Hoofdcategorieën
Device Settings

Hacker jailbreakt iPad 2

Door Bauke Schievink, maandag 14 maart 2011 08:58, views: 38.659

Een bekende jailbreaker, die op het internet bekendstaat als comex, is erin geslaagd om de pas uitgebrachte iPad 2 van zijn beveiliging te ontdoen. De hacker toonde de alternatieve applicatiewinkel Cydia werkend op zijn Apple-tablet.

Bewijs van de werkende jailbreak werd op Twitter gepost, maar een publieke release van de methode blijft vooralsnog achterwege. De verwachting is dat iPad 2-gebruikers binnenkort een tool voorgeschoteld krijgen waarmee de beveiliging van de Apple-tablet is te omzeilen, al laat de hacker weten dat daarvoor nog wel wat werk nodig is. Voor de jailbreak heeft comex een nieuwe exploit moeten vinden, aangezien Apple een aantal bugs in het iOS-besturingssysteem heeft gerepareerd. 

Via een jailbreak kunnen iOS-gebruikers onder andere applicaties installeren die door Apple niet in de App Store zijn toegelaten. Hiervoor kan de op de afbeelding getoonde applicatiewinkel Cydia gebruikt worden.

Het is niet de eerste jailbreak die comex op zijn naam kan schrijven. De hacker is onder meer bekend van jailbreaks voor de iPhone 4 en de Spirit-jailbreak, die onder andere in staat was om de eerste iPad van zijn beveiliging te ontdoen. Ook kreeg comex Flash werkend op iOS-apparaten.

Apple bracht de tweede versie van zijn iPad-tablet kortgeleden uit in de Verenigde Staten. Het apparaat draait ten opzichte van eerdere mobiele apparaten van het bedrijf uit Cupertino op een nieuwere versie van iOS. Wel krijgen de eerste iPad en recente versies van de iPhone en iPod touch een update naar de nieuwste release van het mobiele OS, die versienummer 4.3 draagt. Naast iOS 4.3, dat onder andere verbeterde Javascript-prestaties in de browser biedt, beschikt de iPad 2 over een dualcoreprocessor en is de tablet dunner en lichter dan zijn voorganger. Ook zijn er twee camera's ingebouwd, waarbij de frontcamera gebruikt kan worden voor videogesprekken.

iPad 2 jailbreak - Cydia
Volgende 09:09 VVD uit zorgen over inlogmethode Zwolle.nl
Vorige 16:17 'Google Me zal in mei geïntroduceerd worden'
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Dat gaat mooi rap, had het nu nog niet verwacht. scheelt wel weer voor de apple fanaten dat ze niet afhankelijk zijn van de censuur van apple op de applicaties :)

Je bedoelt dat ze gratis applicaties kunnen installeren waarvoor normaal betaald moet worden. ;)

Niet helemaal. Ook Apps die niet door Apple zijn goedgekeurd kunnen met een jailbraik worden geïnstalleerd...

Ja maar we weten allemaal dat het daar in de hoofdzaak niet om draait. Of althans niet voor 99% van de mensen die hun iphone/ipad gejailbreakt hebben. De doorsnee gebruiker maakt het 'gelocked' zijn niet zo heel veel uit... dat ze applicaties gratis kunnen installeren vinden ze veel belangrijker.

Nou, ik heb welgeteld één illegale app op m'n jailbroken iPhone staan, en die heb ik nog niet gebruikt. En ik ben qua illegale downloads echt geen moraalridder.

Verder heb ik de jailbreak alleen voor legale, door Apple niet goedgekeurde apps.

Wat is dit nou weer voor een BULLSHIT? Ik jailbreak al vanaf het begin van jailbreaken en heb nog nooit een illegale applicatie geinstalleerd. Al mijn vrienden die een gejailbreakte iphone hebben instaleren ook alles gewoon via de Appstore. Ik gebruik cydia alleen voor applicaties die niet verkrijgbaar zijn in de appstore zoals een ECHTE flashlight en om SSH toegang te krijgen.

Naja, het maakt ook genoeg uit dat je bijv. echte multitasking kunt hebben en vergelijkbare apps. Persoonlijk maakt illegaal installeren van apps me echt helemaal niks uit, maar ik zou waarschijnlijk niettemin een ipad jailbreaken als ik d'r één zou kopen.

