HTC heeft aangekondigd dat het in het najaar met twee verschillende high-end smartphones komt. Het bedrijf omschrijft de ene als 'modieus' en 'trendy', terwijl de andere een 'klassieke versie' van een huidig toestel zal zijn.
Die toestellen komen uit in de periode tussen begin oktober en december, zo is op te maken uit de bespreking van de kwartaalcijfers die HTC donderdagmiddag online heeft gezet. Topman Chialin Chang meldt daarin dat een van de redenen waarom de One M9 matig verkoopt, is dat hij volgens klanten niet 'modieus' genoeg is.
Met een 'klassiek' toestel duidt HTC vermoedelijk op een variant van de One M9 of One M8, terwijl het 'trendy' toestel naar alle waarschijnlijkheid een nieuw ontwerp heeft. Beide toestellen zullen 'high-end' zijn, maar niet zo duur als de One M9, zo zei de topman. Chang vertelde verder dat HTC zijn portfolio aan toestellen gaat uitdunnen. Het bracht met de One M9, M9 Plus, E9, E9 Plus en ME in zijn One-lijn in het eerste halfjaar al vijf duurdere telefoons uit.
HTC boekte in het voorjaar een omzet van omgerekend rond de 950 miljoen euro, terwijl het verlies rond de 230 miljoen euro uitkwam. De fabrikant wil kosten besparen om de verliezen tegen te gaan.