Hoofdcategorieën
Device Settings

MSI brengt dit jaar tablet met Tegra-cpu voor 500 dollar uit

Door Olaf van Miltenburg, donderdag 28 januari 2010 16:54, views: 18.033

MSI komt in de tweede helft van dit jaar met een tablet die 500 dollar gaat kosten, zo heeft het Taiwanese bedrijf bevestigd. MSI zal meerdere modellen met verschillende configuraties uitbrengen, maar alle tablets zullen een Tegra-cpu bevatten.

Nvidia introduceerde de Tegra 250-soc begin deze maand op de CES, waarbij bekend werd gemaakt dat MSI een van de afnemers zou zijn. De sales-topman van MSI, Sambora Chen, heeft nu gezegd dat er een tablet met de chip op komst is en dat deze in de tweede helft van het jaar uitkomt.

De tablet krijgt een 10"-kleurenscherm met touch-mogelijkheden en draadloze ondersteuning. Chen deed verder de eveneens weinigzeggende mededeling dat het model dun en licht wordt, en dat deze alle gebruikelijke functionaliteit van een normale notebook biedt. MSI komt met meerdere modellen met verschillende specificaties, al naar gelang de vraag van de markt. 

De dualcore Tegra 250-processor is gebaseerd op de Cortex A9-architectuur van ARM en heeft een kloksnelheid van 1GHz. De system-on-a-chip beschikt onder andere over een gpu-rekenkern en over cores voor het encoderen en decoderen van hd-video. Ook Asus, Apple, HP en Acer komen dit jaar met tablets.

MSI tablet
Volgende 17:37 Gratis mobiele navigatie Nav4All stopt vanwege kaartlicentie
Vorige 16:32 Gigabyte introduceert zijn eerste moederbord met Intel Q57-chipset
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

lijkt verschrikkelijk veel op de iPad

Wat wil je, het zijn standaard componenten zie ze gebruiken. :)

Goh, je had deze opmerking al op het clipboard staan zeker :+

Toch vraag ik mij af... Een groep mensen koopt dit ding, en de helft daarvan laat dit ding verstoffen omdat het toch minder nuttig is dan het lijkt...
Ik krijg het idee dat er steeds weer gadgets uitgebracht worden die op papier leuk lijken (en eventueel een (hoog) patsgehalte hebben)) maar in de realiteit een stille dood sterven...

Leuke voorspelling, maar laten we eerst maar eens afwachten totdat deze gadgets op de markt komen.

Met wat ik op het filmpje heb gezien, kan ik alleen maar zeggen dat het mij heerlijk 'lijkt' werken om daarop te kunnen mailen, agenda beheren en internetten.

Of ik het geld daarvoor over heb, voor zo'n uit de kluit gegroeide iPhone/iPod touch (ik heb zelf ook een iPhone) is een andere discussie. Persoonlijk zou ik liever een 13" MacBook Pro kopen omdat je daar meer mee kan (of anderen een 10" ~ 13" laptop).

Ik denk dat diegene die dit (kunnen) kopen om alleen maar te patsen, dat die het eerst 'onder het stof' komen te liggen. Er zullen genoeg mensen zijn die zo'n tablet kopen met een bepaald doel (lees: nuttig, niet patsen).

lijkt verschrikkelijk veel op de iPad
Lol, dit prototype hebben ze vannacht even snel in elkaar gezet!
Ze hadden gehoopt dat oplettende mensen zoals jij het niet zouden zien :+

De iPad heeft daarentegen een 4:3 verhouding, deze lijkt meer richting 16:9 te gaan. Dat is een verhouding die meer geschkt is voor het kijken van films. Het is maar de vraag in hoeverre het prettig is iBooks (digitale boeken) in die verhouding te lezen.

De iPad heeft daarentegen wel als voordeel dat er vrij snel veel spelletjes en applicaties voor zullen verschijnen die er specifiek voor zijn geschreven en maximaal gebruik zullen maken van de multi-touhc interface en het grotere (vergeleken bij iPod/Phone) scherm. Het is bij de tablets die door andere fabrikanten zullen worden geïntroduceerd nog maar de vraag in hoeverre daar geschikte spelletjes en applicaties voor zullen verschijnen..

