Door Tomas Hochstenbach

Redacteur

Corsair One i500 Review

Krachtpatsertoren nu groter, sneller en luider

06-05-2024 • 15:00

56

Multipage-opmaak

Inleiding

Corsair One i500

De One i500 is de grootste update voor Corsairs compacte game-pc sinds het begin. De herontworpen behuizing is een stuk groter dan voorheen, waardoor er meer standaardonderdelen gebruikt kunnen worden. Dat resulteert in een minder exorbitante prijs dan voorheen, maar maakt de One i500 ook minder ultiem en uniek. De gekozen hardware is onverminderd krachtig, met maximaal een i9-14900K en RTX 4090, maar de cpu is voorzien van een stroomlimiet om de temperaturen binnen de perken te houden. Ook vinden we het jammer dat de pc niet langer over Thunderbolt beschikt.

Bij Corsair denk je waarschijnlijk aan pc-onderdelen, randapparatuur of zelfs ouderwets aan geheugen, maar de fabrikant verkoopt ook complete pc's. Daarbij heeft het zich toegelegd op de niche van compacte maar toch zeer krachtige systemen. Sinds we begin 2022 de One i300 reviewden, uitgerust met een 12th Gen Intel Core-cpu en een Nvidia RTX 3000-videokaart, werd het op dat front een beetje stilletjes. Met de One i500 blaast Corsair de serie vandaag nieuw leven in, met de nieuwste hardware en een compleet nieuw ontwerp.

Het vernieuwde design van de One i500 laat zich vangen in twee woorden: luxueuzer en groter. De voorzijde is bedekt met een plaatje hout. Elke configuratie is er in twee varianten: een zwarte behuizing met een voorkant van donker walnoothout en een lichtgrijze kast met een voorpaneel van lichter esdoornhout. Beide soorten hout zijn FSC-gecertificeerd. De zijpanelen zijn afgedekt met een stofje dat doet denken aan dat van klassieke luidsprekers.

Corsair One i500

De herontworpen kast is daarnaast een stuk forser van formaat geworden. De One i500 is 18,5cm breed, 30cm diep en 39,1cm hoog. In de diepte is dat ruim 10cm meer dan zijn voorganger, wat ertoe leidt dat het volume met bijna tachtig procent is toegenomen naar 21,7 liter. Dat is bijvoorbeeld vergelijkbaar met de Cooler Master MasterBox NR200P.

In vergelijking met zijn voorganger is de hardware van de One i500 dan ook wat indrukwekkender. De processor is geüpdatet van een i9 12900K naar een i9 14900K, het geheugen loopt op een veel hogere kloksnelheid en de 750W-voeding is vervangen door een exemplaar van 1000W. De grootste aanpassing is echter de videokaart. Waar Corsair het met het vorige design niet meer aandurfde om Nvidia's topmodel te installeren – de One i300 kwam met maximaal een RTX 3080 Ti – zit er nu maximaal een volwaardige RTX 4090 in het systeem. Zowel de processor als de videokaart worden watergekoeld. In de onderstaande tabel vergelijken we de maximale configuraties van de One i300 en de nieuwe One i500.

One i300 (2022) One i500 (2024)
Processor Intel Core i9 12900K Intel Core i9 14900K
Geheugen 64GB DDR5-4800 64GB DDR5-6000
Videokaart Nvidia GeForce RTX 3080 Ti Nvidia GeForce RTX 4090
Ssd 2TB PCIe 4.0 2TB PCIe 4.0
Voeding 750W 1000W
Afmetingen 16,5x19,5x38cm 18,5x30,0x39,1cm
Volume 12,2 liter 21,7 liter
Prijs 5100 euro 5500 euro

Voor deze review ontvingen we van Corsair een iets lichter uitgerust model, met een RTX 4080 Super als videokaart en 32GB DDR5-geheugen. Daar hangt dan ook een wat vriendelijker prijskaartje van 4200 euro aan. Dat is nog altijd een smak geld, maar in vergelijking met de twee jaar oude One i300 is dat relatief gunstig. Het model met 32GB ram en een RTX 3080 Ti-videokaart, net als nu de op een na snelste optie uit Nvidia's aanbod, kostte toen nog 4800 euro.

