AMD's volledige presentatie van de komende Ryzen-processors met codenaam Pinnacle Ridge is online verschenen. Het gaat om modellen zoals de Ryzen 7 2700X, die gemaakt worden op 12nm en voorzien zijn van Zen+-cores.
De presentatie is online gezet door Spaanse website El Chapuzas Informatico. Veel details komen overeen met eerder uitgelekte informatie; zo blijkt dat AMD in eerste instantie met vier nieuwe processors komt: de Ryzen 7 2700X en 2700, en de Ryzen 5 2600X en 2600. De cpu's worden gemaakt op 12nm en hebben Zen+-cores.
Het nieuwe topmodel, de Ryzen 7 2700X, heeft acht cores met smt en een kloksnelheid van 3,7GHz, met een maximale turbo van 4,35GHz. De tdp is 105 watt, dat is iets meer dan de Ryzen 7 1700X met een tdp van 95 watt. AMD geeft de processor een adviesprijs van 369 dollar en levert deze met een Wraith Prism-koeler die van rgb-leds is voorzien.
AMD lijkt ruimte over te laten voor een nog hoger geklokt model, want er is nog geen opvolger voor de Ryzen 7 1800X. De nieuwe processors zijn compatibel met de huidige AM4-moederborden met een chipset uit de 300-series. Wel is een biosupdate vereist en volgens AMD komen fabrikanten van moederborden in maart nog met de benodigde updates.
De tweede generatie Ryzen-processors beschikt over XFR 2, waarmee de kloksnelheid verder verhoogd kan worden afhankelijk van de temperatuur. In combinatie met een nieuw moederbord met 400-series chipset is er ook Precision Boost Overdrive beschikbaar, wat de kloksnelheid nog meer moet verhogen. Deze functionaliteit werkt niet op huidige moederborden van de 300-series en is alleen beschikbaar op de X-processors, die een hogere tdp hebben.
Samen met de processors zullen fabrikanten moederborden met 400-series chipsets aankondigen. Het gaat aanvankelijk om X470-moederborden. B450-varianten volgen waarschijnlijk later. Op de slides staat dat de informatie op 15 maart officieel naar buiten wordt gebracht.
:strip_exif()/i/2001877557.jpeg?f=imagenormal)