Ik vraag me trouwens af hoe de opvolger van de Nintendo DS er uit zal zien..

Het is maar de vraag in hoeverre het prettig is iBooks (digitale boeken) in die verhouding te lezen.
De 'laatste 100 jaar' zijn alle boeken in een breedbeeld-verhouding gemaakt. Van telefoonboek, roman tot tijdschrift, Alles zit dichter bij 16:9 dan bij 4:3, ik kan me dus ook niet voorstellen dat dit het probleem gaat zijn.

edit@worldcitizen: Volgens mij dus preceis andersom... 16:9 ≈ boeken = fijner != iPad. Deze MSI is wel 16:9, en lijkt mij dus wel fijner lezen.
edit2@Psycghnosiz: Op een digitaal book hou je natuurlijk nooit 2 pagina's open.

[Reactie gewijzigd door Luxx op donderdag 28 januari 2010 18:00]


Of je kan de tablet 90° draaien, zodat je hem verticaal houdt.
Lijkt net een A4'tje op dan. ;)

Maar dan veel kleiner, Deze zijn ongeveer 10", een A4 is 21×29,7cm, dus 36,4 cm ofwel 14,3".

laat je de standaard marge op papier weg 2x1" zit je al weer aardig in de buurt ;-)
4:3 zit wel beter in de buurt van een A4 dan 16:9
A4 (21:29,7)= 0,707
3:4 = 0,750
9:16 = 0,563
10:16 = 0,625

maar... de vulling van een A4 heeft vaak lege marges aan de zijkant, maar wel vulling boven en onder dmv kop- en voettekst. Dus dat geeft toch de voorkeur van een 16:10 formaat (standaard laptops)

edit2@Psycghnosiz: Op een digitaal book hou je natuurlijk nooit 2 pagina's open.

comics pagina per pagina lezen lijkt me ENORM saai.

& dan zie je wel in dat normale gedrukte boeken uit de laatste 100 jaar wél 4:3 formaat hebben ... tenzij je enkel naar covers kijkt.

& dan zie je wel in dat normale gedrukte boeken uit de laatste 100 jaar wél 4:3 formaat hebben ... tenzij je enkel naar covers kijkt.
Tja, dan is het 3:4 ;) omdat je dan maar 1 pagina tegelijk kunt zien.

Ga je lezen, dan heb je steeds twee pagina's, eerst lees je de linker, dan de rechter, en dan blader je om, en ga je weer naar links. Ook kun alvast naar de volgende pagina kijken, of terug kijken op de vorige om te kijken wat daar ook weer staat.
Je kunt de tekst ook verdelen over twee kolommen (of meer, zoals in kranten en sommige tijdschriften, maar dat is toch anders.

Ik zie pas een echt grote toekomst voor een e-Reader als deze twee schermen bevat zodat je hem open en terug dicht kunt vouwen. Tevens, basis zwart-wit, maar met mogelijkheid tot kleuren-afbeeldingen, nog steeds in e-reader-modus, dus zonder dat het energie verbruikt, en eventueel in die afbeeldingen video's afspelen en die maximaliseren, waarvoor dan wel naar de een andere modus wordt overgeschakeld die energie verbruikt (maar voor die afbeeldingen, dus alleen voor dat deel van het scherm)

Ah ja en hoe zijn er dan al zoveel applicaties? Je doelt misschien al de games en applicaties uit de appstore die bruut geupscaled worden en die dus evengoed als smerige stroop kunnen werken?

Je verzand in de i-benamingen.

Het zijn ebooks

en wat betreft dat laatste:
Als er windows 7 wordt gebruikt voor de tablets, dan zijn er nu al genoeg applicaties en games voorhanden om er mee vooruit te kunnen.

Zijn ze gebaseerd op een linux-distro of android/chrome OS, dan wordt het verhaal anders.

