Intel heeft grote problemen met zijn 10nm-productie, blijkt uit de bekendmaking van de kwartaalcijfers van het bedrijf. Pas in 2019 start de productie op grote schaal. Intel boekte wel een recordomzet afgelopen kwartaal.
Intel brengt dit jaar wel 10nm-processors uit, maar alleen in kleine hoeveelheden. De high volume shipment is naar 2019 doorgeschoven, blijkt uit de toelichting op de kwartaalcijfers. Intel startte in september 2014 met de release van zijn 14nm-processors, al begon de massaproductie van 14nm in 2015. Niet bekend is wat de oorzaak van het uitstel van de 10nm-productie is
De problemen stonden een goed kwartaalresultaat in ieder geval niet in de weg. Intels omzet steeg met 13 procent tot 16,1 miljard dollar. De omzet van de Client Computing Group, waar de consumentenprocessors bijvoorbeeld onder vallen, steeg met 3 procent tot 8,2 miljard dollar. De omzetgroei wat notebookchips betreft nam met 4 procent toe, die voor de desktop met 2 procent. Wel steeg de gemiddelde prijs van een desktopchip met 7 procent en die voor een notebookchip met 1 procent: Intel verkoopt dus minder desktopprocessors, maar de chips die het verkoopt, hebben een hogere prijs.
Met name de Datacenter Group deed goede zaken, geholpen door clouddiensten die Xeon-processors afnemen voor hun datacenters. De omzet van de divisie steeg met 24 procent tot 5,2 miljard dollar. Ook de divisies voor internet-of-things, Non-Volatile Memory Solutions en Programmable Solutions, waar fpga-fabrikant Altera onder valt, behaalden omzetgroei met dubbele cijfers.
Voor volgend kwartaal verwacht Intel een omzetgroei van 10 procent ten opzichte van vorig jaar. Voor het gehele jaar 2018 verwacht het bedrijf 2,5 miljard dollar meer om te zetten dan vooraf gedacht, in totaal 67,5 miljard dollar. Wat de inkomsten uit pc-chips betreft verwacht het bedrijf echter dat de omzet gelijk blijft ten opzichte van vorig jaar.