Microsoft schuift oud-Nokia-directeur Stephen Elop aan de kant en brengt de divisie waaraan hij leiding gaf onder bij de tak van de organisatie die Windows ontwikkelt. Het ontslag is onderdeel van een reorganisatie binnen de top van het Redmondse bedrijf.
De reorganisatie in de top van het bedrijf volgt na een grote ontslagronde vorig jaar, waarbij duizenden medewerkers hun baan verloren. Microsoft kondigt het vertrek van Elop en twee andere topmensen zelf aan. Daarnaast gaat ook Mark Penn weg, de marketingmanager die verantwoordelijk was voor de reclamecampagne Scroogled, waarmee Microsoft de pijlen richtte op Google.
Elop was al lang topman bij Microsoft. Hij leidde de Office-divisie voor hij in 2010 overstapte naar Nokia. Als directeur nam hij daar de beslissing om de ontwikkeling van de besturingssystemen Symbian en MeeGo stil te leggen en alles in te zetten op Microsofts mobiele besturingssysteem Windows Phone.
Elop was in de race om Steve Ballmer op te volgen als directeur van Microsoft, maar uiteindelijk viel de keuze op Satya Nadella. Elop was sinds Microsoft vorig jaar Nokia's telefoontak overnam de baas over de Surface- en Lumia-divisie van Microsoft, maar die divisie gaat nu samen met de tak die Windows ontwikkelt onder leiding van Terry Myerson.
Na de reorganisatie bestaat Microsoft nog uit drie grote divisies. Windows en Devices, Cloud en Enterprise en Applications en Services. De topmensen van de overige divisies, Elop, Kirill Tatarinov en Eric Rudder, gaan op een gegeven moment weg, maar wanneer dat precies zal zijn, maakte Microsoft niet bekend.
Update, 18:07: Ook Jo Harlow, die aan het hoofd staat van de ontwikkeling van smartphones binnen Microsoft en ook afkomstig is van Nokia, verlaat het bedrijf, meldt The Verge. Microsoft heeft deze informatie bevestigd.