Edit: net verder gelezen en genoeg mensen die dit onderbouwen.

[Reactie gewijzigd door GreatSlovakia op maandag 14 maart 2011 10:11]


ik heb ook geen illegale apps erop staan, ik JB juist voor de extra mogelijkheden die het biedt zoals het renamen van apps, winterboard en om het acculogo te veranderen.
en natuurlijk de belangrijkste, de rotation knop weer terug te krijgen (op 4.2.1 dan he, op 4.3 kan er zelf gekozen worden)

dus blijkbaar val ik dan in de 1 % ofzo? :?

Laten we wel wezen, er is een groot gedeelte van de mensen die jailbreakt omdat ze dan pirated apps kunnen draaien. Zo werken mensen nou eenmaal.
Of dit 99% is weet ik niet ik denk een stuk lager, maar wel vrij hoog vermoed ik..

Ja maar we weten allemaal dat het daar in de hoofdzaak niet om draait. Of althans niet voor 99% van de mensen die hun iphone/ipad gejailbreakt hebben.
IMO een niet valide reden. Als mensen de wet overtreden moeten ze daar voor gestraft worden, dit moet niet door het device afgedwongen worden.
Zeker als er valide redenen zijn waarom een gebruiker meer rechten zou moeten hebben. Homebrew en niet door Apple goedgekeurde apps.

Wat je wil is vergelijkbaar met een snelheidsbegrenzer in een auto. Een auto kan harder dan 120km. Die km's die ze harder kunnen worden gebruikt om te hard te rijden, dus een snelheidsbegrenzer plaatsen.

Bij bromfietsen gebeurt dat anders wel: snelheid via het device afgedwongen.

daar gaat het tegenwoordig toch om de kilowatts op de rollerbank ?

Ik gebruik Cydia alleen vanwege de tweaks. Ik koop al mijn apps legaal!
Poosje geleden Navigon nog gekocht voor 80 euro, en games zoals Inifinity Blade

Precies, daar gaat het ook om. Kijk bijvoorbeeld naar de iPhones en iPads op Marktplaats, daar staat bijna altijd netjes bij vermeld dat ie gejailbreakt is en welke betaalde apps de koper 'er zo bij krijgt'.
Desalniettemin vind ik het goed dat dit gebeurt, er zijn al meerdere aanpassingen in iOS gedaan die hun oorsprong vonden binnen Cydia.

Ik jailbreakte mijn iPad zodat ik SNES emulator erop kon spelen. Niet voor lang, want het was net alsof iemand gekotst heeft over een smerige mutant tussen Windows en Linux en dat "Cydia" noemde.

Apps voor iPad zijn prima betaalbaar, ga ik niet downloaden. Als je apps voor je iPad te duur vind moet je je iPad verkopen.

[Reactie gewijzigd door Gamebuster op maandag 14 maart 2011 12:04]


Mwa niet helemaal met je eens, tuurlijk is er een groot gedeelte welke maar alles download wat los en vast zit, echter heeft de ipad toch ook behoorlijke grenzen hoor als je het geheel niet voorziet van een jailbreak....

Ik heb hier een aantal Cydia apps aangekocht en geinstalleerd (niet te verkrijgen in de appstore), daarnaast direct XBMC erop gezet waarmee ik via NFS en SAMBA protocollen door mijn media bestanden kan scrollen en het geheel feilloos kan afspelen. De Cydia apps zoals b.v. FolderEnhancer zorgen ervoor dat ik niet beperkt ben in mijn aantal applicaties in 1 folder, en waarmee ik dus ook folders in folders kan maken.

Zo kan ik dus hele nette onderverdelingen maken zoals b.v. een Folder Games, met daaronder een onderverdeling: bordspellen, kaartspellen, RPG etc...

Een folder zakelijk met daaronder: Documenten, Ontwerpen, Websites een todolist etc..

En ga zo maar door.... Ik kan door middel van de jailbreak alles veel strakker en netter opzetten en zit niet vast aan die ellendige bestands restricties....

