Easter Egg The Division 2 verwijst naar Assassin's Creed-game met Viking-thema

Een mogelijke easter egg in The Division 2 wijst erop dat een toekomstige Assassin's Creed-game de Vikingen als thema heeft. In de game is op een poster met dat thema een voorwerp te zien dat lijkt op een Apple of Eden, een belangrijk voorwerp in de Assassin's Creed-games.

Het gaat om posters in het JFK Center, een echt bestaand centrum voor podiumkunsten in Washington D.C. Op de poster is een figuur te zien, gekleed in een gewaad, met een helm op, een staf in zijn ene hand en een bol in zijn andere hand. Die bol is de aanwijzing dat het om Assassin's Creed gaat. In vergrotingen is te zien dat het hoogstwaarschijnlijk een Apple of Eden is, in de man zijn hand. Dat voorwerp is in de wereld van de game in staat om wonderen te verrichten, zoals het splijten van de Rode Zee en het veranderen van water in wijn.

Boven het figuur staat de titel 'Valhalla', wat een soort hemel voor gestorven Vikingstrijders is. Dit is op zijn beurt de aanwijzing dat de franchise in deze richting gaat. Verrassend zou dit niet zijn, de gameserie heeft zich al afgespeeld op decors als de Amerikaanse Revolutie, de Renaissance, de hoogtijdagen van zeerovers, de Kruistochten, de Franse Revolutie en de Industriële Revolutie. De tijd van de Vikingen zou zonder problemen in dat rijtje passen.

Kotaku wist bevestiging te krijgen dat dit het geval zou zijn. Twee onafhankelijke, anonieme bronnen van de gamingnieuwssite bevestigen dat de nieuwe Assassin's Creed over de tijd van de Vikingen gaat. Dit volk was van de achtste tot de elfde eeuw actief, gevestigd in Noord-Europa, kon goed navigeren en zeilen en deed voornamelijk aan roven en handelen.

Los van welk thema de volgende Assassin's Creed-game zal hebben, het spel komt in ieder geval niet dit jaar op de markt. Dat maakte Ubisoft vorig jaar al bekend. De spellenmaker geeft dit jaar nog voorrang aan het uitbrengen van nieuwe content voor Assassin's Creed: Odyssey. Van die game en van The Division 2 heeft Tweakers overigens recensies gemaakt.

TD2 AC Vikings easter eggEaster Egge The Division 2 & Assassin's CreedEaster Egge The Division 2 & Assassin's CreedEaster Egge The Division 2 & Assassin's Creed
Beelden: Kotaku en @FranzUllrich op Twitter

Door Mark Hendrikman

Redacteur

06-04-2019 • 13:44

53

Reacties (53)

53
52
37
2
1
10
Wijzig sortering
Tja... Ik verlang naar de oude delen in de serie waar het niet een grote clusterf*ck van sidequests en evenementen is maar meer rond de Assassins Gilde vs. Templars afspeelde.

Heb me met Origins en Odyssey prima vermaakt hoor, maar ik miste toch wel een aantal dingen wat de serie interessant maakte.
Vond die side quests nogal halbakken eigenlijk. Punt is een beetje dat het voor een groot deel allemaal van die op zichzelf staande missies waren. Je komt ergens aan en daar staat een pipo. pipo heeft een probleem. namelijk (vul maar in) zorgt voor problemen. Oplossing: (vul maar in) moet dood. Jij maakt (vul maar in) dood en je bent klaar. Roll credits. go home.

Dat is het. En dat is een gemiste kans. Odissey moet ik nog spelen maar k druk eerst ff een nieuwe pc in elkaar. Kijk als je skyrim speelt dan heb je main story maar ook nog al die faction missies met een heel verhaal erin. Dat zorgt ervoor dat er eigenlijk allemaal verhaallijntjes naast elkaar gaan lopen. Dat is voor assassins creed (origins) een beetje een gemiste kans geweest.
Precies, gewoon een duidelijke main story line! Met een goed verhaal en boeiende karakters :) Ik heb mij ook prima vermaakt met Odyssey, maar het haalt het niet met de oude delen.
Idem. Dat is wat deeltje 1 voor mij uniek maakte eigenlijk en gaandeweg dreef de serie steeds verder af. Ze hadden zo'n prachtige plot... maar toen moest er een plan komen om jaarlijks iets uit te brengen. AC is eigenlijk wat dat betreft zwakker geworden door hoe goed het was.