Buiten- en binnenkant

De Corsair One i500 wordt geleverd in een kartonnen doos met opdruk in één kleur, waarin de pc op zijn plek wordt gehouden met volledig gerecycled polyethyleenschuim en een plasticachtig materiaal gemaakt van koolstof uit oesterschelpen. Bovendien doneert Corsair een dollar per verkochte One-pc aan het goede doel One Tree Planted.

Zoals ik in de inleiding al schreef, heeft Corsair het ontwerp van de One i500 flink op de schop gegooid. De pc heeft een metalen basis met een koelvinachtige boven- en onderkant. Bovenin is dat daadwerkelijk de uitlaat van een ventilator, onderin is dit design puur voor een symmetrisch ontwerp doorgevoerd. De zijpanelen zijn afgewerkt met luxueuze stoffilters. Aan de voorkant zitten onderaan vier aansluitingen: een gecombineerde audiojack, tweemaal USB-A (5Gbit/s) en een USB-C-poort (10Gbit/s). Het Corsair-logo in het midden van het voorpaneel doet dienst als aan-uitknop.

Links en rechts van het houtfineerplaatje zitten twee rgb-ledstrips, die je samen met de gloed aan de onderkant hardwarematig bedient via de aanraakgevoelige strip die verticaal over het voorpaneel loopt. De sectie boven het logo kun je gebruiken om een kleur te selecteren; je sleept als het ware door het kleurenspectrum heen en waar je loslaat bepaalt de kleur die blijft staan. De onderste helft van de aanraakgevoelige strip kun je gebruiken om te wisselen tussen zes rgb-effecten met korte aanrakingen. Het instellen van de helderheid doe je door over dit deel van de strip te slepen. Door je vinger daar vijf seconden stil te houden, kun je de verlichting volledig uitschakelen.

Corsair One i500 RBCorsair One i500 RB

Op de achterkant van het systeem zie je de netjes van bijschriften voorziene aansluitingen. Van boven naar beneden kom je vier USB 2.0-poorten, HDMI- en DisplayPort-uitgangen, een USB-C-poort (20Gbit/s), drie USB-A-poorten (10Gbit/s), een 2,5Gbit/s-ethernetpoort (Realtek), wifiantennes (Intel AX211), S/PDIF en vijf audiojacks (Realtek ALC897) tegen. Op de videokaart zitten nog eens een HDMI-aansluiting en drie DisplayPorts. Als je een kabel wilt inpluggen, kun je tikken op het gedeelte boven de moederbordaansluitingen om je bij te laten schijnen door een lichtje. Bij een tweede aanraking of na twintig seconden gaat dit lampje weer uit.

Corsair One i500 achterkant

In de doos zit ook nog een hoofdtelefoonhanger, waarvan de kleur is afgestemd op de aangeschafte uitvoering en die zowel aan de linker- als de rechterkant van het systeem kan worden bevestigd.

Openen en upgraden

Het interne ontwerp doet veel meer denken aan een standaard pc-tower dan dat van de eerdere Corsair Ones. Bij de One i300 klapten de zijpanelen als een soort vleugels open en werden ze allebei gebruikt als radiatormount. Ook zat de videokaart in een andere oriëntatie gemonteerd door middel van een riserkabel. Bij de One i500 komen we niets van dat alles nog tegen.

Om bij het binnenwerk van de Corsair One i500 te komen, trek je eerst de stoffen cover weg en draai je daarna twee schroeven op het aluminium linkerzijpaneel los, om dat vervolgens ook te verwijderen. Je kijkt nu tegen drie dunne 120mm-intakeventilators aan. Bij de bovenste set van twee haal je rechts twee schroeven los. De complete bracket met twee fans kun je dan naar voren zwaaien als een deur. Nu kun je bij de geheugenslots, waarvan er twee nog vrij zijn, en bij het bovenste M.2-slot voor een ssd. De voorgemonteerde ssd zit in het lastiger bereikbare onderste slot, dus een ssd bijplaatsen is een kwestie van de heatsink op het lege slot losschroeven, de extra ssd monteren en de heatsink weer vastmaken.

Aan de rechterkant is de procedure hetzelfde, maar aan deze kant valt weinig meer te zien dan de achterkant van de moederbordtray. Wel is hier een montagemogelijkheid voor een 2,5"-ssd aanwezig. De daarvoor vereiste stroom- en datakabels zijn netjes voorgeïnstalleerd.