Via de browser simpel even een tijdelijk share opzetten waarmee ik mijn documenten en ontwerpen snel binnen kan halen.

Er zijn zo ook wel vele redenen te noemen om dus juist wel te jailbreaken. De ipad is een niftig apparaat, het heeft alleen te veel opgelegde beperkingen meegekregen.

In de Cydia Store staan veel apps die je WEL moet betalen.

Dus niet iedereen over één kam scheren!

In de Cydia Store wel, maar op internet waar je de applicaties vandaan kunt halen (zodra hij eenmaal gejailbreakt is) niet.

Jailbreaken doe je primair voor 'pirated' applicaties te installeren, mij maak je niet wijs dat iedereen die dit doet echt zo braaf is en alleen 'geblokkeerde' applicaties installeert. Echt niet.

Ik heb de iPhone gejailbreakt, omdat ik A2DP wil kunnen uitzetten en dat kan anders niet. De meeste iPhone apps kosten nog geen euro, dus daar ga ik niet moeilijk voor lopen downloaden. Voordeel is dat je dan ook automatisch updates hebt.

Emmm, okeee... En dat heeft het konijn je vertelt, die jij net uit je hoge hoed toverde? 8)7

Bijna iedereen die ik ken heeft zijn/haar iphone gejailbreakt, en doet dit voor de extra functionaliteiten, en om niet afhankelijk te zijn van itunes etc..

Jailbreaken doe je primair voor 'pirated' applicaties te installeren, mij maak je niet wijs dat iedereen die dit doet echt zo braaf is en alleen 'geblokkeerde' applicaties installeert. Echt niet.
Zoals de waard is...

Ik heb mijn ipad gejailbreakt omdat ik met SSH toegang wil tot de ipad om zonder tussenkomst van die irri iTunes mijn documenten erop te kunnen zetten. Verder is er in de Appstore geen firewall te vinden, maar bij Cydia wel en ik wil graag zelf kunnen bepalen welke applicatie toegang heeft tot welke website. En zo kan ik nog een heleboel meer redenen geven zonder die van de illegale downloads te hoeven noemen...

Wat een onzin.
Ik heb een iPhone4 die niet gejailbreaked is maar wil mijn iPad2 wel gaan jailbraken om een bluetooth gps ontvanger te gebruiken. Hierdoor kan ik straks wel navigeren met navigon op mijn wifi ipad.
Navigon heb ik trouwens gewoon gekocht!

Daniel,
Tuurlijk, d'r zijn mensen die het puur voor de gratis apps doen. Maar dat is voor mij (en met mij vele anderen) niet de hoofdreden. Ik heb al genoeg betaalde en gratis apps. Als een app het waard is, betaal ik er graag voor. Heb je officiële updates en alles wat erbij hoort.

Maar er zijn ook zoveel applicaties alleen in Cydia (betaald en gratis) die bepaalde gebruikers van de iPhone/iPod/iPad niet kunnen missen. Ik ben er een van en kan niet meer zonder SBSettings, Winterboard, CallTel (verteld door mijn headset wie mij belt), en nog tientallen kleinere tweaks die mijn iPhone 'af' maken.

Zo kan ik bijvoorbeeld een foto maken door een volumeknop in te drukken, word ik wakker met muziek van m'n iPod-app, zit er een grappig visueel effect aan het switchen van homescreenpagina's (Barrel), enz....


OT: Nu heeft Comex de iPad 2 wel gejailbreakt (en volgen de andere iDevices misschien snel), voor de meeste mensen is deze nog niet interessant. iOS heeft namelijk de nieuwe ASLR beveiliging, waardoor MobileSubstrate, voor veel jailbreak-apps een vereiste, vrijwel geheel herschreven moet worden.
Nu vertrouw ik erop dat alle ontwikkelaars in het jailbreak circuit dit gaat lukken, het zal nog even duren... maar elke stap is er een.