@flamingworm
Als je goed lees doelt iLLEVAiHCAM op tablets in het algemeen, en daar spreek ik over.
En inderdaad de A9-proc heeft geen x86-instructie set.

[Reactie gewijzigd door jqv op vrijdag 29 januari 2010 00:18]


windows 7 mobile mss, maar windows 7 draait enkel op een X86 instructieset, en ik denk dat de A9 dat niet is.

Zijn ze gebaseerd op een linux-distro of android/chrome OS, dan wordt het verhaal anders.
Dan zijn er ook heel veel apps, en zelfs games (Battle for Wesnoth) alleen niet de bekende commerciële titels zoals van Adobe, Microsoft, EA enzovoorts.

Voor Android/Chrome is het het natuurlijk de vraag of die niet-commerciële titels worden toegevoegd aan de Appstore, want daar verdient dan niemand op, bij normale Linux-distributies is het toevoegen aan de repositories niet aan commerciële overwegingen onderhevig.

Tjah, lijkt ook best wel op deze:
nieuws: Microsoft Tablet PC: opvolger moderne PC?

Ook zo'n plat ding met een scherm dat bijna de hele oppervlakte in beslag neemt ;)

Hoe erg anders kan een tablet er dan uitzien?

Dat is natuurlijk onzin. Ben je nu al zo geconditioneerd dat je vindt dat de iPad de standaard is van hoe een tablet eruit moet zien?
Er zijn eerder al meerdere tablets uitgebracht en die zien er net anders uit. Maar als ik naar deze kijk, dan zie ik een brede iPad.

Wat jij zegt is onzin, een monitor ziet er ook vrijwel altijd hetzelfde uit. Dit is ook een 'monitor' zonder voet en met toevallig een cpu en wat zooi erin. Wat kan je daar nou nog voor creatiefs mee doen zonder dat het apparaat meer apparaat is dan monitor?

Overigens... Apple is niet uniek en ik vind zelfs de designs van Apple heel cheap: Men zet rounded edges aan, maakt een compleet zwarte rectangle en tada, de iPhone. Vervolgens zegt iedereen dat elke touchscreen telefoon op de iPhone lijkt.

Ontopic: Welk OS gaat de msi-tablet draaien?

[Reactie gewijzigd door poepkop op donderdag 28 januari 2010 19:22]


Ik vind dat de iPad verschikkelijk veel op de Slate lijkt.

"lijkt verschrikkelijk veel op de iPad"

Eerder andersom.

Zoals in het artikel staat: deze MSI tablet is aangekondigd op de CES, dwz voordat de iPad is gepresenteerd.

Deze heeft een dualcore-cpu, de ipad een quad-core.
Echter omdat de ipad voor de gebruiker geen multitaskting toelaat, zijn die 4 cores een beetje overkill, terwijl dat met deze MSI niet het geval is, die zal eerder kracht tekort komen als de gebruiker teveel apps tegelijk opend, maar wie zich kan beperken tot 2 of 3 apps heeft daar geen last van, en dan lijkt deze msi een betere keus, ook al is de aanschafprijs prijs gelijk.

@tHe_BiNK
Niet alles zijn standaard componenten, de iPad heeft een door Apple zelf ontwikkelde cpu.

ik ben benieuwd naar de benchmarks tussen Apple A4 chip en de nvidia tegra.

hier trouwens meer info over de Apple A4 chip:

http://www.brightsideofne...arm-cpu-and-the-gpu!.aspx

[Reactie gewijzigd door BreezahBoy op donderdag 28 januari 2010 17:04]


Die A4 heeft wat mij betrefd meer gemeen met de 1GHZ Snapdragon, ik denk dat deze een stuk sneller is. Maar Apple kennende zal er wel een 2g versie komen (alhoewel de bedoeling met de Ipad verdienen met software is).

Ik ben onderhand ook wel benieuwd naar wat Asus gaat brengen, ik vind deze MSI net als de Ipad gewoon op een te grote Iphone lijken. Wel tof dat deze breedbeeld is, ik ben benieuwd naar de resolutie.

