Hoofdcategorieën

Volgende Google-product mogelijk instant messenger

Door Tamara van Hal, zaterdag 16 oktober 2004 16:58
Bron: C|Net, views: 19.486

Opnieuw gaan er geruchten dat Google werkt aan een IM-programma, zo lezen we op C|Net. Dit keer worden de speculaties ondersteund door ontdekkingen in Googles desktopsearchtool en door de aankoop van Picasa afgelopen zomer. Beveiligingsconsultant Richard Smith heeft Googles desktopzoeker doorgespit en stuitte daarbij op een nieuw protocol: google_im://. Volgens hem zou dit wijzen op IM-plannen van de zoekgigant, Google zelf zegt dat het betreffende protocol gebruikt wordt om IM-gegevens zoals chatlogs op de harde schijf te vinden.

Google logoDe nieuwe aankoop van Google, fotosharingservice Picasa, omvatte behalve de fotoservice ook de instant messenger Hello. Deze wordt op dit moment echter nog niet door Google gebruikt. Het bedrijf gebruikt de fototechnologie van Picasa in zijn Blogger-services om mensen te helpen hun foto’s bij hun blogs te zetten. Volgens Nathan Weinberg van InsideGoogle is de kans groot dat wanneer Picasa beter geïntegreerd wordt met de rest van Googles services, Picasa’s Hello zal gaan functioneren als Googles IM-programma met support voor Gmail en Google Desktop.

Volgende 18:27
Vorige 16:41

Reacties

«  1  2  3  »

Ah, nu gaan ze zeker ook nog mijn gesprekken registeren?

Je bent niet verplicht om een programma te installeren.

Emm.. het is om lokaal te zoeken hoor...

Goh? Is dit de 2e microsoft?

Eerst zoekmachine.. daarna maibox, daarna offline search

Lijkt wel microsoft.. OS, Console, etc etc....

Veel beangstigender is als google en microsoft samen gaan werken ipv concureren. Stel je voor... Microsoft G-Windows met preinstalled:
- google toolbar(met het bekende google cookie),
- MS G-Desktop('s effe kijken wat je allemaal hebt),
- google MSN-Orkut(en, wie ken je allemaal?),
- google G-spHotmail(wat zijn je interesses?)

Eng gewoon...

MS heeft toch msn....

oh ja :S

Niet meer beangstigend als wat MS nu allemaal al kan registreren van mensen.

WTF doen mensen toch moeilijk over de privacy bij google. Microsoft kan zonder dat je het merkt nog veel meer aan info krijgen van mensen. Hou toch eens op met dat nutteloze gezeik, je kunt er toch niks aan veranderen!

je kunt er toch niks aan veranderen!
Met zo'n instelling als die van jou veranderd er inderdaad niks nee.

Hopelijk word google's messenger iets 'volwassener' dan MSN.

Waarom gebruik je niet Windows Messenger dan? Dat is toch het 'zakelijke' product voor het MSN netwerk

Misschien doelt hij op het protocol MSN?
Dat netwerk ligt er namelijk om de haverklap uit en kan ik dus ook niet bepaald volwassen noemen...

ik heb anders nooit problemen, veruit beter dan ICQ ook, alleen maar spam daar

Volwassenheid beoordeel je niet in uptime maar naar bepaald soort gedrag. En bij MSN zitten er gewoonweg een hoop gebruikers die een bepaald gedrag hebben wat anderen verre van voilwassen vinden.

Om eerlijk te zijn vind ik het een beetje een voorbarige conclusie, maar who knows.

en ook hier zitten een paar oude vieze kereltjes, achter de jonge meiden aan, vraag is... wie d'r nou volwassener is :?

Als je je privacy-instellingen correct instelt heb je geen last van spam op ICQ. Zelf heb ik nooit spam ontvangen, hoewel mijn nr. wel openlijk op tientallen sites staat.

Spam, ICQ? Ik heb jaren geleden daar ook eens last van gehad. Ik heb gewoon elke spamzender (150 ofzo :() in een blacklist gezet en sindsdien heb ik geen enkel spambericht meer gehad. :)

Volwassenheid beoordeel je niet in uptime maar naar bepaald soort gedrag. En bij MSN zitten er gewoonweg een hoop gebruikers die een bepaald gedrag hebben wat anderen verre van voilwassen vinden.
Bij Winkel X kwam ik laatst toch zo'n asociale klant tegen, ik koop daar nooit meer wat!
Onzin dus wat je zegt.

Hopelijk word google's messenger iets 'volwassener' dan MSN.
Ja.. maar dan hopenlijk wel met de bekende kiddy kleurtjes van Google's logo :-)

drie woorden: trillian :7

Het gezeur over hoe volwassen een IM wel nie is.. Ik snap het werkelijk NIET.. je plopt toch zelf mensen in je msn die add je toch zelf.. en als jij mensen van 14 jaar in je MSN drukt is i natuurlijk niet volwassen |:(

jij kan goed tellen man :+

Idd, volgensmij krijgen we straks een apart OS system als het zo door gaat ;)

Dus dan kunnen we straks gebruik maken van GHello :-)

Google weet van gekkigheid niet wat ze moeten maken he?
GMail
Desktop Search
Weetikhoeveel extra opties in Google zelf.