[Reactie gewijzigd door Vayra op 24 juli 2024 16:29]

Ik heb het idee dat Ubisoft weer op het goede pad is met Assassin's Creed. De thema's spreken mensen aan en ze besteden meer tijd aan de games. Ben benieuwd naar het spel!
Wat ik zelf wel jammer vind is dat je in Odyssey een cyclops reus tegen komt.
De AC games ware juist altijd dicht bij de realiteit. Op de Apple of Eden en ruimte wezens die de aarde geschapen hebben na dan.

[Reactie gewijzigd door freshy98 op 24 juli 2024 16:29]

Dus eigenlijk de kern van het verhaal is al niet waar :Y)
Klopt ;-) Maar als het bij de Apple of Eden en de ruimtewezens was gebleven had ik het prima gevonden.
Zoals de serie tot dusver op mij overkomt, zeker met deel 1 en 2, is dat het allemaal realistisch gezien de historie.
Ik heb Origins nog niet gespeeld, maar afaik kom je daar ook geen mummies tegen?
Origins is zeker een aanrader. Net als jou ben ik geen fan van de kant waar op opgaan met fantasie elementen als cyclops of de superpowers van Kassandra. Origins heeft dit echter veel minder, je komt niet zomaar tegen mummies te vechten etc.

Op Humble Bundle zit hij nu in de monthly bundle voor 12$, dat is zeker een aanrader.
Origins heeft dit echter veel minder, je komt niet zomaar tegen mummies te vechten etc
.

Dat klopt dus echt niet, tenzij je de content in The Curse of the Pharaohs toevallig hebt gemist.
Ik snap je punt overigens wel. Persoonlijk vind ik dat ook altijd wel jammer. Ook bijvoorbeeld bij de nieuwe Tomb Raider spellen. Setting is realistisch, maar dan ineens op het einde zombie samurais, of wat het ook al weer was. Dat vind ik dan jammer. Al had Tomb Raider er altijd wel een stukje mystiek inzitten net als Indiana Jones.
En die dinos in deel 1 dan?
In origins zat zelfs een hele mode om de steden, onderdelen en rituelen te bekijken met een stem die de historie uitlegt. (Discovery tour mode)

[Reactie gewijzigd door tekken4111 op 24 juli 2024 16:29]

DIKKE SPOILER: één van de uitbreidingen van Origins heeft oude egyptische goden en de onderwereld maar Bayek zelf zegt op een gegeven moment dat die bezoekjes aan het hiernamaals en het vechten met verrezen farao's maar hallucinaties waren.
Klopt, ik ben onlangs nog uit een dergelijke machine gestapt.
Spoiler alert!

Als ik het goed heb gehoord wordt hieraan gerefereerd in 'Atlantis', de onderwater basis. Een aantal opnames die je hoort rondom de zuilen aan de zijkant vertellen over pre-cursor mensen die zich bemoeien met de oude wereld en verantwoordelijk zijn voor die wezens zoals cyclopen. Als je ze verslaat veranderen ze ook in 'apples of Eden'
Op zich vond ik het er wel heel leuk bij passen. Cyclopsen en Minotaurs zijn toch wel van die Griekse mythologie.