De Snapdragon is volgens mij Cortex A8, de Apple A4 is gebaseerd op A9, toch?
Er is nu nog geen zinnig woord te zeggen over welke sneller is, de A4 of de Tegra2. Ik denk dat er nog wel wat vergelijkende testen zullen verschijnen... ;)

Lijkt mij beter om Apple's 'A4' met nVidia's nieuwe Terga 2 te vergelijken (Oeps, deze Terga 2 zit dus al in deze MSI tablet, gaat snel, mooi voor nVidia).

[Reactie gewijzigd door tHe_BiNk op donderdag 28 januari 2010 17:11]


JA idd eerste dat ik dacht hey iPad, wat ik btw ook een phone met extra lucht vind

[Reactie gewijzigd door Sakkee op donderdag 28 januari 2010 16:58]


Nu de HP tablet nog en we hebben elkaar allemaal weer nage-aapt. De vraag is: Is er wel zo'n grote markt voor.

Nog niet. Er staat dat ook Asus en Acer nog een tablet uitbrengen. Raar dat zoveel merken tegelijk zo'n duur apparaat ontwikkelen, terwijl het nog niet eens zeker is of er wel werkelijk een markt voor is. Groot risico op verliezen.

[Reactie gewijzigd door iDaniel op donderdag 28 januari 2010 17:02]


Je kan het ook anders zien, als je niet meteen bij het begin de markt instapt met een product loop je achter de feiten aan.

Blijkbaar hebben de fabrikanten er wel vertrouwen in (nu alleen de zuurpruimen op tweakers nog).
Waarom klaagt niemand over die brede rand? Gisteren was dat nog een groot nadeel, nu hoor je er niemand over.

Nuttig toch? Zonder rand zit je altijd met een vinger op het beeld.

$500 is niet bepaald goedkoop voor een MSI. Als Apple het kan voor $500 (een A+ merk) dan snap ik niet dat MSI hiervoor dezelfde prijs durft te vragen. Ook vind ik $500 voor deze MSI Tablet duur, omdat Apple voor $500 tenminste nog een IPS-panel er inknikkert. Dit zal wel een TN-schermpje zijn. Maar goed hoe meer concurrentie dit jaar, hoe beter want de prijzen gaan dan snel dalen. Volgend jaar ken je dan een Tablet voor $300 kopen.

!! Ik denk niet dat dit schermpje net zo mooi is als het IPS-paneel van Apple !!

[Reactie gewijzigd door bobwarley op donderdag 28 januari 2010 17:12]


Ehh, IPS is ook een TFTscherm hoor. IPS is gewoon het type paneel dat wordt gebruikt.
Als ik kijk naar kwaliteit zit er niet echt veel verschil tussen MSI en Apple, met als verschil dat de prijzen van MSI in de regel wel een stukje zakken en die van Apple niet.

IPS panelen hebben een aantal voordelen t.o.v. TN panelen. Zo is de inkijkhoek en het kleurenbereik groter. Alleen de responsetijden vallen vaak hoger uit bij een IPS paneel. (http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD#Types)

Maar goed dat wist je al neem ik aan. ;)

IPS panelen zijn wel duurder in productie en aanschaf. Waarschijnlijk bedoelde Only.Holoris dat te zeggen.

OT:
Liever zou ik het MSI tablet kopen dan de iPad, onder voorbehoud dat ik een eigen linux distro op de MSI kan zetten (Tweaker of niet :p )

Kans is groter dat je eigen OS kan installeren op een MSI tablet dan op een apple variant :P Daarnaast ben ik benieuwd of de MSI wel SD/USB support direct aan boord heeft, pluspuntje naar MSI.

Dat bedoel ik juist ja. :)
Waarschijnlijk is de iPad lekker dichtgetimmert Apple kennende.

