HTC splitst bedrijfsonderdeel voor virtual reality af en boekt opnieuw verlies

HTC bevestigt dat het een apart dochterbedrijf voor virtual reality heeft opgericht. Ook heeft het opnieuw verlies geleden in het eerste kwartaal van 2016. De omzet daalde ten opzichte van het eerste kwartaal van 2015 met 64 procent.

HTC logo (27 pix)HTC heeft een bericht geplaatst waarin het ingaat op de recente geruchten dat er een afsplitsing zou plaatsvinden van de virtualrealityafdeling. Daarin bevestigt HTC de geruchten en meldt het dat er een dochterbedrijf is opgericht onder de naam HTC Vive Tech Corporation, waarvan HTC de enige aandeelhouder is. Daarnaast maakte het bedrijf maandag opnieuw verliezen bekend, de omzet daalde naar 14,8 miljard Taiwanese dollar, ongeveer 400 miljoen euro. In het eerste kwartaal van 2015 was er nog sprake van een omzet van omgerekend 1,12 miljard euro.

De omzet van HTC groeide voor het laatst in 2011, als deze wordt bezien over het hele jaar. Ook maakt het Taiwanese bedrijf een operationeel verlies ter hoogte van 4,8 miljard Taiwanese dollar, omgerekend ongeveer 129 miljoen euro. Het nettoverlies bedraagt 2,6 miljard Taiwanese dollar. Een jaar eerder kwam de onderneming nog boven de streep uit met een winst van omgerekend 13 miljoen euro.

HTC meldt dat het in het eerste kwartaal van 2016 een aantal verschillende producten heeft geïntroduceerd, waaronder de Vive-virtualrealitybril, de Under Armor Healthbox, de One X9-smartphone en de Desire-toestellen. De Vive is sinds 5 april te koop, dus de verkoopcijfers zijn niet meegenomen in de cijfers van het afgelopen kwartaal. Daarom meldt het bedrijf dan ook uit te kijken naar de komende kwartaalcijfers, waarin de Vive-resultaten samen met de cijfers van de HTC 10-smartphone vermeld zullen worden.

Door Sander van Voorst

Nieuwsredacteur

09-05-2016 • 14:23

105

Reacties (105)

105
104
52
11
0
42
Wijzig sortering
Jammer dat HTC zo aan het dalen is. Bij mij is het merk smartphone sinds mijn HTC Touch Diamond niet meer veranderd en ben er nog altijd even tevreden over.

Ik zie ze eigenlijk niks fout doen, alleen hoor ik altijd iedereen maar over Samsung Galaxy en iPhone, als ik dan HTC noem wuiven ze het af alsof het rotzooi is.
Ik vrees dat HTC het niet gaat redden. Hun super coole metalen behuizing wordt door iedereen gekopieerd en de innovatie is tot 0 gedaald. Innovatie is juist wat HTC bijzonder maakte t.o.v andere merken. De M7 is een prima toestel op de camera na dan en 2 coole features 1) boomsound 2) tv bedienen. De M8 en M9 gingen zwabberen met kwaliteit van design / display

De M10 is helemaal in niets onderscheidend, helemaal nergens mee.... Ik hoop dat er ala Samsung edge een M10 Plus komt die wel innovatief is. LG doet dit beter met de G5
de innovatie is tot 0 gedaald
Precies dit, ik heb sinds m'n 2e telefoon altijd HTC's gebruikt (ben nu 30 dus reken maar uit) maar ben er gewoon op uitgekeken, ze maken absoluut niets spannends meer, sterker nog, van de meest recente telefoons vind ik gewoon pijnlijk hoe dicht ze bij iphones/galaxys zitten kwa design, en de specificaties/features zijn ook niet veel anders meer dan de concurrentie.

En dan vragen ze nog steeds bedragen als vroeger, terwijl er dus helemaal niets nieuws meer word gedaan, daar is het voor mij een beetje opgehouden. De M7 is voorlopig (voorgoed?) mijn laatste HTC telefoon. De M8 en M9 stoorden me maar ik ben braaf blijven wachten op een ommezwaai, toen ik de A9 zag was het me al helemaal duidelijk welke kant ze op zouden gaan met de M10 (verder richting eenheidsworst ipv terug naar wat HTC zo goed maakte) en ben ik 'van mn geloof afgestapt'.

Nu heb ik sinds een paar maanden een Lumia 950, vast een keuze die veel mensen gek vinden, en ik besef me ook dat Microsoft nu recent feitelijk de handoek al in de ring heeft gegooid, maar ik ben gewoon blij met m'n keuze, het is een toffe telefoon met goeie hardware en interessante features (bijv hoe heerlijk alles intergreerd, ik heb niets tegen win10) en dat is alles wat ik vraag, ik kijk over een jaartje of 1,5 wel weer eens om me heen wat de markt dan te bieden heeft.
Ze doen niks 'verkeerd' per se, maar de concurrentie heeft gewoon een vele malen groter marketing budget en naamsbekendheid. Samsung en Apple zie je overal waar je kijkt, niet alleen qua reclame/marketing maar ook producten. HTC legt het met enkel wat smartphones dus bij voorbaat al af aan smartphones van Apple en Samsung, puur door marketing en naamsbekendheid alleen al. En dan heb je de kleine (ondertussen grotere) spelers zoals Huawei, Oppo en OnePlus. Als je moet kiezen tussen Samsung, Apple en HTC, gaan de meeste al snel voor Samsung en Apple vanwege hun eerdere ervaringen, positieve verhalen van kennissen, nieuws berichten, algemene bekendheid, wellicht vertrouwen omdat "iedereen" er al een heeft. En als je het vergelijkt met een Huawei, Oppo of OnePlus leggen ze het al af door de prijs.

Mensen die een ander merk hebben zullen zo minder snel overstappen naar HTC, en mensen die HTC hebben maar iets anders willen proberen raak je dus kwijt. Hierdoor krijg je minder nieuwe kopers en steeds mensen die weg gaan ;er ontstaat een sneeuwbaleffect. Dit zal dus uiteindelijk resulteren in negatieve bedrijfsresultaten, zoals je nu ziet. Overigens is het niet verrassend, in een markt zoals de smartphone markt kunnen simpelweg niet teveel grote spelers actief zijn. Zeker nu steeds meer fabrikanten met een heel ecosysteem komen (waar Apple o.a. erg bekend om is) gaan mensen minder snel overstappen. Heb je nu een iPhone, dan blijf je zeer waarschijnlijk bij iPhone, heb je een Samsung dan blijf je waarschijnlijk bij Samsung. HTC biedt in dat opzicht niks spannends genoeg aan om je ecosysteem om te gooien en een HTC te nemen. De smartphone hoppers zullen dan een HTC misschien overwegen, maar kans is dat ze het jaar erna weer een ander merk willen proberen en ben je ze daarna weer kwijt.

