Microsoft waarschuwt bedrijven dat het einde van de ondersteuning voor Windows Server 2003 nadert. Volgens het bedrijf lopen organisaties beveiligingsrisico's als ze niet migreren. Volgens recent onderzoek zou 19 procent van de it-professionals de deadline niet halen.
De ondersteuning voor Windows Server 2003 eindigt 14 juli 2015, zo waarschuwt Takeshi Numoto van Microsofts Cloud and Enterprise Marketing-afdeling. Uit onderzoek dat november vorig jaar gepubliceerd werd, bleek dat 81 procent van de it-professionals die nog met Windows Server 2003 werkt, verwacht voor die datum over te stappen. Van de overige 19 procent was 8 procent wel van plan over te stappen, maar bij 11 procent was de migratie nog onduidelijk, schreef IT ProPortal destijds. Het einde van de ondersteuning voor Windows XP, zorgde voor veel problemen: nog altijd draaien veel systemen dat OS, dat Microsoft alleen nog tegen betaling bijwerkt met patches.
Microsoft benadrukt dat de software wel blijft werken na juli, maar dat het draaien van ongepatchte software grote beveiligingsrisico's met zich meebrengt. "Onthoud dat zelfs een enkele ongepatchte server een punt van kwetsbaarheid voor je gehele infrastructuur kan vormen", aldus Numoto. Daarnaast verklaart hij dat in sommige landen bedrijven verplicht zijn zorg te dragen voor adequate beveiliging tegen bekende lekken, en dus het draaien van bijgewerkte software.
Microsoft bracht het OS twaalf jaar geleden uit. "Om dat in perspectief te plaatsen", schrijft Numoto, "mijn huidige mobiele telefoon heeft hogere specificaties dat Windows Server 2003 oorspronkelijk eiste op gebied van geheugen en processor."