Daar kun je toch nog niets over zeggen, van dit tablet is bijna alleen de cpu bekent. Misschien heeft dit apparaat wel betere hardware en specs dan de iPad. De iPad van €500 heeft maar 16 GB, misschien heeft deze er wel veel meer. Wie weet. Hogere resolutie's etc.

MSI is anders een prima merk hoor. Dat Apple beter is, zit tussen je fanboy oren.


Goh, dan heb jij nog nooit gehoord van Ubuntu netbook remix of Moblin? In mijn ogen veel beter dan een opgeblazen iPhone OS. Volgens mij kijk jij alleen maar naar Windows en Android, gelukkig bestaat er meer.

Ergo: Apple is niet beter, wel beter dan Microsoft, want ik moet er niet aan denken om win7 starter op zo'n ding te moeten draaien icm x86-energieslurpers.

Apps, muziek en boeken zal MSI niet aanbieden, maar die kun je dan wel overal kopen in plaats van alleen bij Apple's iTunes store. Kortom, leve de vrijheid die je bij Apple niet hebt en elders vaak wel.

$500 is niet bepaald goedkoop voor een MSI. Als Apple het kan voor $500 (een A+ merk) dan snap ik niet dat MSI hiervoor dezelfde prijs durft te vragen.
Ten eerste in het MSI device zit een betere GPU.
Ten tweede het heeft ene nu gangbaar formaat van 16:9, 4:3 is antiek in het IT tijdperk.\

Ik heb vaak het gevoel dat Apple voor AA mensen is, als ik af en toe de bezopen reacties hoor.

Dit apparaat lijkt op een x van Apple
Apples OS X heeft geen exploits
Apple gaat nooit stuk c.q is A+.

Asus, Toshiba en Sony zijn A++?
nieuws: 'HP-laptops gaan vaker stuk dan die van Asus en Toshiba'

[Reactie gewijzigd door worldcitizen op donderdag 28 januari 2010 21:01]


idd exact de ipad .. alleen is dit wel een echte computer en denk ik dat je daardoor ook veel meer mogelijkheden hebt om dingen zoals multitasking te doen .. ik zit niet vast aan apple en kan alles wat de ipad kan ..

ik weet mijn keus..(alhoewel . apple blijft apple xD)

De Ipad kan na een software update wel multitasken, allen doet Apple naar tegen 3rd party software. Ik weet iig dat zowel de HP als de Ipad het voor mij niet gaan worden.

dat is exact wat ik bedoel met zit niet vast aan apple..

met alle nieuwe "gadgets" van apple is het hetzelfde ze geven je de helft voor een redelijk dure prijs en wil je alles zul je nog eens extra moeten betalen om de ideale functies te hebben, apple loopt niet achter maar wil er gewoon geld uittrekken..

ik hoop alleen dat alhoewel het tablet heel erg lijkt op de Ipad hij stukken beter zal reageren op 3rd party (maar das logisch) maar ook dat er geen updates nodig zullen zijn..

iemand al een tablet met een linux ditstr gezien ? dan ben ik blij :D

iemand al een tablet met een linux ditstr gezien ?
Ik ga er vanuit dat dit Tablet Linux zal draaien (Moblin of Ubuntu netbook remix), gezien er geen x86 cpu in zit.

Wel apart dat de tablet-PC's ineens als paddestoelen uit de grond schieten, ik vraag me echt af waarom als je ziet dat PC's in tablet formaat tot nu toe nooit succesvol zijn geweest. Het lijkt wel of al die fabrikanten hals-over-kop ook een tablet zijn gaan ontwikkelen omdat Apple er een zou gaan uitbrengen, want om nu te zeggen dat er in het verleden erg veel markt is geweest voor dit soort producten...

Deze zal ook wel weer op desktop-Windows Android of desktop-Linux draaien en op die manier niet dezelfde geintegreerde ervaring bieden als een iPad, maar gebruikt worden als een PC op het formaat van een tablet. Zouden ze bij Acer, HP, MSI en weet ik veel wie er nog meer een tablet gaan releasen nou echt niet doorhebben dat het om de software en de manier van gebruik gaat en niet om de hardware? Of gaan ze bij Acer, HP, MSI, etc nu ook een eigen OS maken, met een eigen UI, een eigen SDK en een eigen App store?