Spoiler
De manier waarop deze naar voren komen is in mijn mening ook goed gedaan, ze zijn er door de "kracht" van die apple of eden technologie en als je die afneemt veranderen de mythische wezens ook terug naar hun menselijke vorm. Je komt ze ook niet veel tegen, een enkele keer maar.
Dat wordt ook uitgelegd in 't spel, dat de "goden" die mythische wezens hadden gecreëerd voo rhun eigen lol.
IK stoor me wat dat betreft meer aan 't feit dat je vader opeen pythagoras blijkt te zijn die inmiddels 150 jaar oud is en in leven wordt gehouden door een staf.
Dat vond ik verder gezocht dan de mytische wezens zoals de cyclops en de minotaurus.
Je komt ook medusa tegen, maar dat is omdat het gewoon Griekse mythes zijn
Wat is in hemelsnaam een cyclops really us?
DYAC. Had "cyclops reus" moeten zijn.
Telefoon deed niet wat ik wilde :-)
De laatste 2 games zijn juist bagger. Ze hebben nauwelijks meer iets met Assassin's Creed te maken. Zelf de 2d AC games waren beter.

AC is rennen door 1 grote gevarieerde stad met gebouwen die je kan herkennen. Gekleed in een lange jas/gewaad met de typische capuchon. Veel stealth, weinig gevechten. Origins en Odysee waren DarkSouls clonen met een semi-AC skin erover.
Hier ben ik het helemaal mee eens. Wat is nog van het verhaal overgebleven? De laatste twee games zijn leuk als je van rpg's houdt, maar haal alsjeblieft de AC naam weg, dat is het namelijk niet meer. Als ik een rpg wil spelen speel ik wel TW3 of ES.
Ik vind de RPG setting op zich prima, maar het hele Sparta/Athene gedoe uit Odyssey trekt mij niet, vooral omdat het gewoon telkens opnieuw begint op het moment dat je het gehaald had voor een regio, hetzelfde met de mercenaries. Ook de scheepsgevechten mogen wegblijven van mij, het is ontzettend langdradig en saai en ben daar ontzettend snel op uitgekeken. Maar aan het nieuwe thema te zien, zal dit er wel weer in verwerkt zijn helaas...

Geef mij maar weer opnieuw een setting in Italië, vind ik veel beter in het hele AC sfeertje passen.
Ja goed bezig met de thema’s, maar dat ze maanden na release een patch uitbrengen die de grind nog groter maakt zorgt er toch voor dat ik heb besloten de serie links te laten liggen.

Ze doen er echt alles aan om spelers microtransacties te laten aanschaffen en als ik zo de verhalen lees was het al een grind zonder die patch.

https://www.reddit.com/r/...ly_reduced_the_amount_of/
Ik ben het met het laatste eens.. Het feit dat ze nu niet elk jaar een spel uitbrengen komt de serie ten goede.

Maar, en dit is een hele grote maar.. De weg die zij nu zijn ingeslagen door de kern van de serie, Assassins vs. Templars, er totaal uit te halen maakt mij grote zorgen voor de toekomst.

Zeker als je continu hoor dat Odyssey "Een van de beste AC games ooit" is.
Hoewel dit een kwestie van smaak is, blijft AC 2 ongevenaard qua setting, verhaal, personages..

Het verhaal is tegenwoordig van secundair belang. Men is van mening dat een grote wereld, die is volgepropt met Sidequests en evenementen (zoals The Witcher) een formule is van succes.

En dat blijkt, gezien de verkoopaantallen, ook zeker zo te zijn. Echter verlang ik weer naar de oude formule waar het wellicht iets meer lineair is en je niet kan bepalen met wie je naar bed gaat.. Maar waar het verhaal en de personages de pilaren waren die het spel op een hoger niveau bracht.

Nu worden ze ingesneeuwd door NPC's, Sidequests en activiteiten.....

Al vrees ik dat ik slechts tot de minderheid behoor, en het moet doen met AC 3 remastered..
De Witcher 3 heeft dan nog een samen hangend verhaal waar je zelf invloed op hebt met fascinerende personages.

Alhoewel origins zowel mechanisch als grafisch goed was missen ze op gebied van story ruim.
Assassins creed: Vikings? Zou vet zijn dat dit waar is!
Wellicht weer een keer de moeite waard om na "liberty" weer eens een Assassins Creed aan te schaffen.
Voor mij dan...
Origins was voor mij na Witcher 3 wel de leukste open world rpg. Nog niet begonnen Oddessey maar ik verwacht er veel goeds van.
Oddysey is zo veel beter dan Origins. Origins was al een geweldig spel en Oddysey heeft de mechanics van die game verbeterd en meer dingen toegevoegd (ik moet eigenlijk echt eens verder met dat spel. Nadat Hitman 2 uitkwam heb ik het niet meer aangeraakt...). Het enige waar ik niet zo'n fan van was, zijn de mercenaries die ten alle tijden lijken te weten waar je bent (ook als je een fort compleet stealth aan het uitschakelen bent, lopen ze meestal bijna direct naar waar je bent).