Het heeft eigenlijk behoorlijk lang geduurd, maar dat kwam omdat de ontwikkelingen de afgelopen 6-8 gigantisch snel gingen. Elke speler kon zn slag slaan en elk jaar met iets beters komen. Mensen moesten toen de overtap maken van "dumbphones" naar smartphones en de markt was nog niet volwassen. Je had enkel Apple met de moderne smartphone, tot Android kwam en het los ging. Toen was het feest voor fabrikanten en kon iedereen zn plek vestigen, waar Samsung gretig gebruik van heeft gemaakt. Nu nemen de ontwikkelingen minder snel toe en wordt het kaf van de koren gescheiden. Het heeft eigenlijk best lang geduurd als je het zo bekijkt, zoveel actieve spelers in een markt als smartphones is eigenlijk ook best apart. Zeker nu Android en iOS 95% van de markt in handen hebben.

Bedrijven zoals LG, Sony, HTC hebben steeds minder een plek. Samsung en Apple zijn gevestigd en opkomende spelers die met sterke prijzen komen vestigen zich zoals Oppo, OnePlus en Huawei. De ontwikkelingen beginnen af te vlakken, de markt begint volwassen te worden en mensen kennen het nu wel. LG, Sony en HTC zullen vroeg of laat ook aan de beurt zijn en de voetsporen van Nokia en Motorola volgen. LG gaat zich ongetwijfeld meer richten op TV's, beeldschermen, panelen etc. Sony gaat zich richten op camera's, TV's (zolang dat nog interessant blijft), de PlayStation en onderdelen leveren voor andere bedrijven (camera modules o.a.). HTC heeft dan de Vive, het is te hopen dat die wel succesvol wordt.

Blackberry heb je dan ook nog die misschien eerst aan de beurt is....

[Reactie gewijzigd door ASNNetworks op 24 juli 2024 13:01]

HTC heeft de hoogste prijs en maakt grijze muizen toestellen. Dat is een kansloze combinatie. Onderscheidend moet je zijn. Slimme camera met meerdere lenzen, extra modules (he LG) of mooi design ala https://i.ytimg.com/vi/8Zlpr48JYq4/hqdefault.jpg wil ik wel wat extra's voor geven. Maar de M10 is van voren een oer lelijke oude Samsung of iPhone..... yuk...
Als jij als bedrijf een telefoon verkoopt met een bepaalde afstandsbedieningsapp er standaard op en je trekt daarna de app terug en zegt tegen de gebruikers gebruik Peel maar.... Dan is dat inderdaad rotzooi.

Daarnaast is het belachelijk dat een scherm binnen 1,5 jaar al niet meer kwam swipen en steeds minder reageert. Ben altijd HTC fan geweest maar sinds ze me zo in de steek laten ben ik nu op zoek naar een ander merk. En ik weet dat er meerdere gebruikers zo over denken. Dan is het logisch dat er verlies blijft komen.
En dat is het probleem juist, hun marketing gedeelte is niet volledig top. Daarnaast is de HTC 10 een goed toestel, maar het is geen state-of-the-art waardoor mensen hun rug toekeren naar de concurrentie en voor een HTC gaan.
Kwaliteit heeft er denk ik ook deels mee te maken, ten minste de reden waarom ik geen HTC meer neem. Met zowat elke HTC die ik heb gehad ben ik minstens 1 keer bij DynaFix geweest en met de Desire HD zelfs 4 keer voor zelfde probleem. En zolang HTC nog samenwerkt met DynaFix komt er hier geen HTC meer binnen. Gewoon over, klaar mee.
Vertrouwen komt te voet en gaat per hypetrain.

Als Acer zelfs het toestel thuis komt ophalen en weer aflevert binnen 4 werkdagen kan ik niet vatten dat HTC dat ook niet voor elkaar krijgt.

[Reactie gewijzigd door FlyEragon op 24 juli 2024 13:01]

Ik heb bij Dynafix gewerkt en ik kan je zeggen dat HTC een van het rotste merk is om te repareren.
Alles zat aan elkaar met plakkertjes en de nieuwe onderdelen waren ook al niet te vertrouwen.
"Met zowat elke HTC die ik heb gehad ben ik minstens 1 keer bij DynaFix geweest .... "

Mijn ervaring:
-HTC TyTn (2 jaar, nog steeds werkend.)
-HTC TyTn II (1 jaar, nog steeds werkend.)
- G1 (door HTC, 2 jaar, nog steeds werkend.)((2ehands van een mede-tweaker))
-HTC Desire (2 jaar, nog steeds werkend.)
-HTC One m7 (3 jaar, nog steeds werkend.)
-HTC 10 (1 week.)

Ik weet dat het N=1 is qua toestel en ervaring, maar ik moet de eerste met serieuze problemen nog tegen komen. (jaren bij benadering, vanaf ergens eind 2007.)
En ja, ik heb ze allemaal nog, en geef ze ± 1* per 6 weken een beetje TLC, ik wil ze zo lang mogelijk werkend houden, alleen de G1 heeft een "verse" batterij.

Ervaringen zijn per persoon, en persoonlijke ervaringen zijn nooit "significant".
Anoniem: 298195 @FlyEragon9 mei 2016 15:29
Heb mijn HTC m7 all sinds launch en laat hem zelfs af en toe vallen maar hij werkt nogsteeds (bijna) perfect en doet nogsteeds niet onder vergeleken met nieuwere telefoons.

Enigste min puntje is de camera module waar wel het bekende probleem mee is.
Zelf volgende HTC's gehad met problemen:
HTC Sensation XL, net buiten garantie display helemaal op zwart.
HTC Desire HD, stof achter camera glaasje. Helaas pas na 4x kreeg DynaFix dit weg, eerste oplossing was software update _/-\o_
HTC ONE SV, Display laat los na paar weken gebruik. Weer gelijmd
Op een gegeven moment een ander refurbished toestel voor ontvangen, en warempel alweer display los na een tijdje. Gebruikt HTC knutsellijm op waterbasis?

Dat was geloof ik mijn laatste HTC, ik ben echt wel een HTC fan geweest ooit.
Zou ze misschien ooit weer een kans kunnen geven, maar met de hoge prijzen van tegenwoordig ga ik liever voor merken waar ik minder of geen problemen mee heb gehad. Of betere service, want ik check tegenwoordig eerst wat de repair dienst is. Indien DynaFix dan haak ik af.