Edit: desktop Windows op ARM gaat natuurlijk niet gebeuren :+

[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op donderdag 28 januari 2010 17:06]


Persoonlijk vind ik t wel goed, niet iedereen houd van de beperkingen die je in de aangepaste versie van mobile osx hebt op apple's tablet, hoewel ik zelf een mac gebruik ben ik niet echt enthousiast over de beperkingen die in apples nieuwe producten te zien zijn, ze gaan wat dat betreft meer op microsoft lijken.

Het lijkt wel of al die fabrikanten hals-over-kop ook een tablet zijn gaan ontwikkelen omdat Apple er een zou gaan uitbrengen, want om nu te zeggen dat er in het verleden erg veel markt is geweest voor dit soort producten...
De wereld draait om Apple. :+

De slate is al 5 jaar in ontwikkeling.
nieuws: HP Slate-tablet is al vijf jaar in ontwikkeling
Edit: desktop Windows op ARM gaat natuurlijk niet gebeuren :+
Windows CE/Mobile draait ook op ARM.

[Reactie gewijzigd door worldcitizen op donderdag 28 januari 2010 19:03]


Wel apart dat de tablet-PC's ineens als paddestoelen uit de grond schieten, ik vraag me echt af waarom als je ziet dat PC's in tablet formaat tot nu toe nooit succesvol zijn geweest. Het lijkt wel of al die fabrikanten hals-over-kop ook een tablet zijn gaan ontwikkelen omdat Apple er een zou gaan uitbrengen, want om nu te zeggen dat er in het verleden erg veel markt is geweest voor dit soort producten...
''Dat gebeurt nu eenmaal met revolutionaire producten. En soms is echt markt voor en soms betreft het een hype. Eenander NIET-APPLE voorbeeld: Eee-pc van Acer.'' typt Hans met zijn tablet-pc'tje.

[Reactie gewijzigd door Hans Olo op vrijdag 29 januari 2010 01:40]


Grappig. Ook al een 1GHz CPU, ook 10inch, ook $500.
Alleen lijkt deze Android te draaien, dat is al zeker een puntje voorsprong voor de MSI, althans voor mij :)

[Reactie gewijzigd door Petervanakelyen op donderdag 28 januari 2010 17:04]


Welk OS draait hierop dan?

want dat lees ik niet in de tekst

Het kan geen Windows zijn want het is ARM structuur.

Edit: oh Android komt erop, lijkt me interessant :*)

Windows mobile werkt wel op ARM structuur :P

Ja, een tablet met Windows Mobile, daar zit echt iedereen op te wachten!

Nee doe mij maar Windows CE ;)

[Reactie gewijzigd door poepkop op donderdag 28 januari 2010 19:34]


Heerlijk. MSI is een van mijn favoriete merken. Toch denk ik dat dit wel leuke gadgets gaan worden maar of je er ook wat aan hebt.... Dat heb ik met de iPod touch en iPhone ook, leuk om een keertje mee te spelen maar wil ik het hebben? Nee.
Dit wordt de nieuwe hype van dit jaar, na de netbooks en ik denk dat als je een tablet hebt, je geen e-reader meer hoeft.
Maar mijn vraag blijft: waar gebruik je dit.

Een E-reader is in mijn ogen iets heel anders dan een tablet.

De schermen van e-readers lezen een heel stuk prettiger dan een LCD scherm, ook goed zichtbaar in de zon en zo. Maar ze zijn wel zwart-wit, en voor de rest kun je er niet zo bijster veel mee.

Waar ik precies een tablet-pc echt super handig voor zou vinden, moet ik nog over nadenken.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:37 Gratis mobiele navigatie Nav4All stopt vanwege kaartlicentie
Vorige 16:32 Gigabyte introduceert zijn eerste moederbord met Intel Q57-chipset
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011