[Reactie gewijzigd door Dnomyar96 op 24 juli 2024 16:29]

Voor mij was het ruim Horizon zero dawn. Helaas allen beschikbaar op de ps4
Ik vermoed Assassin’s Creed: Valhalla :*)
Je hebt gelijk. I stand corrected 8)7
AC: Ragnarok lijkt de naam te worden
Anoniem: 181786 6 april 2019 14:07
Ik ben wel een beetje klaar met Assassin's Creed. Zou het verhaal graag eens vanuit de andere kant spelen.
Rondlopen als slechte edelman en dan uit het niets een dolk in je nek krijgen? Ieder z'n ding...
Ik dacht meer aan tempeliers die jagen op Assassin's.
AC roque al gespeeld?
Anoniem: 181786 @marsian6 april 2019 14:40
Nope, ga gelijk even kijken. Thx.
Of dit is een ongekend niveau van sarcasme of je hebt nog nooit gehoord van Assassin's Creed: Rogue
Dat kan, daar draait Assassins Creed: Rogue namelijk om. Daar speel je als een Templar (voorheen Assassin) die zn oude Creed members opjaagt.
Lijkt mij een prima setting voor Assasins creed. Waarschijnlijk zullen ook wel weer noorse mythische wezens bevatten. Als je For Honor hebt gespeeld, kan je denk ik wel een beeld krijgen hoe een noorse assasins creed wereld eruit ziet. Hopelijk bevat de game ook raids in de UK bijvoorbeeld.

Daarnaast lijkt watch dogs 3 in de UK zich af te spelen.
Als je kijkt naar de schaal van AC: Odyssey, kan ik me wel voorstellen dat ze in iedergeval alle kust-gebieden van Scandinavië en Denemarken meenemen. ik zou niet verbaast zijn als hier ook het Verenigd Koninkrijk bij komt. ik vraag me wel af of ze ook IJsland betrekken bij de spelwereld.
Als je dan toch bezig bent: Groenland, hoort officieel bij Scandinavië
Nou, niet echt. Er zijn verschillende definities van Scandinavië: geografisch, politiek etc. Over het algemeen wordt met Scandinavië gedoeld op Denemarken, Zweden en Noorwegen. Dit komt door de oorspronkelijke nederzetting in een regio van voormalig Deens (nu Zweeds) grondgebied, Scania. Ze doen in het Noorden al moeilijk over Finland en IJsland als onderdeel van Scandinavië.
Groenland hoort bij het Koninkrijk Denemarken, maar is daardoor niet opeens onderdeel van Scandinavië.
Zou mij ook niet verbazen, na de Griekse mythologiën de Noorse mythologiën!
Dit zijn tenminste échte aanwijzingen voor een game ipv al die "leaks" die je altijd ziet (voor games, telefoons, etc.). Leuk dat ze het zo verwerkt lijken te hebben!
Persoonlijk vind ik dat de rpg kant die Assassins Creed op gaat minder dan de originele Assassins Creed, maar desalniettemin zou een viking thema gaaf zijn.
Oh dit zou zo vet zijn!
Er waren ook al geruchten dat de volgende AC in het tijdperk van de romeinse keizers zou afspelen. Het zou Legion heten en je zou opnieuw kunnen kiezen uit een mannelijk of vrouwlijk speelbaar personage.

https://www.gamekings.tv/...ed-keert-terug-naar-rome/
https://www.pcinvasion.co...-creed-legion-rome-rumor/
https://screenrant.com/as...d-game-2020-rome-details/

Echter, volgens kotaku zou het vikingendeel in 2020 uitkomen. Weet iemand hier iets meer van?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.