GoPro roept zijn Karma-drone terug en stopt tijdelijk met de verkoop. De fabrikant heeft ontdekt dat de drones in sommige gevallen uit kunnen vallen gedurende de vlucht. Het bedrijf geeft klanten hun geld terug en gaat de drones pas weer leveren als het probleem is opgelost.
Volgens GoPro betreft de terugroepactie zo'n 2500 drones. Het gaat om alle exemplaren die sinds de introductie op 23 oktober zijn verkocht. De fabrikant zegt dat er geen gevallen van verwondingen of schade aan gebouwen bekend zijn als gevolg van het probleem. Het uitvallen van de drone zou in een 'zeer klein aantal' gevallen zijn voorgekomen.
De fabrikant weet vermoedelijk nog niet wat het probleem is, want klanten krijgen geen vervangend exemplaar nadat ze hun Karma-drone hebben ingeleverd. GoPro geeft klanten het volledig aankoopbedrag terug en zegt de drone pas weer te gaan leveren als het probleem is opgelost. Het bedrijf geeft geen verwachting van wanneer dat zal zijn. De website laat op dit moment de woorden 'coming soon' zien bij de Karma-drone.
GoPro heeft een webpagina opgezet waar klanten informatie kunnen vinden over de terugroepactie. Ook klanten die de bon van hun drone niet meer hebben, krijgen hun geld terug als ze het apparaat inleveren bij de winkel waar deze is gekocht.
De GoPro Karma-drone werd op 19 september gepresenteerd en was een maand later te koop voor een adviesprijs van 869,99 euro. Het is een compacte quadcopter, die opgevouwen kan worden en werkt in combinatie met de GoPro Hero5-actiecamera.