Hopelijk, als die IM er komt, wordt het dan wel eentje die de mogelijkheid heeft om met meerdere protocollen (MSN, ICQ etc etc) te praten. (als dat legaal is natuurlijk)

edit op onderstaande reacties:
Wat ik eigenlijk bedoelde is dat ik dan de Google IM kan gebruiken toch kan kletsen met mijn MSN contactpersonen. (Aangezien iedereen op MSN zowat)

Hopelijk, als die IM er komt, wordt het dan wel eentje die de mogelijkheid heeft om met meerdere protocollen (MSN, ICQ etc etc) te praten.
Volgens eerdere geruchten zou het een jabber-based messenger worden, wat dus inhoudt dat als zij dat willen, je met andere netwerken kunt communiceren (mits je daar een account hebt).

Ik vul JURRIE even bij:
Er zijn namelijk zeer veel IM clients die makkelijk met meerdere protocollen om kunnen gaan, de bekendste drie zijn wel Trillian, Gaim en Miranda IM.
Probeer ze eens :)

Het spijtige is dat ze nog een nieuw protocol gebruiken, zo heb je op den duur teveel verschillende IM-protocollen dien iet kunnen samenwerken. Moesten ze het jabber-protocol gebruiken zouden ze meer gestandardiseerd werken.

Ik lees nieuw protocol, betekent dat google een eigen protocol gaat ontwikkelen voor het imming. Dat zou ik in het geval van im-in heel dom vinden, ik zie liever de omhelsing van het jabber protocol. Er zijn al veel te veel protocollen op dit moment.

p.s. tis wel in de mode dat nieuwe google spelletje, raad wat google nu gaat ontwikkelen :Y)

Nieuw van Google: Google-to-hell-with-your-privacy: Slaat alles wat je op je pc op zodat google zijn advertenties nog meer op jou af kan stemmen :Y)

Op zich heb ik liever ads over dingen waar ik iets aan zou kunnen hebben dan de eerste de beste maandverband reclame.

Dat zou ik in het geval van im-in heel dom vinden, ik zie liever de omhelsing van het jabber protocol.
Ik niet, altijd hetzelfde afgezaagde spul in een ander jasje. Hetzelfde als Firefox 10 keer opnieuw uitbrengen onder een andere naam met mss 1 nieuwe feature en een andere look. Ik heb zoiets van verzin dan niks, er zijn er al genoeg. Van Mozilla zijn al zoveel varianten en eigenlijk zijn ze allemaal zogoed als hetzelfde.

Ik heb dus liever wel dat ze met iets orgineels en nieuws op de proppen komen. Als men tegenwoordig iets gaat maken van een browser, OS, IM enz programma dan wordt het automatisch een zelfbouwsel van de Open Source (Linux) code. Hele tijd terug was er op T.net hier een artikel over 1 persoon die helemaal zelf een OS in elkaar had gezet, hulde voor de man in questie! Dat is pas echt iets maken...

Ik ben opzich wel een voorstander van Open Source, maar dit is een groot nadeel eraan.

Bedoel je soms SkyOS? Ik vind dat alles behalve origineel, aangezien het niets nieuws biedt. Sterker nog, ik heb er absoluut geen vertrouwen in dat SkyOS zal aanslaan, terwijl een google instant messenger volgens mij wel kans kan hebben

SkyOS bedoel ik idd. Ik heb ook niet gezegt dat het gaat aanslaan, ik zeg alleen dat ik dat véél orgineler vindt dan weer iemand die de Linux code wat gaat veranderen en in een nieuw jasje steekt wat OOK niets nieuws biedt! Dan vindt ik die maker van SkyOS veel orgineler.

Ik niet, altijd hetzelfde afgezaagde spul in een ander jasje. Hetzelfde als Firefox 10 keer opnieuw uitbrengen onder een andere naam met mss 1 nieuwe feature en een andere look
Onzin. Jabber is een protocol, geen programma. Net als dat IRC een protocol is en daar meerdere clients voor zijn.

Jabber is ten minste het enige protocol dat ik ken met een beetje bewustzijn van OSI, waardoor firewalls en routers geen onnodige patches hebben om het protocol te kunnen begrijpen en te routen. Ik zou er dus ook niks op tegen hebben als google jabber zou gebruiken. Bovendien, in de eerdere berichten hierover, bleek dat dat waarschijnlijk ook de bedoeling gaat zijn. :)

Weer een nieuw protocol zorgt alleen maar voor spreiding. De enige keuze in clients die je hebt, zijn die, die het opbrengen om ICQ en MSN te reverse engineeren. Standaardisatie in het IM-protocol is enorm gewenst daarom.