[Reactie gewijzigd door Nicked op maandag 14 maart 2011 10:17]


aps zoals call tell zit gewoon ingebakken in nokia die zegt gewoon de naam van de beller

Jij denkt dus dat mensen een iDevice jailbraiken, om apps super illegaal secret te downloaden die meestal nog geen euro kosten ? Hoe triest is dat, ik weet niet in welke leeftijdscategorie jij valt maar kinderen van rond de 14-15 die doen dat misschien maar de wat ouderen echt niet hoor.
Zo heb ik mijn iPhone 3GS gejailbreakd voor thema's SBSettings en SSH.

Ik heb een jailbreak en nul (0) gratis applicaties waar ik normaal voor moet betalen. Maar ik heb wel mijn kalender op mijn lockscreen (Lockinfo) en kan met een druk op de knop (SBSettings) mijn Wifi, 3G, GPRS aan/uit zetten. En dan hebben we het nog niet eens over Backgrounder, wat imho een veel betere multitasker is dan die van Apple.

Kortom: jailbreak != piraterij

Was een kwestie van tijd tot het gekraakt zou zijn, dat is met alle Apple apparatuur, nu zijn ze er wel snel bij.

Ben benieuwd wat voor lek hij heeft gevonden en gebruikt.

]Was een kwestie van tijd tot het gekraakt zou zijn, dat is met alle Apple apparatuur

Nee hoor, lang niet alle apparatuur hoeft gekraakt te worden... Die van apple wel, anders ben je beperkt in je mogelijkheden.

Geld voor heel veel apparatuur, sterker nog: praktisch alle commerciele software en hardware heeft beperkingen (vaak veel extremer dan bij apple): neem bijvoorbeeld consoles (vergeleken met de beperkingen die microsoft, sony en nintendo je daarbij opleggen lijkt aple een koorknaapje)

Toch leuk om een iPad to vergelijken met een console.
En ik maar denken dat het vergeleken zou moeten worden met een computer.

En ik maar denken dat het vergeleken zou moeten worden met een computer.
Leg eens uit. Waarom wel met een computer en niet met een console ?

dat is vrij makkelijk, een console is gemaakt op spelletjes op te spelen, dat is in mijn ogen nog steeds zijn enige of in ieder geval primaire doel.

Een computer is gemaakt als multifunctioneel apparaat, je kan er spelletjes op spelen, mee internetten, documenten mee typen.... talloze verschillende programma's met verschillende functionaliteit mee installeren en noem maar op... simpel gezegd, de mogelijkheden op een computer zijn eindeloos.

Een ipad kan alles wat een computer kan. Terwijl een console niet eens de helft kan wat een ipad kan.

De enige console die in mijn ogen boven de anderen uitstak was de PS3 aangezien je daar homebrew op kon, en zodoende ook een toetsenbord op aan kon sluiten. Maar Sony heeft duidelijk laten blijjken dat eigenlijk toch niet de bedoeling was van een console. (maar dat is weer een andere discussie)

hey...mijn Wii kan dat allemaal....ondanks dat het ontworpen is voor spelletjes. }:O

Maar ook spelletjesmachines hebben een OS hoor ....dat niet elke functie ervan toegankelijk gemaakt is , wil dus niet zeggen dat het niet mogelijk is. Jailbreak het en er gaat een wereld voor je open...

En wat betrefd een ipad, nee die kan (niet gejailbreaked) NIET alles (getuige alleen al de voorwaardes bij dat ding)...dus is dat bij "normaal" gebruik meer een veredelde smart-phone met een groot scherm en een hoop gadgets ipv een computer....

Nee hoor, lang niet alle apparatuur hoeft gekraakt te worden... Die van apple wel, anders ben je beperkt in je mogelijkheden.
In welke mogelijkheden ben je dan beperkt met Apple computers? Hun computers zijn zo open als dat hun iOS-devices gesloten zijn. Valt niet veel aan te hacken.

(Dan heb ik het over hacken om features toe te voegen... Niet hacken om securitygaten aan te tonen)

Zo, dat is al snel. Ik dacht dat Apple deze iPad een stuk beter zou beveiligen? Als hij binnen 3 dagen te kraken is, is dat blijkbaar niet zo.
Maar aan de andere kant weet Apple misschien ook wel dat goed beveiligien weinig zin heeft, aangezien jailbreakers toch alles op alles zetten om te kraken.Dan krijg je een soort kat-en-muisspel: steeds betere beveiliging, steeds betere jailbreak, enz, enz.