Gebruikte onderdelen en koeling

Corsair lijkt meer dan voorheen standaardcomponenten toe te passen, waarvoor de grotere kast ook de benodigde ruimte biedt. De Intel Core i9 14900K-processor is bijvoorbeeld gemonteerd in een MSI MAG B760M Mortar-moederbord, een Micro-ATX-moederbord uit de middenklasse, dat voor zover ik kon zien, niet is aangepast ten opzichte van de retailversie.

Op de cpu zit een 120mm-all-in-onewaterkoeler waarvan de radiator tegen een van de intakeventilators is gemonteerd. Ook op de videokaart, een Zotac RTX 4080 Super Trinity met een kortere backplate, is een waterkoeler gemonteerd. De 240mm-radiator daarvan is boven in de pc geplaatst, met daarboven twee dunne outtakeventilators die door het bovenpaneel naar buiten blazen. De baseplate van het waterkoelblok bedekt alleen de gpu en de geheugenchips; de vrm moet het van gewone luchtcirculatie hebben.

Opvallend genoeg gebruikt Corsair geen ssd van eigen makelij, maar een Samsung PM9A1 2TB. Dat is de oem-versie van de 980 PRO, een iets oudere PCIe 4.0-drive. Het geheugen is wel afkomstig uit het eigen Vengeance-productgamma. Hetzelfde geldt voor de voeding: een Corsair SF1000L. Dat is een moderne ATX 3.0-voeding met een 80 PLUS Gold-label.

Op de door ons geteste configuratie stond Windows 11 Home geïnstalleerd, maar als je de duurdere configuratie met een RTX 4090-videokaart koopt, krijg je Windows 11 Pro. Het systeem is volledig vrij van bloatware; naast het functionele Corsair One Dashboard, voor monitoring en rgb-aansturing, heeft Corsair alleen de vereiste drivers van bijvoorbeeld Intel en Nvidia voorgeïnstalleerd. Je krijgt twee jaar garantie op een One i500; dat vinden we, gezien de vraagprijzen, wat aan de korte kant.

Vergelijking met zelfbouw

Een beetje zelfbouwer bekijkt prebuilt-pc's al gauw met een kritische blik: is dat niet veel te prijzig allemaal? Natuurlijk is het geen realistische verwachting dat een prebuiltsysteem goedkoper is dan een systeem dat je zelf in elkaar zet, al is het maar omdat iemand de assemblage voor je doet en omdat je garantie krijgt op het complete systeem in plaats van op de losse onderdelen. Toch bekijken we natuurlijk even hoe de prijs van de Corsair One i500 zich verhoudt tot een winkelwagentje met zo vergelijkbaar mogelijke componenten.

In eerste instantie is dat even slikken. We hebben het systeem zo goed mogelijk nagebouwd, met een watergekoelde videokaart en waterkoeling voor de cpu, en komen dan op een totaalprijs uit van 2860 euro. Dat zou betekenen dat zelfbouw maar liefst 1340 euro (32 procent) goedkoper is dan dit systeem aanschaffen bij Corsair.

Onderdeel Product Prijs
Processors Intel Core i9-14900K Boxed € 615,99
Moederborden MSI MAG B760M Mortar WiFi € 222,63
Videokaarten Inno3D GeForce RTX 4080 SUPER iCHILL BLACK € 1.289,-
Behuizingen Corsair 2000D Airflow Zwart € 73,-
Besturingssystemen Microsoft Windows 11 Home (NL, OEM) € 124,90
Waterkoeling Corsair H55 RGB, 120mm € 85,10
Geheugen intern Corsair Vengeance RGB CMH32GX5M2D6000C36 € 129,90
Voedingen Corsair SF1000L € 144,90
Solid state drives Samsung 990 Pro (zonder heatsink) 2TB € 174,90
Totaal € 2.860,32

Bovenstaand lijstje heeft alleen één probleem: dit past helemaal niet. De Corsair 2000D is al iets groter dan de custom kast die de fabrikant voor zijn One i500 gebruikt, dus daar spelen we al een beetje vals, maar voor een tweede waterkoelingradiator heeft hij desondanks geen plek. Ook andere populaire Mini-ITX-kastjes, zoals de vrijwel even grote Cooler Master MasterBox NR200P V2 en de aanzienlijk kleinere Lian Li A4-H2O, bieden maar ruimte aan één waterkoeler.