Je kan alles wel zelf gaan maken, met het risico fouten te maken die anderen al lang gemaakt hebben voor je en het risico met tijd die je verliest aan het opnieuw uitvinden van het wiel.

Google zou wel gek zijn als ze dat doen en dus niet jabber als basis gebruiken. Mind my words. Google gaat gebruikmaken van het jabber-protocol indien het met een IM komt. :)

Het voordeel van het Jabber-protocol is dat het de afzonderlijke servers de vrijheid geeft om zelf gateways te verschaffen naar de andere protocollen. Wat dat betreft ben ik niet zo bang voor dit zoveelste eigen protocol. Het zal uiteindelijk gewoon toegankelijk worden voor Jabber-gebruikers. :7

en op MS mannieer: inloggen met je Gmail account

Microsoft verplicht je niet tot het hebben van een hotmail adres. Je kan gewoon je normale email adres gebruiken.

Inderdaad, maar de kans bestaat dat Google dit wel doet. De 1 GB op Gmail kan wel wat mogelijkheden bieden aan de IM-toepassing (zie mijn reactie hieronder).

Zoiets zie ik wel te gebeuren. Als er een IM-service komt is de kans groot dat die gekoppeld zal zijn aan de Gmail-account van de gebruiker, zodat login-informatie gedeeld blijft, en bvb logs van IM opgeslagen kunnen worden in de Gmail-account, of bvb IM's naar een offline persoon als mail in de Gmail-mailbox terecht komen.

Nog niet zo gek dus.

Als men Jabber gaat gebruiken dan gaat men waarschijnlijk zowel e-mail als offline berichten kunnen ontvangen via Jabber. Jabber heeft nl. zoals elk beter IM protocol de mogelijkheid om offline berichten op te slaan op de server die dan ontvangen worden als je terug online komt. Of misschien dat ze via publish subscribe de gebruikers de mogelijkheid gaan geven om hun e-mail af te halen via hun Jabberclient (op hun GSM)...

Zou graag wilen zien dat google jabber als protocol gaat gebruiken, erg jammer weer

Opzich sta ik hier wel positief tegenover :) Ik heb het idee dat Google meer naar zijn klanten zal luisteren (of iig weten wat ze willen) dan Microsoft.

En ik doel hiermee op het feit dat we dan misschien weleens kunnen kiezen tussen een afgeslankte versie van Google messenger of eentje met alle toeters en bellen.

Bovendien zie ik graag msn verdwijnen om het feit dat het mij geen lekker gevoel geeft dat alles maar van Microsoft is. Geen lekker gevoel in de zin van afhankelijk zijn van 1 bedrijf die alles zo maar ineens kan omgooien met bijvoorbeeld ad/spyware en al dat soort zaken.

Microsoft zal heus geen spyware in hun software stoppen, daarmee zouden ze hun eigen graf graven, wat ze echt niet willen. Ik vindt het bovendien helemaal niet zo'n erge ramp dat MSN nu van microsoft is, daarbij zijn er genoeg andere oplossingen dus je bent helemaal niet verplicht Microsoft's software te gebruiken.
Ik heb het idee dat Google meer naar zijn klanten zal luisteren (of iig weten wat ze willen) dan Microsoft.
Ja...en hoe zou Google dat weten? juist...door Spyware ed.

Edit: Troll? wtf... :?

En denk je dat google zijn eigen graf niet zal graven als het spyware in zijn software stopt?

Ik heb eerlijk gezegd niet het idee dat het veel computergebruikers ene bal interesseerd wat er allemaal aan spyware en dergelijke op hun computer wordt geinstalleerd, zolang hij daardoor maar niet ''vaker dan normaal' van crashed en dergelijke. De hele groep tweakers zal idd het inbouwen van spyware niet accepteren, maar alle breezah-chicks kan het niets schelen, zo lang ze maar fijn hun MSN-venstertjes heen en weer kunnen laten schudden want dat is zo 'lievvv'.

Bovendien wordt het toch al standaard geinstalleerd met Windows, waarom zouden ze moeite doen om wat anders te installeren. Dat is de algemene houding tegenover dat soort dingen en dat vind ik er eng aan.

De enige rem op Microsoft is nog overheden en privacy-stichtingen die Microsoft eventueel op de vingers zouden kunnen tikken mochten zij spyware gaan inbouwen, maar aan de andere kant denk ik dat Microsoft daar best wel weer een creatieve berederering voor kan bedenken waarom het wel mag. Of ze zetten het gewoon klein ergens in de EULA, dan schijnen dat soort dingen ook te mogen.

Voor de goede orde, met bovenstaande beschuldig ik Microsoft niet van het inbouwen van spyware in MSN of andere producten, maar ik zeg alleen dat ik bang ben dat het weinig mensen zal interesseren/opvallen als ze dat wel doen.

Als ze Jabber gebruiken, dan zou dat betekenen dat je met elke compatibele client ervan gebruik zult kunnen maken...en wie weet: misschien dat MSN Messenger dan nog wel eens Jabber gaat gaan ondersteunen :)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:27
Vorige 16:41
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: