Sharky Extreme Xbox report

Sharky Extreme brengt ons een report over de Microsoft Xbox console met daarin wat geblaat over de gebruikte nVidia componenten zoals de nVidia MCPX Media Communications Processor. Daarnaast is vanaf pagina 6 een komische dialoog te vinden over de totstandkoming van de hardware suppliers . Helaas niet echt nieuwe info, maar wel even het lezen waard. Hieronder een gedeelte voor je:

Microsoft Xbox logo (klein)A "300 MHz custom-designed graphics chip capable of processing more than 1 trillion operations per second", the iGPU is supposed to have "at least three times the graphics performance of the newest generation of game consoles". Don't you wish you had one now? This graphics chip will deliver more than 200 million polygons per second.

Now NVIDIA has been trundling out industry leading graphics toys for the last several product cycles so this part isn't much of a brainer. The interesting bit is what's under the hood of the second chip.

Where do all those peripherals learn to talk to each other? Right there on the .15micron, 200MHz Concurrent DSP, MCPX. Think of it as a major switchboard for all your media communications needs or as NVIDIA puts it, "…essentially a router on a chip". Aptly named, MCP was also the big spinning baddie in Tron.

This router has an 800MB/s Hi-Bandwidth link host interface, interfaces to the hard drive, the DVD drive, game controllers, network and modem, houses the dual DSP units and all the on-board audio processing necessary to qualify as the "World's Most Advanced Audio Device". In fact, the audio portion of the MCPX chip is being plugged as "mind blowing", though for some reason the 3D graphics are only considered "breath taking". Here's why.

NVIDIA has corralled some of the coolest cats from the 3D audio world (including a few former Aureal engineers in the mix) to push the custom 3-D audio processor for the Xbox past the competition and out into your living room. The APU will not only have a 3D Audio Out but support the industry Dolby Digital standard too.
Xbox nVidia structuur

Door Tweakers

Tweakers HQ

22-09-2000 • 16:42

23

Bron: Sharky Extreme

Lees meer

Reacties (23)

23
23
6
2
0
14
Wijzig sortering
Het feit dat ze een x86-processor erin doen heeft te maken met de portabiliteit.
Als ze een spel uitbrengen voor de X-box dan komt ie ook uit voor de pc en vice-versa. Voor de gamedevelopers alleen maar gunstiger. Dus eigenlijk is de ontwikkeling gunstig voor de gamers onder ons. Er komen dus (nog) meer spellen uit als de X-box er is :)
Het grote voordeel van een console is dat alle hardware hetzelfde is. Het zal dus best nog wat moeite kosten om een XBox game te porten naar PC, omdat daar een heleboel verschillende hardware ondersteund moet worden.

De processor is ook niet het lastigste onderdeel bij het porten. Bijna alle games zijn in C/C++ geschreven, dat is een kwestie van een andere compiler pakken. OK, dat is iets te simplistisch, maar in vergelijking met de andere onderdelen van het systeem is het porten naar een andere processor relatief eenvoudig. DX8 lijkt me belangrijker voor porten dan de x86 CPU.
'Alle hardware is hetzelfde' gaat ook bijna op met een device driver interface zoals bijvoorbeeld Windows die kent.
De applicatieprogrammeur houdt zich aan de standaard die het OS voorschrijft, de schrijver van de device driver doet dit ook.
Op deze manier kun je dus ook 'makkelijk' een consolegame/willekeurige andere applicatie porten naar een PC os.
Maw een consolegame die wordt herschreven voor de pc hoeft niet opeens allerlei hardwareafhankelijke code in te schakelen, dat doet de device driver voor het specifieke os.
Dat is inderdaad de theorie. Maar iedere kaart en driver is weer net iets anders qua performance, quirks, bugs etc.
Hmmmm ja en nee.
Niet vergeten dat de xbox eigenlijk een mini-pc is
Intel cpu, Geforce4 (nv25), directx8, mini windows os etc...
Ik denk dat naar windows te porten (wat toch nog altijd de grootste pc gaming platform is) ZEER gemakkelijk zal zijn, toch veel gemakkelijker dan de concurrenten hun systeem naar windows te porten... in feiten zeer slim van ms, je moet betalen om games te publishen op xbox, maar ik wil erop wedden dat in de contracten staat, 'als je dit game wilt porten naar een andere os moet je ook aan ons(ms) betalen'...

Tja, mijn conspiracy theorie (te veel deus-ex gespeeld :) )
:*) Aha zou dit dan eindelijk een serieuze tegenstander van Playstation worden?

}> Dreamcast en dolphin doen al niet mer mee vind ik :Z
|:(
het is wel de bedoeling dat dit een concurrent vn de playstation 2 gaat worden. Maar het feit dat er een P3 inzit vind ik eigenlijk wel nog steeds vreemd. Ik zou namelijk veel eerder verwachten dat ze er een RISC processor in zouden doen. Deze zijn namelijk veel beter in het gebruik voor spelconsoles. Of gaat dit een soort multimedia pakket worden.

En het feit dat je zegt dat Sega en nintendo niet meer mee doen is denk ik ook niet helemaal waar. nintendo en sega hebben namelijk altijd al goed gescoord op het gebied van spelconsoles en MS zal dat nog altijd moeten bewijzen en daat zal denk ik moeilijk worden met zo'n systeem want veel mensen zullen namelijk sneller kiezen voor een iets goedkopere spelconsole als ze de prijsverschil zullen zien.

Maar ja dit is natuurlijk allemaal speculeren
Vreselijk leuk is het om te zien dat de CPU, central processing unit, in het grafiekje als aanhangsel is weergegeven. Geniaal!

Op zich niet zo vreemd, Intel heeft het veel te druk met AMD, dus gaat geen custom chips bakken/brouwen.

Nvidia echter, loopt prima, en heeft amper last van concurrentie, en slaat lekker uit naar andere gebieden, beetje GPU kluschen, achja maak er gelijk nog een controller bij.

Feit blijft trouwens, consoles zijn niet up te daten, en zijn dus relatief snel out of date. Tuurlijk in het begin is het allemaal mind blowing, breath taking etc. Na een poosje sta je als PC held te kijken naar de graphics van bijvoorbeeld een ps1 en vraagt je af hoe iemand er langer dan 5 minuten naar kan kijken zonder ernstige hoofdpijn te krijgen. Gameplay is wat consoles tot consoles maakt (tot nu toe) en daar horen we bij de X-box nog weinig over.
[offtopic??]

Banshax,

ik vind dat "consoles kun je niet updaten PC wel" maar een slappe argument om geen console aan te schaffen. Ten eerste als je Pentium I 200 MHz hebt met een mobo zonder AGP dan ben je wel de lul want je kunt geen GeForce kopen. Nou veel succes met het zoeken van een PCI videokaart in de winkel. Ten tweede heb jij een GeForce 2 en 1 gig CPU en je mobo vol met geheugen want dat is toch wel het beste wat je kunt krijgen op dit moment? Zo nee dan is het concept upgraden toch nie zo geweldig tenzij je de beste spullen van dit moment aan kunt schaffen... upgraden is om je PC krachtiger te maken zodat je de nieuwste apps enzo kunt draaien. Op een console is dat niet nodig want de software wordt voor dat ding geoptimaliseerd dus upgraden is niet nodig.

[/offtopic??]
hoezo geen snelle videokaart op pci??
wat denk je van voodoo |:(
Ja, dat zegt hij nou net:
" Probeer maar eens een snelle videokaart met PCI aansluiting te vinden". ;)

je kunt een vOOdOO 3 echt niet een snelle kaart noemen, zelfs een voodoo 5 5500 houdt een Gforce 2 niet bij.
Tja, wat is "outdated"? Dat er betere hardware op de markt is? Of dat je er de nieuwste games niet meer op kan spelen? In het eerste geval zijn PCs in het voordeel, in het tweede geval de consoles.
zier er allemaal goed uit, maar het zijn de spellen die een console maken en niet de specs!

