermen... alsof Windows gebruikers meteen experts/powerusers moeten zijn om hun PC te gebruiken.

Ook is het prettig om gewoon één goede shell te hebben in plaats van drie ("DOS", PowerShell en Linux Subsystem), om gewoon één UI paradigm the hebben in plaats van 8 gemixt met Vista met wat restjes die terug gaan tot en met Windows 3 en een stuk of drie plekken in de UI waar instellingen zitten. Bij Windows is het Operating System gericht naar de computer (maar geeft het je weer niet de macht zoals Linux dat toestaat), bij macOS is het Operating System een interface voor wat de gebruiker wil doen.
Sure, eens. Maar dit is het gevolg van 'de aard van het beessie', met andere woorden: OSX en Windows zijn eigenlijk niet eens met elkaar te vergelijken. OSX is volledig van en voor Apple, hoeft enkel op een paar tientallen configuraties te draaien en kan daardoor altijd volledig worden geoptimaliseerd. Windows is een volledig marktbreed OS dat op letterlijk honderdduizenden verschillende configuraties moet kunnen draaien. Het is juist enorm knap hoe goed Windows 10 werkt
ondanks de beperkingen die een 'open' OS onherroepelijk met zich meebrengt.
IBM bespaart ondanks de hogere initiële aanschaf en het feit dat ze ook veel mensen in goedkopere landen als India hebben rondlopen geld doordat ze van PC's naar Macs zijn overgestapt. Dit omdat het totaalplaatje van support en productiviteit meegewogen wordt.
Uhuh, en veel bedrijven en overheden keren juist weer terug naar Microsoft (van OpenXx/Linux/enz af) om precies dezelfde reden.
Daarbij: wederom geen doorsnee gebruikers waar we het over hebben, en daar ging het wel over.