Oja, ik vergat de HTC's zonder problemen:
Desire X
Desire vanilla
One V

[Reactie gewijzigd door FlyEragon op 24 juli 2024 13:01]

ditto, afgehaakt bij HTC vanwege het uitblijven van updates op:

HD2 (die zou windows phone 7 krijgen toen ik hem kocht)
Desire Z
Sensation XE
One X+

..toen was ik er klaar mee en heb ik een moto gekocht.
Hier ook om die reden. Hero kreeg beloofde update niet, toch een Desire genomen en die kreeg ook de beloofde update niet. Daarna nooit meer naar HTC omgekeken.
Dat camera probleem had ik ook en kon je gratis laten maken.
Kostte mij ook niks!
Heb idd nooit problemen met HTC toestellen gehad en de M7 was imo het beste toestel van het moment, maar de laatste 2/3 jaar lopen ze steeds meer achter.
Op verschillende fronten doen ze het matig of voldoende, vergeleken met bv Samsung.
Echt uitblinken doen ze (voor mij) niet op belangrijke vlakken
Enigste min puntje is de camera module waar wel het bekende probleem mee is.
Bedoel je dat er een enorme waas overheen zit?
Zo ja, dat is gewoon op te lossen met wat tandpasta en een wattenstaafje; tandpasta (kleeeein beetje, geen hele dot!) op het camera glaasje doen; en dat kloks- en tegenkloks (met wat druk) goed ronddraaien over 't glaasje met 't wattenstaafje... ;) Goed wrijven. (Niet té hard, want 't glaasje moet niet breken natuurlijk.)

Daarna ff schoonmaken met wat alcohol (80%) op een keukenrol om residu van tandpasta en wat loszittende troep weg te halen; daarna de alcohol met een keukenrol die je nat maakt met water weghalen; en als laatst met keukenrol dat water afdeppen... Voila.

De-facto is dat gewoon polijsten dus. Soms moet je 't een keer herhalen als je ziet dat de laag nog niet helemaal weg is. Werkt prima. :)
Wel eigen risico.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 24 juli 2024 13:01]

Anoniem: 298195 @WhatsappHack10 mei 2016 01:19
nee paarse gloed probleem
Oh die wordt gratis door HTC zelf gefixed! :)
Moest wel binnen de garantie overigens, neem aan dat je daar buiten zit nu met een M7?
Anoniem: 298195 @WhatsappHack10 mei 2016 12:33
Ja daar dit ik nu buiten. En was binnen de garantie hiervan niet op de hoogte
Bel ze eens op zou ik zeggen, soms willen ze uit coulance alsnog prima helpen.
Anoniem: 298195 @WhatsappHack11 mei 2016 23:03
persoonlijk heb ik er niet echt veel hinder van, zie het af en toe bij slecht licht enzo en ik maak toch geen fotoshoots/collages :P
Dit is precies wat ik dus ook van een goede vriend van mij heb gezien/gehoord : Weken lang, maanden lang gedonderd met problemen die je bij Samsung gewoon in één dag oplost bij een willekeurig servicepunt in de stad.

Dynafix is echt destructief voor de reputatie van je bedrijf (ik heb -helaas- jarenlang indirect met ze moeten werken...wat een ongeloofelijke puinhuip is t' bedrijf, afgezien van de oplichter-achtige praktijken)
Nja nu praat je alleen voor je zelf.

Ik heb mijn smartphone niet eens twee weken (Galaxy S6) en toont al kuren ik werd geadviseerd om naar zo'n servicepunt te gaan. Ze zeggen we hebben het verholpen eindstand het probleem is er nog steeds. Het licht er aan hoe groot het probleem is.

Daarnaast als batterijen, schermen etc worden niet meteen verholpen maar moet je dus bij zo'n punt achterhalen en dan kan je weer naar huis en op hun belletje wachten.

Het is gewoon bij geen 1 bedrijf goed. Enige waar ik nog positieve reacties overhoor is namelijk Apple. Hun ruilen eerder hun producten om dan alle andere fabrikanten!

Vindt het jammer dat HTC geen vooruitgang boekt. Ze waren altijd in mijn optiek de betere speler als het ging om innovatie! En dat zullen ze ook wel blijven. Het is alleen het budget wat ze er aan uitgeven wat ze kilt. Als je ziet hoeveel Samsung alleen al aan reclames doet piiih. Apple daarin tegen hoeft dat allemaal niet want die hebben al een naamsbekendheid....

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 24 juli 2024 13:01]

Nou ik heb letterlijk tientallen toestellen weggebracht naar samsung en óf het kon direct (voor de meerderheid van de dingen, zeker als je op een rustig moment langs kwam..beetje plannen hé) óf binnen een paar werkdagen. Daar kan echt geen enkel ander merk tegenop en is voor mij _de_ reden geweest dat ik exclusief samsung telefoons in bezit heb gehad of aangeraden aan vrienden. Het is tóch allemaal één pot nat en de verschillen zijn relatief klein tussen telefoons, dus dan blijft de service over als voornaamste punt in mijn ogen.
het is zeker geen 1 pot nat. Want tear-downs zie je zeker wel verschillen in de smartphones! Daarnaast als jij samsung als aanbieder prefereert boven een stock android smartphone klopt er ook iets niet ;) Maar goed misschien heb je daarvoor bewust gekozen. Maar voor bedrijf zou ik zo min mogelijk troep op je smartphone hebben en zo kaal mogelijk.
Ik heb mijn HTC one m7 een jaartje geleden op laten halen door dynafix wegens een defecte microfoon. Ik had er toen even niks meer van gehoord, maar ongeveer 10 werkdagen later kreeg ik gratis en voor niks een gloednieuwe HTC one m7 opgestuurd.
Ik kan geluk hebben gehad, maar van mijn kant uit niets dan lof voor de service van HTC en Dynafix.

Een stukje on-topic, ik vrees het ergste voor HTC. Ik ben al jaren een zeer tevreden gebruiker en vind dat HTC erg innovatieve toestellen kan uitbrengen maar ergens loopt het dan steeds net niet goed. Zelf denk ik dat het komt omdat toestellen van Apple of Samsung veel meer media aandacht krijgen, en meer aandacht aan marketing besteden..
Dit heeft iemand die mijn M7 heeft overgekocht ook gehad.
Een van de boomsound speakertjes werkte niet meer. Gaf een enorme kraak, en handsfree bellen werkte ook niet meer.
Telefoon opgestuurd, had nog één maand garantie... Bam, kreeg een nieuwe (of refurbished, maar whatever.) One M7 opgestuurd met een jaar garantie. :)
Dat is gewoon prima service :D
Dit is denk ik meer toeval.

Ik heb met mijn vrouw altijd HTC gehad en dat hebben we nu nog steeds. Ik heb de mijne nooit hoeven opsturen, en als bij mijn partner het wel moest, was het toestel netjes opgehaald en binnen 1 week weer teruggebracht.

Soms heb je geluk en soms niet.
Ghehe .. bij ons zijn de vrouw en ik inmiddels aan ons 3e HTC toestel toe en dat bevalt nog altijd prima :) En bij ons overigens geen noemenswaardige problemen. ja de camera's zijn niet fantastisch, maar dat weet je. Wordt wel steeds beter. 1x ben ik met een Samsung Galaxy S5(?) naar buiten gelopen vanwege de camera .. maar naar binnen gehold vanwege de interface .. ik miste HTC Sense en de aluminium body :'(

[Reactie gewijzigd door Alfa Novanta op 24 juli 2024 13:01]

Precies dit. :)
HTC was voor mij altijd eenzaam aan de top, vanwege hun enorm goede software, het stevige aluminium design en gewoon over de gehele linie goede prestaties. Niet perse ergens in uitblinken: maar gewoon alles prima doen. Geen compromissen; geen mega pieken bij één functie: nee, alles werkt naar behoren.
(Niet eens met de camera trouwens, ik vond de 4UP camera in de M7/M8 *fenomenaal*! Low-light prestaties waren geniaal, en die double-membrame microfoon was werkelijk subliem. Perfect voor concerten, nog nooit zulke goede opnames gehad (zowel beeld + geluid) met een smartphone :) Vond het prima!)

Heb dan ook jaaaaaaren uitsluitend HTC gehad (Desire, Desire HD, Sensation, One S, One X, One M7, One M8; en daarvoor alles Nokia :P); totdat de M9 uitkwam... Dat was wel zo'n enorm kut toestel dat ik maar naar een iPhone ben overgestapt.

Ik hoop m'n handen een keer aan een HTC 10 te mogen wagen, reviewtje schrijven oid; want ben zeer benieuwd of ik in de toekomst weer eens naar ze terug kan met tevredenheid. :)

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 24 juli 2024 13:01]

Ik denk dat jij wat hoogwaardigere toestellen had als ons, wij hadden 2x HTC Legend, Desire nogwattus, One SV en ik heb nu een M8s .. dat is echt een fijn ding _O_ (alleen wat groot)

[Reactie gewijzigd door Alfa Novanta op 24 juli 2024 13:01]

Bij mij precies hetzelfde. Ik heb de Desire HD 3 jaar gebruikt zonder ook maar één mankement, zelfs de aluminium body is op wat afgesleten lak/verf na nog in perfecte staat, dat terwijl die telefoon regelmatig op de grond gelegen heeft. Uiteindelijk heb ik em moeten vervangen, omdat de telefoon te traag werd voor de software, maar buiten dat deed ie het nog prima.

Helaas was de One m7 wat minder robuust en aanzienlijk gevoeliger voor krasjes, hier kwam dan ook gauw genoeg een UAG hoes omheen, wat em net zo degelijk maakt als de desire HD. Ik had bij de one M7 alleen de domme pech dat er zand in de microfoon kwam, waardoor deze geen geluid meer registreerde. Verder geen problemen mee gehad en afgezien van heel soms enkele kleine haperingen, lijkt de hardware ook nog perfect mee te kunnen.
HTC is juist veel betere kwaliteit dan bijvoorbeeld Samsung, software technisch al helemaal.
Ik verkoop het hele merk gewoon niet meer. Inderdaad hogere uitval, en de reparatie door Dynafix ging gewoon te vaak fout. Zelfs twee keer een toestel uit eigen zak maar vergoed omdat ze bleven klooien (moesten een derde keer terug en een andere klant had een toestel die ze volgens HTC eerder had moeten afhalen voordat de garantie verlopen was, en toen het niet goed gerepareerd bleek te zijn had ze pech).

Buiten de uitval komen ze steeds net tekort ten opzichte van de concurrentie en zijn de USP's zaken waar mensen vaak weinig om geven (het generale publiek dus).
De Samsung Galaxy S7 is nou ook niet bepaald 'state-of-the-art' ten opzichte van de S6 evenals de iPhone 6S tegenover de iPhone 6 om twee voorbeelden te noemen, dus het ligt waarschijnlijk vooral aan marketing, waar nou eenmaal minder budget voor is aangezien de omzet van HTC al een paar kwartalen aan het dalen is... De smartphone markt bestaat op dit moment vooral uit jaarlijkse iteraties van topmodellen met vooral een snellere processor en een iets betere camera. Een echte 'revolutie' is er niet. LG probeert wat met z'n modules, maar slaat de plank wat mij betreft mis mede vanwege de absurd hoge prijs voor deze modules. Weinig innovatie op de smartphonemarkt betekent dat het minder rendabel is om daar in te investeren en investeren tegen bedrijven die veel meer budget hebben dan jij is dan heel risicovol. HTC heeft een goed toestel neergezet maar blinkt niet echt uit, dat is jammer, maar wel begrijpelijk met deze omstandigheden. Waarom groots investeren in een markt waar je al tijden aan het krimpen bent?

VR is dan juist een gebied waar mogelijkheden zijn om in te investeren omdat er relatief weinig alternatieven zijn en er veel ruimte is voor innovatie. HTC heeft met de Vive dan ook een geweldig product neergezet, al heeft het persoonlijk voor mij nog net wat te veel beperkingen om de koop voor de prijs te verantwoorden.
Anoniem: 698090 @Ionicawa9 mei 2016 15:19
Zeker geen state of the art. Maar als je iPhone 6 het goed deed, of 5s, waarom zou je als mainstream gebruiker dan nog naar een ander merk kijken. Het doet wat het moet doen, en doet het goed. (iPhone als voorbeeld natuurlijk, kan ieder merk zijn)
Het nadeel hiervan is dat mensen (zoals ik in mijn omgeving gezien heb) overstappen van HTC naar een iPhone omdat deze dan in hun ogen beter is. Als ze weer een HTC aanschaffen zien ze geen vooruitgang maar door over te stappen wel.

Echter gaat deze vlieger (wederom in mijn omgeving) niet op bij iPhone gebruikers omdat deze geloven dat een iPhone subliem is.

Hier werkt de hoge prijs bij een nieuwe HTC ook niet in het voordeel van HTC aangezien het verschil qua prijs dan nog minimaal is ten opzichte van die iPhone.

Op de een of andere manier vind iedereen toch altijd dat de iPhone (en vaak ook de Galaxy S en Note) beter is dan een model van een concurrent.

Ik wil niet zeggen dat ik beter ben. Heb mijn one m7 dan ook vervangen door een LG G4 maar zal het liefste hierna toch weer een HTC kiezen
En helaas komt het allemaal aan op marketing. Apple heeft dat goed voor elkaar, waardoor veel mensen (en vooral degenen die niet zelf op onderzoek gaan naar wat er te krijgen is) een iPhone als synoniem zien voor top-of-the-bill in de telefonie. Ik zie het in mijn vriendenkring ook. De helft zit met een iPhone te fiepen. Doe daar nog een hoge aanschafprijs bij die ook nog eens kunstmatig hoog gehouden wordt en je hebt als leek het idee dat je iets exclusiefs in handen heb. En het mooie van alles is; als er gebreken komen aan een Android telefoon, dan gaat het van "pff kl*te telefoon, nog één keer en ik doe em weg". Vervolgens gebeurd hetzelfde met de iPhone en dan is het van "haha, scherm weer kapot, was er op gaan zitten :+ was gelukkig binnen no time gerepareerd, goede service!"