En omdat de xbox qua hardware zoveel op een pc lijkt word het alleen maar makkelijker om er games voor te maken en dat is des te beter voor de consument :9
Ik heb eens even gelezen bij www.xbox.com maar ik vindt het net op een pc lijken in een andere kast!!!!

bijvoorbeeld:

64 bm ram
pentium 3 733

enz.

Waarom zou je als tweaker dus dat ding aanschaffen???? :?
Het is ook niet bedoelt voor een tweaker....
Dit is echt voor de console markt, en geef toe, sommige games spelen echt wel beter op de concole dan op een PC hoor.
(ff niet naar beeldkwaliteit kijken natuurlijk)
Ze hebben er functies ingebouwd dat je ook kan surfen, dvd's afspelen, ...

Iemand een X-MOD-Chip ? ;)
en laten we nou net vet kicken op de beeldkwaliteit!!
ik vind dat je dit gewoon geen gameconsole meer mag noemen maar gewoon een pc. :7
De harde ware van de Xbox zijn wel phat maar dat maakt niet de console....
De software bepaalt het succes van de console als er alleen bagger games uitkomen dan heb je niks aan zo'n mooie console...
Microsoft is al begonnen met het opkopen van game developers, dus ik denk dat we bijna gegarandeerd goede games erop zullen krijgen. Maar zolang je zo'n ding niet kan upgraden(laat staan tweaken :P) heb ik geen intresse.

Microsoft zorgt er zelfs voor dat Halo EERST op de Xbox (en mac, maar dat is toch geen groot publiek dus voor hun geen gevaar) en daarna pas op PC uitkomt, natuurlijk complete onzin want we weten allemaal dat Halo op PCs wordt gemaakt, pure PR dus.
Ziet er cool uit, nou maar hopen dat ie een beetje goedkoop in de winkel komt en dan de cpu etc eruit slopen :9
wat ik zelf wel vind, is dat als de Xbox er is, er veel spellen voor gemaakt zullen worden. Tot zo ver klopt het.
Maar als nVidia weer een een nieuwe kaart uitbrengt (NV 40 of zo) en intel komt met een nieuwe processor( Intel P9) op de markt, dan zullen de game developpers de games voor 2 systemen moeten compilen of programmeren.

Het risico wat je hierbij loopt, is dat game-developpers dat niet kunnen(geld) of willen, zodat je niet optimaal gebruik kunt maken van die nieuwe hardware -> Stilstand :'( ---->>>> Achteruitgang :'( :'( :'(
Hrrmlz... 64mb geheugen? Da's een beetje te weinig imho. 200.000.000 polyz per second. Dat is (op een snelheid van 50fps) 4.000.000 polys tegelijk op je scherm. Als je dan je geometric data op gaat slaan. 1 poly = 3 ints = 12 bytes, 1 vertice = 3 floats = 12 bytes. (gemiddeld zijn er ongeveer twee keer zo veel polyz in een object dan vertices) dus 4.000.000 * (12+6) = 72.000.000 bytes. En dan heb ik het nog niet eens over vertice normals, rotated vertices, rotated faces en rotated normals, matrices etc...

Kortom, je hebt gewoon niet eens genoeg geheugen om die GPU fatsoenlijk aan te sturen.

trouwens, 200.000.000 polys/sec is ook niet zo impressive, aangezien die xbox toch geen hogere res zal hebben dan 640x512 ofzo ...
Dat is inderdaad waar, voor degene die zijn xbox op z'n tv aansluit. Dan heb je 640x512=327680 pixels.Dat betekent dat je per pixel ongeveer 500 polygonen hebt berekend... Efficient!(NOT) Maar goed. De xbox heeft ook HDTV aansluiting, monitor aansluiting, digitale lcd-scherm aansluiting..... Sow who cares? Meer snelheid=altijd beter.

Kunnen we trouwens geen manier vinden waardoor we onze ongebruikte GPU kracht kunnen gebruiken voor DPC? :7 :Y
Ik weet niet of iemand iets over de Xbocks heeft gelezen, maar volgens mij was Bill van M$ er niet zo blij me dat 'ie incompatible was met windoos.

Makkelijk porten blijft dus beperkt tot "dezelfde hardware"... en waarom heeft Linux zoweinig windoos spelletjes?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.