Edit: ze hebben wel wát gedaan bij Apple:
Voor de jailbreak heeft comex een nieuwe exploit moeten vinden, aangezien Apple een aantal bugs in het iOS-besturingssysteem heeft gerepareerd

[Reactie gewijzigd door Chris7 op maandag 14 maart 2011 09:04]


Het lastige voor Apple is dat ze wel zullen moeten, ze weten dondersgoed dat mensen die dingen jailbreaken en dat vinden ze (volgens mij) ook niet zo heel erg. Maar een jailbreak is in zekere zin gewoon een rootkit, want het geeft je access tot delen van het systeem die je niet zou moeten hebben, en daar zullen ze hun platform wel tegen moeten beveiligen anders heb je binnen de kortste keren ook allerlei malware op je systeem.

Inderdaad, je kan het bijna zien als een handige vorm van bug opsporing. Een redelijk onschuldige toepassing, die een selecte groep tweakers bedient, en als bijwerking heeft dat allerlei hackers bugs gaan zoeken voor je en ze bekend maken...

Natuurlijk vinden ze dat erg, dat kost ze omzet uit hun appshop. En je kunt apps draaien die control freak Jobs niet goed voor je vind, zoals iets waar bloot in voorkomt.

Natuurlijk vinden ze dat niet erg. Zonder jailbreak mogelijkheid zou hun afzet in devices vele malen minder zijn.

Als ze het niet erg vinden dan zouden ze open systeem hanteren.

Niet dus. Gebruikers zijn dom, en dat heeft Apple donders goed in de gaten. Ze sluiten hun systeem af zodat gebruikers niet per ongeluk hun telefoon naar de filistijnen helpen. Stel je voor: Een open systeem, iemand sloopt z'n telefoon op de een of andere manier, en wie krijgt de schuld? Juist ja, Apple.
Dat een select groepje tweakers hun iPhone jailbreakt vinden ze niet erg, geloof me. Zo krijgen ze namelijk gratis bugopsporing, ideeen voor nieuwe functies en een grotere afzetmarkt. Maar ze kunnen niet voor iedereen het systeem open maken, want dan gaan mensen dus klagen dat hun telefoon niet doet wat ze willen door iets wat ze zelf geinstalleerd hebben, omdat Apple dat toegelaten heeft.

Apple vind het niet erg, ze maken geen profit op de App Store, alleen op de devices zelf. Daarbij vervalt je garantie als je jailbreakt, dus langs die kant hoeven ze ook niets te vrezen, het is gemakkelijk op te sporen als je je device hebt gejailbreakt.

Geen profit op de App Store?!?! Huh, wat?
Volgens mij vangen ze op alle verkochte apps 30%. Hoor ik daar een #Ka-ching#?

En de miljoenen die daarmee verdient worden vallen in het niet bij de miljarden die ze verdienen op de verkoop van de hardware.

Zoek de cijfers maar op van hoeveel ze er mee verdienen, die zijn gewoon openbaar....

Ze draaien praktisch break-even op zowel de App Store als de iTunes Store.

Jailbreaken is gelukkig ook gewoon legaal in de U.S, jij koopt het apparaat dus mag er mee doen wat je wil. Dus zal Apple er ook niet zo veel aan doen. De piraterij van apps is natuurlijk een ander verhaal, dus apple zal wel proberen de lekken te dichten. Maar er zijn ook mensen die hun I-ware jailbreaken om de dingen die apple niet in ios code er zelf in te tweaken. Denk hierbij aan Flash, andere notifications, SBsettings, custom bootscreens, custom springboard + lockscreen etc. Ik denk niet dat Apple dat zo heel erg vind, ze zullen er ook echt wel van leren, kijk maar naar de Iphone 4 die nu connectie kan delen, dat kan ik dmv een jailbreak al met mijn 3G.

Ze ontketenen gelukkig niet zo'n heksenjacht als Sony met de PS3 maar dat zou ook enorm veel gebruikers doen besluiten geen iPad meer te kopen waarschijnlijk dus ik denk dat ze daarom inderdaad een beetje de andere kant opkijken, enkel de exploits dichten in nieuwe versies en dat is het.

De jailbreak maakt zo'n toestel ook populair natuurlijk.


Ach niets doen is ook een sterk woord. Ik moet mijn xbox regelmatig zelf updaten omdat ik anders geen games meer spelen kan. Elke update is verplicht bij MS en die dicht weer een lek.

Sorry, maar 'het werkt wel' is nog iets heel anders dan 'het heeft het gewenste effect'.
De PS3 ligt geheel open, PSN is toegankelijk vanaf gehacked consoles, de hackers zelf reageren niet op uitnodigingen om bij Sony te komen werken, en er zijn tig mensen die geen sony producten meer kopen (bye bye goodwill).
Hoe is dat beter dan wat MS doet door hackers een baan danwel hardware te bieden, drivers van hun hardware vrij te geven en regelmatig een effectieve ban ronde te houden?
In mijn boekje getuigt het goed kunnen omgaan met je zwakke punten van een veel 'sterkere houding' dan wild om je heen zwaaien om iedereen maar van je zwakke plek af te houden.
Maar dat is een mening ;)
En om het on topic te houden, apple maalt er niet om of je je hardware hacked, je bent slechts je garantie kwijt. Redelijk acceptabel toch? De keus van de consument om te bepalen of je het product gebruikt zoals bedacht door de fabrikant (= met garantie) of zoals de consument het wil (= garantie kwijt).
Het zou niet zo moeten zijn dat je garantie op je hardware vervalt omdat je een bug in de software gebruikt, maar dat is ook weer een mening ;)

De PS3 ligt geheel open, PSN is toegankelijk vanaf gehacked consoles, de hackers zelf reageren niet op uitnodigingen om bij Sony te komen werken, en er zijn tig mensen die geen sony producten meer kopen (bye bye goodwill).
Kun je bewijs geven van uitnodigingen?

Ik ken alleen deze links.

Misschien dat dit een uitnodiging is volgens Sony?

nieuws: Sony sleept PS3-hacker George Hotz voor de rechter

Andere links:
nieuws: Sony dreigt PS3-hacker met dwangsom van 1 miljoen euro
nieuws: Duitse politie doet inval bij PS3-hacker
De PS3 ligt geheel open, PSN is toegankelijk vanaf gehacked consoles
Dit klopt niet (meer).
nieuws: Sony deelt bans uit aan gebruikers met gekraakte PS3
en er zijn tig mensen die geen sony producten meer kopen (bye bye goodwill).
Er zijn veel meer mensen die geen Sony meer kopen i.v.m. de opstelling van Sony. Ik ben er een van.

Misschien deze twee links?
Een progger die bedankte voor het aanbod.
<http://www.ps3hax.net/2011/03/rumor-sony-hiring-ps3-hackers/>
PSN ligt nog steeds open, de bans zijn verre van effectief
<http://www.ps3-hacks.com/2011/03/10/3-60-version-spoofer-v1-1-released/>

Ze ontketenen gelukkig niet zo'n heksenjacht als Sony
Apple is op dat gebied veel slimmer dat Sony.
Ze hebben eerst goed hun huiswerk gedaan voordat ze besloten wat ze zouden doen.

Sony is zo dom om een rechtszaak te beginnen, de vraag is of ze deze gaan winnen.

Gezien het Apple jailbreak verhaal zal het me niet verwonderen dat Sony deze zaak gaat verliezen. En terecht IMO.

De verwachting is dat iPad 2-gebruikers binnenkort een tool voorgeschoteld krijgen waarmee de beveiliging van de Apple-tablet is te omzeilen, al laat de hacker weten dat daarvoor nog wel wat werk nodig is. Voor de jailbreak heeft comex een nieuwe exploit moeten vinden, aangezien Apple een aantal bugs in het iOS-besturingssysteem heeft gerepareerd.
Geld dit nou voor heel iOS 4.3 of alleen voor iOS 4.3 voor de iPad 2?
Ik neem aan dat Apple niet alleen de firmware voor een iPad heeft dichtgetimmert maar ook op de iPhone... toch? :?