Apple is wat Bose en Beats by Dre zijn in de audio wereld. Als je eenmaal een goede naam hebt en het allemaal aardig laat functioneren, dan zal je iedereen tevreden houden.

En wat overigens ook zeker tegenwerkt zijn de dik gekleurde reviews die overal op internet verschijnen. De algehele conclusie is: de HTC 10 doet eigenlijk niets fout, maar blinkt ook nergens in uit, dus is het een goede, maar toch vooral matige telefoon.

Dit is meer dan wat de bedoeling was, een frusteatiepost geworden...
Ik snap je wel. iPhones blinken ook nergens in uit, behalve de prijs, en toch geilen het hele internet en alle techreviewers erop. Dat is de kracht van de onsterfelijke naam Apple.

Voor een merk als HTC is het heel erg moeilijk om deze spiraal om te draaien. Ik denk zelf dat dit hun laatste jaar is, maar hopelijk heb ik het fout!
Dat is natuurlijk ook niet helemaal waar, iPhone's komen in de benchmarks vaak in de Top 5 voor; en op sommige (soms alle) onderdelen zelfs op de nummer 1. Zo raar is het dan niet dat ze lof krijgen.

Met betrekking tot HTC... Ik hoor sinds de One X mensen als roepen dat het laatste uur voor HTC geslagen heeft; maar steeds weten ze zich toch weer te redden. Vergeet niet dat HTC een van de weinige was die nog winst wist te boeken tussen Samsung en Apple; waar de rest allemaal verlies draaide. Nu is die markt iets veranderd, maar ik denk dat HTC best een paar tikken kan verduren.

HTC's grootste probleem was dat ze niet naar hun userbase hebben geluisterd en star dingen doorvoerde wat veel trouwe klanten niet wilden, en nieuwe klanten ook niet bepaald aantrok (dubbel verlies); en dat hun marketing echt driewerf kut is.
Ik moet elke keer denken aan die achterlijke reclame van die vent (student) die uit een vliegtuig springt om foto's te maken. Niemand weet wie het is, het interesseert niemand ene hol dat die vent foto's maakt en waar ie het mee doet; en toch is die reclame lang op TV geweest. En SM is om te janken.

Nu heeft HTC met de 10 weer wat meer naar de gebruikers geluisterd, een aantal features weer teruggeplaatst; maar ze hebben wel een vertrouwensbreukje opgelopen door mismangement. Als ze daar overheen komen en de 10 blijkt en blijft weer een top-toestel te zijn, ondanks dat het niet uitblinkt (dat deed HTC sowieso al bijna nooit *echt*; behalve op audio gebied.) dan heb je grote kans dat ze er weer bovenop komen en hun cijfertjes weer de plus in werken. Mega winsten hebben ze nooit gehad, en dat boeit ze volgens mij ook niet zoveel.
Ik denk dat het niet alleen op marketing aankomt. Waar de grote merken hun topmodellen einde jaar in de schappen leggen, HTC in het voorjaar met hun topmodel. Pakweg 5-7 maanden later dan de grote merken waardoor de prijs van hun topmodellen al wat gezakt is terwijl je voor de nieuwe HTC de volle mep moet betalen. Als mensen naar de alternatieven kijken kunnen ze ook voor minder een vlaggenschip aanschaffen.

[Reactie gewijzigd door gladius1983 op 24 juli 2024 13:01]

Vond de htc 'You' reclames destijds wel goede marketing. Ze moeten weer terug naar hun pre 2011 roots.
Van mij mogen ze nog wel een stukje verder terug. Ik was vond de qwerty slider phones geweldig. Zelfs jaren later, nadat ik aan schermtoetsenbord gewend was geraakt kon ik mijn typesnelheid van mijn HTC touch pro niet evenaren.

Daar zijn ze voor mij de mist in gegaan. Van dé leverancier voor slider qwuerty phones naar een van de platte grote phone bakkers.
Samsung of iPhone bedoel je in je laatste zin?
Nee, wat hij zegt is "...het is geen state-of-the-art waardoor mensen hun rug toekeren..."

Er staat geen komma, dus het is geen oorzaak-gevolg, maar allemaal deel van dezelfde deelzin. Ofwel wat hij zegt is: het toestel is niet state-of-the-art genoeg om de mensen te bewegen hun huidige merken de rug toe te keren en in plaats daarvan voor HTC te kiezen.
Het is geen state of the art, maar ze vragen wel een state of the art prijs. Sorry, maar dan oogst je wat je zaait, namelijk minder verkoop, minder omzet, minder winst. Dit kan je nog goedmaken door in te zetten op zware marketing, maar dit laten ze duidelijk ook achterwege. Net als bij Sony (Mobile division) zie je waar dit uiteindelijk toe zal leiden.
Is het relevant wie 'de concurrentie'is? Het gaat er toch met name om dat mensen het niet goed genoeg vinden, ongeacht of de consument een Samsung, iPhone, LG, 1+ of ander merk gebruikt. Er wordt niet expliciet aangegeven dat de consument een 'state-of-the-art'-toestel gebruikt.

Edit: post bewerkt om specifieker te zijn.

[Reactie gewijzigd door D3F op 24 juli 2024 13:01]

Ja, het moet waarschijnlijk [ander merk] zijn.

Helaas is het waar wat Slavy zegt, ik zie het in mijn omgeving ook, en toevallig zijn dat iPhones en Samsungs.
Lijkt me wel, omdat de poster in zijn laatste bericht de de rest zijn bericht ontkracht.

[Reactie gewijzigd door sjors86 op 24 juli 2024 13:01]

Anoniem: 382732 @Wahloh9 mei 2016 14:39
Het is logisch dat retailers zich focussen op de best/makkelijkst verkopende toestellen. Hoe meer verschillende merken hoe duurder het wordt. Die Samsungs en iPhones vliegen de winkel toch wel uit.
hardware vind ik sowieso HTC beter dan Samsung.. vind ik ook jammer.. ik hoop dat de VIVE VR wat goed voor het bedrijf doet.
Anoniem: 145867 @Ahmed077010 mei 2016 07:12
De HTC Vive behoort wel tot de top. Komt meestal net even iets boven de concurrentie uit qua ervaring. Dus daar hebben ze zeker wel iets neergezet. Het kost alleen even 800 euries. Maar gaaf is het wel.
Wat HTC voor mij persoonlijk fout doet is het prijzen van hun toestellen. Op zich zijn ze daar niet alleen in want Samsung vind ik ook te duur. Het verschil is dat Samsung een veel bekender merk is en dat hun toestellen redelijk top waren de laatste jaren, waar HTC toch wat steken heeft laten vallen met o.a. de camera. HTC brengt verder midrange toestellen uit aan 450-500€, dan ben ik persoonlijk niet verwonderd dat ze slecht verkopen gezien de concurrentie die er is op de smartphone markt. Ben zelf na 5 jaar met een HTC Desire HD overgegaan naar de Honor 7 (299€), een pak meer bang for the buck imo en nog geen dag spijt van. De Desire HD was een robuust en mooi toestel en ik heb er jaren plezier van gehad, maar waar je 5 jaar geleden 500€ neerlegde voor een high-end HTC, heb je daar nu slechts een midrange voor. Ook zijn er een pak meer alternatieven op de markt die gelijkaardige specs bieden voor bijna de helft van de prijs.

