KPN komt naar verwachting begin 2011 met twee nieuwe Experia Boxen: een model voor vdsl- en glasvezelabonnees en een verbeterde uitvoering van een bestaande versie. Ook zou KPN twee nieuwe settopboxen van Motorola willen introduceren.
De nieuwe KPN Experia Box zou afkomstig zijn van de firma Zhong Xing Telecommunication (ZTE) uit China, en geschikt zijn voor zowel vdsl- als glasvezelaansluitingen, zo meldt een anonieme bron aan Tweakers.net. Over de precieze software- en hardwarespecificaties zou nog niets bekend zijn, maar er zijn wel enkele afbeeldingen opgedoken. Zo is er een 'eco-led' te zien, waardoor het aannemelijk is dat de nieuwe Experia Box van een energiebesparende modus is voorzien. Ook zijn vier ethernetaansluitingen aan de achterzijde geplaatst.
/i/1287322378.png?f=thumb)
/i/1287322379.png?f=thumb)
Begin volgend jaar zou KPN ook een verbeterde versie van het TG789(i)vn adsl-modem van Thomson, eveneens door KPN tot Experia Box gedoopt, op de markt willen brengen. De 'v2-uitvoering' zou over een geïntegreerde wifi-chipset beschikken in plaats van een insteekkaart bij het oude model. Daarnaast zouden de twee wifi-antennes in de behuizing zijn geïntegreerd en zou het adsl-modem energiezuiniger zijn.
KPN wil ook de twee Motorola VIP1910- en VIP1960-settopboxen voor zijn Interactieve TV-dienst gaan vervangen. De Motorola VIP1903- en VIP1963-stb's, respectievelijk zonder en met een harde schijf, zouden voorzien zijn van een snellere processor, waardoor het zappen en navigeren soepeler zou verlopen. Ook hebben de twee iptv-settopboxen een kleinere behuizing, een lager energieverbruik en is er geen fan meer aanwezig. Daarnaast ondersteunen beide Motorola-stb's hdmi 1080p-resoluties, terwijl de vorige modellen bleven steken op 1080i.
De hardware zou momenteel door KPN worden getest. Naar verwachting zullen de nieuwe Experia Box, de verbeterde Speedtouch en de twee Motorola-settopboxen begin 2011 op de markt verschijnen.
Update 18/10 13:30: Verduidelijking rondom de Experia Box-naamgeving toegevoegd.