Waarschijnlijk is het wel iOS 4.3, maar de iPad2 komt standaard met iOS 4.3 en was daarmee dus nog niet te jailbraken. Nu dus wel :)

Het hangt er een beetje vanaf wáár hij de exploit heeft gevonden. Bepaalde hardware (en dus ook software) is iPad 2 specifiek. Zo zou bijvoorbeeld een USB driver kunnen verschillen tussen iPad 2 en iPhone 4 omdat ze -hypothetisch- een andere chip zijn gaan gebruiken. Een exploit in de iPad 2 USB driver werkt dan dus niet op de iPhone 4. Als de exploit bijvoorbeeld in Safari zit, dan is het waarschijnlijk dat het voor alle iOS 4.3 devices werkt...

Kortom, als de exploit zit in iPad 2 specifieke code dan werkt hij alleen op de iPad 2 en niet op andere iOS 4.3 devices...
I found a bug that was a stack overflow in 4.2.1 but is a heap overflow in 4.3. Also, I might have accidentally sent Apple a crash log.

[Reactie gewijzigd door 4np op maandag 14 maart 2011 09:30]


iOS 4.3 was vorige week al tethered werkbaar en Comex heeft uitgevonden dat het op de iPad2 op bijna dezelfde manier kan als op de iPhone 4.

Probleem is echter dat iOS 4.3 gebruik maakt van ASLR waardoor je geheugenadressen random gekozen worden (om het versimpeld te houden) wat het lastiger maakt om jailbreak apps te draaien. Het framework waar de meeste jailbreak apps gebruik van maken moet eerst nog geschikt gemaakt worden voor iOS 4.3.
Dat gebeurd naast het untethered maken van de jailbreak. Rond de tijd hij untethered is, is ook de aanpassing voor iOS 4.3 gedaan en zijn de meeste apps geupdate zodat iedereen zonder problemen kan upgraden :)

Dit zal ook altijd een kat en muis spel blijven. Apple sluit exploits, hackers vinden nieuwe.

Eerlijk is eerlijk, ik blijf het altijd een prestatie vinden dat ze zo'n apparaat van de beveiliging kunnen ontdoen :)

Apple zou er goed aan doen om mensen zoals Comex in dienst te nemen. Dat zou een hoop jaibreaks schelen.

Dat is ook de bedoeling he ;).

Comex is een gratis bug en exploithunter voor Apple, ze fixen deze ook weer met een minor update en dan gaan Comex en consorten weer op zoek naar een nieuwe exploit.

Zo maak je toch wel best mooi waterdicht systeem zonder dat je Comex en consorten in dienst hoeft te nemen.

En aangezien een piepklein percentage van mensen (ik meen iets meer dan 5%) jailbreakt, maakt het ook niet heel erg uit voor de inkomsten van Apple.

Kan zo'n jongen geen goud geld verdienen bij Apple of ergens anders?

Nee joh, de motivatie die OSS mensen of hackers/exploithunters hebben, hebben de mensen in loondienst zijn, zelden.

Het is dus veel slimmer om deze mensen niet in dienst te nemen en ze steeds moeilijkere opgaven voorleggen, tot er een nieuwere generatie opstaat, dan neem je Comex in dienst om moeilijkheden voor de new kids te verzinnen.

Zoiets doet Kaspersky ook, die neemt gewoon hackers aan om de virussen op te sporen en onklaar te maken. En inderdaad, voor deze hackers is het echt gewoon een hobby, en een kick om te zien hoeveel mensen er op je rekenen, en daadwerkelijk je hacks gebruiken.

Wees blij dat hij in "publieke"dienst is :) Hij verdient er misschien niks mee, maar jij bespaart een hoop dankzij zijn serivce. Plus hij maakt het mogelijk om niet goedgekeurde app's te draaien en dat is ook wat waard.

[Reactie gewijzigd door bonus op maandag 14 maart 2011 09:22]


Grappige titel, volgens mij zou de titel 'Hacker jailbreakt iOS 4.3' accurater zijn...

Maar dit heeft ie wel weer snel voor elkaar, paar dagen non-stop codekloppen? Veel red bull?
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:09 VVD uit zorgen over inlogmethode Zwolle.nl
Vorige 16:17 'Google Me zal in mei geïntroduceerd worden'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011