Met de HTC 10 lijken ze eindelijk een toestel uitgebracht te hebben dat weer deftige reviews krijgt, alleen lees ik overal dat het ook niet meer dan dat is. Het toestel blinkt nergens in uit en dan vraag ik mij af waarom ik daar 750€ aan zou uitgeven. Samsung en Apple komen daarmee weg, maar bij HTC lijkt dat niet zo te lukken.

Verder ben ik ook nooit vergeten dat ze een beloofde Android versie voor de DHD zonder meer geannuleerd hebben. Terwijl ik deze via custom ROM perfect kon draaien.
Ik zie ze eigenlijk niks fout doen,
Ik wel:
  • De camera ind e M7 was niet goed, in de M8 was hij niet beter (alleen een gimmick werd toegevoegd), en in de M9 was hij plots nog eens slechter.
  • De speakers waren bij de M7/M8/M9 een stuk beter dan bij de concurrentie, bij de M10 zijn het weer shit speakers.
  • De M9 had vreselijke performance en batterij. True:"dat lag voornamelijk aan de eerste batches van de SD810, maar alsnog: het is HTC die de telefoon zo in de winkel legde, en dat voor...
  • De prijs: HTC blijft met hun telefoons pretenderen beter te zijn dan Samsung of Apple. Dat zijn ze echter niet: ook met hun minpunten waren de M7/8/9 niet slecht, maar de concurrentie was beduidend beter, en dat voor hetzelfde of een lager bedrag.
De M10 is dan wel weer beduidend beter dan eender wat HTC de laatste jaren op de markt bracht: naast de speakers is er op de hardware eigenlijk niets aan te merken vind ik (de camera is dezelfde als de Nexus 6P, maar dan met optische stabilisatie, de CPU is erg goed, de batterij goed, ram goed, SD slot, top dus!), alleen de prijs mag wat zakken.

Als mijn Nexus 5 het niet had begeven, had ik geen 6P gekocht, en had ik nu mogelijks een M10 gekocht (of even gewacht tot hij wat goedkoper was).
Onbekend is onbemind in dit geval.

Wat vooral jammer zou zijn is als je nu een toestel aanschaft en vervolgens je geen enkele update meer gaat ontvangen omdat het moederbedrijf failliet is.

Denk dat de reden dat ze die Virtual Reality afschuiven zodat HTC zelf over de kop gaat ze het makkelijk kunnen verkopen en zo nog wat winst ervan kunnen halen.
Onbekend? HTC was juist eerst de grootste wat betreft Android en heeft een aantal zeer gewaardeerde topmodellen op de naam staan, ook nog op het oude Windows Mobile platform. In 2011 waren ze zelfs nog 3e op de wereldranglijst van grootste smartphone merken... in de periode tot 2011 was het absoluut het go-to merk voor Android, toen had Samsung de zaakjes nog niet zo best voor elkaar.

HTC heeft vrijwel geen grote misstappen gemaakt door de jaren heen, ze brengen al jaren zeer degelijke/betrouwbare toestellen uit... de grootste kritiek is dat sinds de One serie er weinig ontwikkeling is geweest wat betreft innovatie maar niet wat betreft degelijkheid/kwaliteit. Het is wat dat betreft best wel moeilijk te begrijpen dat ze ineens uit de gratie zijn geraakt bij vele gebruikers, want nog niet zo lang geleden hadden de meesten liever een HTC dan een Samsung.

[Reactie gewijzigd door MicGlou op 24 juli 2024 13:01]

Anoniem: 669957 @MicGlou9 mei 2016 16:36
Ja zo was blackberry ook 1 van de bekendste merken een tijdje geleden tot steve jobs met zijn iphone langs kwam en kijk nu naar blackberry. Er is bijna niks meer van over

Blackberry stond zelf's een tijdje op nummer 1 en niet op 3 zoals je net aanhaald. Nog een leuker voorbeeld nokia, wie kent nokia nou niet ! En kijk waar nokia nu staat.

Ik denk dat je product naast bekend ook aantrekkelijk moet zijn wil het echt verkopen
Defineer aantrekkelijk... ik heb jaren HTC's gehad en vond het prima toestellen, ook Nokia heeft goede toestellen uitgebracht tijdens hun ondergang. Het gaat om veel meer dan aantrekkelijk zijn, marketing is ook een heel groot onderdeel... misschien zelfs wel belangrijker dan een werkelijk aantrekkelijk toestel.
Anoniem: 669957 @MicGlou9 mei 2016 17:45
Ja en dat is het juist, als je niet genoeg reclame maakt voor je telefoon zullen de klanten je telefoon nooit zo aantrekkelijk vinden als je designers het vonden.
Voor zover ik weet besteed Samsung meer aan marketing dan aan R&D, niet zo gek dat HTC zich niet kan opmeten.

http://www.androidauthori...keting-spent-2012-165560/

Apple heeft bijvoorbeeld heel veel gratis reclame, elke week lees je wel iets nieuws (99% completely made up ) over de eerstvolgende Iphone.
Wel erg recente cijfers pak je er bij (2012) :P Je hebt wel gelijk hoor, zal me niks verbazen als het ondertussen 15 miljard zou zijn, iets wat HTC niet kan want hun omzet is iets van 7x zo laag als dat budget...
Rotzooi wil ik het niet noemen, maar HTC is op geen enkel vlak meer voorloper te noemen (wat het wel was ten tijde van de Diamond en eerste Desire). Helaas blijven ze wel de hoofdprijs vragen, waardoor anderen (zoals een Samsung en Apple) er eerder uit springen.
Je hebt nog nooit een toestel met oled display langer in gebruik gehad of wel? Anders zou je namelijk niet meer terug gaan naar HTC. Of LCDs algemeen.
Ik had een samsung S2 en daarna een HTC One. Stuk tevredener over de HTC one dan de S2. Telefoon gebruik ik om wat te internetten, bellen en whatsappen hoef echt geen super kristal helder mooi beeld. Als ik iets echt mooi wil zien kijk ik wel op mijn tv of computer.
De S2 gebruikte dan ook een nog jonge versie van Super AMOLED Plus en is ook nog eens een stuk ouder dan een HTC One. De HTC One is van de Galaxy S4 generatie, dus die hoort het ook beter te doen. Echter heeft Samsung zo'n progressie geboekt met super AMOLED, dat het nu de beste beeldkwaliteit weet te bieden.

Heck, ik mis het soms op mijn OnePlus One en mijn voorganger was een Galaxy S3.

[Reactie gewijzigd door Luca op 24 juli 2024 13:01]

Tjah, als je prachtige toestellen uitbrengt desire, m7 etc en dat probeert te promoten met dit soort advertenties / logo's...

https://encrypted-tbn0.gs...ZNQeeDzGdfXgoJ0dtdSeC8rJw

Daar haal je mainstream niet mee binnen, en die heb je eenmaal nodig in deze zwaar concurrence industry. Jammer dat ze in 2013-2014 geen fatsoenlijke marketing-strateeg (of team) hebben binnengehaald. Daarnaast hadden ze vanaf de m8 wel een fatsoenlijke camera in het toestel kunnen zetten. Dat was de enige misser in de m7. Volgens mij 2 opendeuren voor iedereen die een beetje verstand heeft van deze industrie/producten.
Precies hetzelfde had ik ook met Sony en nu met de Microsoft Lumia 950XL.
Mij zijn ze kwijtgeraakt nadat ze hun beloftes niet zijn nagekomen bij de HTC Desire HD. Het toestel zou ICS krijgen, niet dus. Vervolgens zou HTC met een goede deal komen, maar dat was poep.

Ik was zeer tevreden met de Desire HD, wat een beest was dat. Echter bleek HTC niet betrouwbaar, en heb ik dus sindsdien geen enkele HTC-toestel meer genomen. En tevens ook afgeraden aan de mensen in mijn buurt. Dit speelde allemaal in de tweede helft van 2012, toen was de daling al ingezet blijkt uit het grafiek.
Ik heb een hele reeks HTC's gehad. (hero, legend, sensation, one sv, one v)
Tot en met de HTC M7, hier ging het fout bij mij. De camera was dusdanig slecht, dat het echt achterbleef op de concurrentie. Naarmate ik steeds meer wilde gaan fotograferen, ben ik de hoop verloren toen ik (natuurlijk net buiten garantie) last kreeg van die paarse waas in mijn foto's.

Hierna gekeken naar de M8, was toen al verouderd, en de dubbele camera flopte daar best wel.
Gekeken naar de M9, erg duur, en reviews waren erg kritisch, bovendien leek hij op 2 druppels water op mijn M7 destijds.

Dit heeft geresulteerd dat ik naar een ander merk ben gegaan, ik wilde een goede camera voor prachtige foto's, en deze kon ik toen niet vinden bij de M9. De HTC10 klinkt veel belovend.. maar ik ben nu simpelweg niet toe aan een nieuw toestel..

Ik vind dus eigenlijk wel degelijk dat er missers gemaakt zijn met deze flagships, waar het telkens net niet kon concurreren met de alternatieven voor hetzelfde budget. Nu het eenmaal zo ver is, ben ik bang dat mensen nou eenmaal niet meer aan HTC denken en het dus niet aanschaffen. Hetzelfde gebeurde in de auto industrie, waar mensen een autosilhouet omschreven dmv het Volkswagen model.

De keuze HTC ligt gewoon niet voor de hand, en ze komen hier denk ik niet meer vanaf.. het is natuurlijk zonde, want ook ik ben er 'groot' mee geworden.
Nee dat maak jij er van, hij zegt dat er betere oplossingen waren als je ondanks dat een smartphone er niet voor gemaakt is toch dat ding wilt gebruiken om een foto te maken :)

Ik hoef juist geen digitale camera omdat ik een telefoon heb die voor mij prima foto's maakt...
Mijn LG G4 maakt nu dusdanig mooie foto's dat menig spiegelreflex gebruikers jaloers zijn.. Dat is waar ik naar zocht, het hoeven geen afbeeldingen te zijn die ik levens echt moet afdrukken, maar gewoon goede, scherpe en mooie foto's

Ik bedoel, waarom zou ik een digitale camera aanschaffen, om een gebrek van mijn telefoon op te vangen (de concurrentie kan het blijkbaar wel?)

[Reactie gewijzigd door NepGangster op 24 juli 2024 13:01]

Spiegelreflex camera's uit 2002 misschien... Ik heb de G4 ook en hij maakt uitstekende foto's die er op dat kleine 5,5" scherm misschien wel zo goed uitzien als die van een spiegelreflex. Maar als je die foto opblaast zie je dat hij niet in de buurt komt. Zelfs op het formaat van een A4 zie je het verschil al duidelijk...

Overigens moet ik wel zeggen dat bij mij de camera ook een erg belangrijk onderdeel is. Het heeft mij de beslissing doen maken de M7 links te laten liggen terwijl hij alle andere hokjes afvinkte. Voor mij doel eigenlijk alle higher-mid range telefoon het qua gebruiks ervaring goed genoeg. Maar de camera valt nog wel wat te winnen tussen de verschillende merken. Kon ik mooi mijn compact camera weg doen.

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 24 juli 2024 13:01]

er is een verschil tussen kwaliteit, en een goede foto. Niet om te Bitchen, begrijp me niet verkeerd. Maar het licht ook aan de omstandigheden, en je talent of course. De meeste fotografen die ik ken hebben eigenlijk een simpel kut cameratje altijd bij zich, of een goede telefoon voor DE momenten. En als ze gaan werken pakken ze een spiegelreflex. Zo werk ik zelf ook.
onwijs off topic, maar kijk voor de grap hier even: http://www.ippawards.com , zit altijd erg leuk werk bij! En zeker de moeite waard om zelf een keer de stad in te gaan en kijken tot hoe ver je kan gaan met je G4!
Je begrijpt mij dan niet goed. Ik hé het niet over het maken van een goede foto, dat is niet in kwaliteit te meten. Ik heb het puur over de kwaliteit van een camera. Ik weet precies hoe ver ik kan gaan met mij G4 maar een goede foto opblazen laat de kwaliteit van de bron zeer duidelijk zien.
Alright, print je veel dan?
Steeds minder en minder, voor mezelf sowieso niet meer. Hoewel ik net een nieuwe foto printer heb besteld.

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 24 juli 2024 13:01]

niet mijn business, maarrre, waarom wil je dan de foto's zo groot uitvergroten van je G4
Het ging om het argument dat telefoons spiegelreflexcamera gebruikers jaloers maken. Niet om of ik wel of niet vanaf mijn G4 genomen foto's uitvergroot... We gaan hier wel heel ver Off topic

[Reactie gewijzigd door Thekilldevilhil op 24 juli 2024 13:01]

aight okej
Hiermee zeg je dat je toestel OOK als een digitale camera moet fungeren en het anders niet goed genoeg is.
Zoals jij het verdraait mag je van een telefoon eigenlijk alleen verwachten dat je ermee kan bellen, voor al die andere functies zijn immers andere apparaten.
Ik kies voor bouwkwaliteit over specs, maar dan toch een flagship willen hebben. Als de HTC 10 het niet gaat worden, dan maar een stevige Motorola ofzo, maar HTC zie ik toch echt nog steeds als een A-merk.
Zo ontzettend jammer steeds deze berichten; ik pronk nu al bijna 2 jaar met een M8 en steel de show t.o.v. de meeste GSM's in de handen van de gewone mens.
Snel, solide, mooie dot-case, goede custom ROM (doelend op Viper), bijna onbreekbaar scherm en dito case. Als deze HTC M8 er mee ophoudt is de kans nog steeds groot dat ik de HTC 10 verkies boven een ander toestel.
De bouwkwaliteit van Samsung is het net niet voor mij.
Maar geven ze dan te veel uit of verkopen ze hun toestellen met te weinig marge? Want ondanks dat ze wat krimpen, hebben ze toch wel voldoende verkocht om een mooie winst te kunnen behalen. Waar zit dan zo'n sterke daling in? Of zijn dat investeringen geweest?
Want ondanks dat ze wat krimpen, hebben ze toch wel voldoende verkocht om een mooie winst te kunnen behalen.
Hoeveel hebben ze er verkocht dan? Volgens mij kun je uit de terugval van omzet toch redelijk simpel concluderen dat de verkoop superlaag is, je kan niet zomaar van 1,12 miljard naar 400 miljoen omzet terug zakken, dan heb je echt veel, en veel te weinig verkocht.

Daarnaast zijn er natuurlijk investeringen in VR gedaan, en de HTC10, die kosten van investeringen zullen niet makkelijk dalen in slechte tijden, maar dat zie je niet terug in de omzet maar in de winst (of in dit geval verlies).

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 24 juli 2024 13:01]

En als je dan ook nog veel te dure toestellen uitbrengt die nergens in uitblinken of zelfs gebreken hebben is dat echt dodelijk in deze markt met moordende concurrentie.
En als je dan ook nog veel te dure toestellen uitbrengt die nergens in uitblinken of zelfs gebreken hebben is dat echt dodelijk in deze markt met moordende concurrentie.
Bron?
Als je vwb de review van de HTC 10 bijvoorbeeld de commentaren leest is de algemene mening dat het een hartstikke goed toestel is, en de reviewer op basis van een bijzondere invalshoek zijn stempel er op drukt...
Als je wil weten hoe je van Net sales > Gross Profit (Marge na productiekost) > Operating Profit > Net Profit (after tax of NPAT) ... gaat dan kan je dat zien in de 2de .pdf van hun Q1 call...
--> http://investors.htc.com/...48697&p=irol-reportsOther
Wat je niet ziet zijn de details uiteraard en de split per afdeling (Mobile vs...), je ziet hier ook geen verkoopsaantallen, daar zullen ze op dit moment niet teveel over vertellen...

Kort samengevat (Q1 '15 vs Q1 '16)...
- minder sales (41.5mld vs 14.8mld)
- lagere marge (20% in Q1 '15 vs 9% in Q1 '16)

Lagere operating expenses maar hoger als % tov sales
- R&D blijft op een hoog pijl en hun general admin kost zakt ook niet (geen management cuts of minder accounting of andere overhead expenses, dus kort door de bocht, snoeien hebben ze nog niet gedaan...)


Voor zij die zich afvragen waarom het Netto verlies (NPBT) beter (minder slecht) is dan het operationeel verlies (Operating Profit)... Dat komt omdat ze een one-off opbrengt boeken door verkoop van een 'stukje' grond (zo'n kleine 45k m²) voor 2.88miljard NT$.

http://www.digitimes.com/news/a20160503PD201.html


Iedere firma gebruikt lichtjes andere termen en als je geen finance achtergrond hebt kan het allemaal wel heel verwarrend worden...

[Reactie gewijzigd door Inrage op 24 juli 2024 13:01]

Volgens mij wordt nergens gemeld hoeveel toestellen ze verkocht hebben. In elk geval niet genoeg om met de huidige marges winst te maken, maar veel meer dan dat kan je niet uit dit bericht halen.
Wat ik uit dit bericht haal (pure speculatie, maar niet meer dan logisch imho):
Valve heeft blijkbaar een clausule in de VR samenwerking verwerkt:

Stap 1: gaan jullie niet snel uit de rode cijfers: dan splits je op tijd je VR activiteiten af van de main holding.

Stap 2: dreigen jullie failliet te gaan dan willen we de boel op tijd over kunnen nemen (want het wegvallen van de hw producent zou een blamage zijn voor SteamVR).
Ik heb veel smartphones gerepareerd voor mijn werk, maar als htc smartphones even lastig te produceren zijn, als dat ze te repareren zijn, lijkt me dat ook wel een probleem voor htc. telefoons van concurrenten als apple of samsung zijn daarintegen veel makkelijker te repareren. Dus mischien kan dat er ook mee te maken hebben.
vroeger maakte ze mooie spullen maar dat was zo ongeveer net na het windows mobile tijdperk.
Misschien is dat het juist, misschien wilt HTC JUIST niet dat toestellen makkelijk te repareren zijn.
Ik hoop echt dat de HTC 10 een soort van ommekeer is, zie het helaas wel somber in.
Ik hoop het ook, maar dat dacht ik bij de M7 al en dat was toch wel een iets uniekere telefoon destijds dan de 10 nu is.
De realiteit is dat Apple en Samsung de mobiele markt domineren.
Ik hoop dat ze er nog overheen komen, net een HTC 10 aangeschaft en hoop nog langer hun producten te kunnen gebruiken.
Ik denk dat ze het VR deel bewust afgesplitst hebben om te voorkomen dat dat deel eventueel nadeel zou hebben mocht HTC failliet gaan. Ik hoop dat de HTC 10 een succes gaat worden en dit jaar niet 10 spin offs gaan introduceren zoals vorig jaar bij de One M9 gebeurde.
Anoniem: 312486 9 mei 2016 14:46
Het bekende probleem is denk het oorzaak van dit alles...

Weinig tot geen marketing en een zeer korte periode van updates.
Jammer maar ze doen het toch echt zelf.
Hehe ik zit hier op mijn M7 elke dag op tweakers wanneer er een mail binnen komt.

Ik heb Mijn rode M7 al een paar jaar en nog steeds mijn eenigste smartphone in huis. Ik gebruik de peel smart remote app met IR blaster dagelijks en ik wil geen ander smartphone hebben tot ik van Tv verander die geen IR meer heeft.
Hhmm mischien binnen 5jaar ofzo... Tja Had de HTC 10 zo iets dan had ik er wel anders over gedacht.. ik loop niet zo gek van vinger afdruk gezeik... Maar goed ik begrijp waarom geen IR blaster. Gewoon jammer dat ik zelf niet mee wil met de tijd i guess.


Goodbye HTC. De vive is ook wat aan de dure kant.. VR voor mij zal mischien 10 jaar duren
Anoniem: 716775 9 mei 2016 14:31
Jammer.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.