Gras is simpel op te lossen door 3d planten ipv platte 2d textures waardoor je dus geen zijkanten ziet en de verbinding met de grond niet zichtbaar is bijna alle mmp's doen dit met success en zonder veel moeite.
Een andere manier om het op te lossen is simpelweg dichtheid van gras :
http://www.freakygaming.c...rysis/leafs_and_grass.jpg
Nog steeds 2d gras maar door dichtheid niet te zien.
Nog een oplossing is om de randen van het gras te maskeren met heel veel laag gras dat de rand verbergt. over het hele veld dit werkt echter niet in alle plekken en laat alsnog een buitenste rand over.
Maar er zijn oplossingen zat.
Ground clutter vergt al lang niet zo veel rekenkracht meer als 5 jaar geleden en je kan dezelfde texture uit het gehiegen als goed gebruikt gewoon tig keer gebruiken dus steek er wat moeite in en er is veel mogelijk.
Kijk maar naar crysis en skyrim.
Dit zijn wel 2 zware games maar dat komt vooral door overige effecten. En met de helft van de effecten en textures ziet het er nog beter uit.
Daarbij laad je nooit de gehele omgeving maar worden dingen geladen naarmate je dichterbij komt.
in werkelijkheid render je dus maar een fractie van de map vooraf en de rest streamed zodra je dichterbij komt.
En betreft textures is het soms meer een implementatie probleem dan een echt texture probleem. Soms heeft een game betere textures in de package zitten maar gebruikt de engine deze niet volledig maar een scaled down versie ervan.
Kijk maar even hier naar de voorbeelden.
http://www.extremetech.co...r-way-to-gaming-nirvana/3
Zelfde game zelfde textures waarom is de 4k render van hogere kwaliteit zeker in de details terwijl de source hetzelfde is.
Vergeet even niet dat je nu waarschijnlijk NIET op een 4k scherm de vergelijking ziet en toch de 4k render beter is wat dus betekend dat de textures gewoon niet optimaal gebruikt worden door de engine op lagere resolutie.
Zoek maar eens games op van de WII met dolphin emulator op 1080P ook die heeft veel betere textures maar de wii maakt er geen gebruik van en dus zien ze er opscaled met dezelfde ''lage reso'' textures veel beter uit.
Voorbeeld:
http://i.imgur.com/BO8wJVB.jpg
Nog steeds niet superindrukwekkend natuurlijk door het gebrek aan features maar dat is 10x beter dan de textures die de wii eruitgooit met dezelfde source.
Ach ja We zien wel wat het word als het af is maar het blijft jammer dat ik soms boven de 60 fps draai en dan dingen zie die in sommige games van 5 jaar geleden nog beter waren.