Vodafone verdubbelt de databundels van zijn Red-abonnementen voor nieuwe klanten en verlengers. Bestaande klanten moeten verlengen of een nieuw abonnement afsluiten om van de nieuwe bundel gebruik te kunnen maken.
De verdubbeling van de databundels is niet de enige wijziging. Ook komt er een Vodafone Start XL-abonnement naast de al bestaande Start-abonnementen. Dat is 26 euro per maand en heeft 2GB aan data, in plaats van 1GB van het 21 euro kostende Start L-abonnement.
De andere abonnementen, Smart en Black, komen te vervallen. Bestaande klanten kunnen die abonnementen wel behouden, maar nieuwe klanten kunnen ze vanaf de ingangsdatum niet meer afsluiten. Met de wijzigingen wil Vodafone de abonnementen overzichtelijker maken. De opties zoals het verdubbelen van de databundel en vijf euro korting voor klanten met een vast Ziggo-abonnement, blijven bestaan.
Daarmee komt de maximale databundel uit op 40GB: een Red Super-abonnement met verdubbeling van de bundel via Ziggo. In tegenstelling tot concurrenten T-Mobile en Tele2 biedt Vodafone geen abonnement aan zonder datalimiet. T-Mobile introduceerde dat in januari, Tele2 deed dat in mei.
Het is de eerste grote wijziging in abonnementen sinds maart 2016, toen Vodafone de huidige structuur van abonnementen introduceerde. De nieuwe abonnementen zijn vanaf 10 juli af te sluiten. Wie na 12 juni een Red-abonnement heeft verlengd of afgesloten, kan zonder meerkosten de nieuwe databundel krijgen.
Vodafone Start | S | M | L | XL |
Bel-/databundel | 150min 0MB |
150min 500MB |
150min 1GB |
150min 2GB |
Nieuwe prijs | 16 euro* | 17 euro* | 21 euro* | 26 euro* |
Huidige prijs | 12,50 euro* | 17,50 euro* | 21 euro* | - |
Vodafone Red | Red Essential | Red | Red Super |
Databundel - nieuw | 3GB | 10GB | 20GB |
Databundel - huidig | 1,5GB | 5GB | 12GB |
Prijs | 36 euro* | 40 euro* | 46 euro* |
* Vodafone wees er na publicatie op dat het hier gaat om prijzen die in de praktijk zelden of nooit zullen gelden. In veel periodes zijn er kortingsacties. Vanaf de introductiedatum krijgen klanten 8 euro korting bij Start S, 6 euro korting op overige Start-abonnementen en 10 euro korting op Red-abonnementen. Zo komt Red Super uit op 36 euro per maand, in plaats van de 46 euro die het abonnement standaard kost.
Update, 13:53: Asterisk en uitleg zijn toegevoegd aan de tabel.