Vodafone belooft dat de dekking van zijn netwerk in grensgebieden de komende tijd zal verbeteren. De provider heeft een pilot gehouden, waarbij Vodafone de zendmasten individueel afstelt en zogenoemde small cells plaatst om de dekking te verbeteren.
Vodafone hield de pilot in een niet nader genoemd grensgebied, maar wil de manier waarop het daar de dekking zegt te hebben verbeterd in alle grensgebieden gaan toepassen, zei 'hoofd netwerk' Matthias Sauder tijdens een persbijeenkomst op het hoofdkantoor van Vodafone in Amsterdam.
De provider zegt de dekking in grensgebieden te verbeteren door het vermogen van de basisstations en de hoek waaronder de mast uitzendt aan te passen. Ook plaatst de provider zogenoemde small cells in het grensgebied. Dit zijn kleine zendmasten ter grootte van ongeveer een settopbox met een bereik van enkele honderden meters.
Dekking in grensgebieden is voor een groep Nederlanders belangrijk. Door regelgeving mogen zendmasten in grensgebieden niet op hetzelfde vermogen uitzenden als masten verder landinwaarts, omdat ze anders netwerken in het buitenland zouden storen.
Sauder vertelde ook dat Vodafone net als KPN de maximale snelheid van 4g verder wil opschroeven door carrier aggregation op termijn ook toe te passen op 2,6GHz. Daarnaast bevestigde Vodafone dat het 'in de race is' om voor de NS wifi in de treinen en op het station te gaan verzorgen.