De meerprijs van de Corsair One i500 zal dus grotendeels moeten worden verantwoord doordat je eenzelfde systeem helemaal niet zelf kunt bouwen, in elk geval niet zonder serieuze modificaties door te voeren aan de kast of genoegen te nemen met luchtkoeling voor een van de twee hoofdcomponenten.

Systeemprestaties

We hebben de Corsair One i500 op dezelfde wijze getest als de recente Desktop BBG-systemen en de laatst gereviewde Alternate Thunderstorm Pro i9-desktop. Vooral die laatste pc vormt interessant vergelijkingsmateriaal, want dat systeem heeft dezelfde processor en videokaart als de One i500. Wel was de Alternate-pc van een veel groter formaat; de vergelijking maakt dus mooi inzichtelijk of het compacte formaat van de Corsair-pc invloed heeft op de prestaties.

PCMark

De PCMark-tests geven een goed beeld van de algemene systeemprestaties, en deze benchmark is opgedeeld in vijf deeltests, oplopend van zeer licht tot het zwaardere werk en gaming.

In vrijwel alle PCMark-tests staat de Corsair One i500 bovenaan, behalve in de Gaming-subtest. Daarin is de Radeon RX 7900 XT-videokaart in ons BBG-systeem nog net wat vlotter.

  • PCMark 10 Extended
  • Essentials
  • Productivity
  • Digital Content Creation
  • Gaming
PCMark 10 Extended
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
14.536
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
14.043
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
13.733
PCMark 10 Essentials
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
12.948
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
12.899
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
12.195
PCMark 10 Productivity
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
11.964
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
11.357
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
11.354
PCMark 10 Digital Content Creation
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
19.972
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
18.896
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
17.841
PCMark 10 Gaming
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
40.218
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
38.997
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
36.726

Cpu-benchmarks

In Cinebench 24 zien we wat interessants gebeuren: in de singlethreaded test is de Corsair-pc het snelst, terwijl multithreaded juist de Alternate-pc een paar procent sneller is. Dit wijst erop dat koeling of stroomtoevoer een kleine bottleneck vormen, want dit scenario is op die punten een stuk zwaarder. In de andere tests is het stuivertje wisselen tussen de twee pc's met een 14900K.

  • Cinebench 24 Multi
  • Cinebench 24 Single
  • DaVinci Resolve - 4k Video
  • 7-Zip - 15GB inpakken
Cinebench 24 Multi
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
2.208
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
2.139
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
1.033
Cinebench 24 Single
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
139
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
134
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
111
DaVinci Resolve - 4K Video
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde tijd in seconden (lager is beter)
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
3m2s
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
3m7s
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
4m29s
7-Zip - 15GB inpakken
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde tijd in seconden (lager is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
2m33s
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
2m42s
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
4m20s

Dat zien we ook terug in onze duurtest. Terwijl de i9-14900KF in de Alternate-pc gedurende de volledige test op 5,2 à 5,3GHz werkt, begint de processor in de Corsair One i500 rond de 5GHz, om uiteindelijk te stabiliseren op 4,7GHz. De temperatuur loopt in de eerste twee minuten op naar 95 graden, terwijl de processor 240W verbruikt. Na die initiële boostfase wordt het stroomgebruik beperkt tot 200W, waarbij de temperatuur op 90 graden gehouden kan worden. In vergelijking met de officiële tdp van 253W is dat toch een best significante beperking.

  • Kloksnelheid
  • Temperatuur
  • Packagepower (verbruik)

Gpu-benchmarks

Voor het meten van de gpu-prestaties gebruiken we, naast de gametests die je op de volgende pagina aantreft, ook diverse 3DMark-tests en de Graphics-test die is ingebouwd in Cinebench 24.

In 3DMark Time Spy scoort de Corsair One i500 wat beter dan de pc van Alternate, wat vooral aan de hogere gpu-score ligt. De processor scoort in deze test juist minder goed.

  • 3DMark Time Spy
  • Graphics
  • Cpu
3DMark Time Spy
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
26.924
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
26.800
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
22.508
3DMark Time Spy - Graphics
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
28.738
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
27.800
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
26.560
3DMark Time Spy - CPU
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde 3DMark in punten (hoger is beter)
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
22.263
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
19.832
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
12.072

In het zwaardere Time Spy Extreme wint juist de pc van Alternate.

  • 3DMark Time Spy Extreme
  • Graphics
3DMark Time Spy Extreme
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde punten in punten (hoger is beter)
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
13.687
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
13.348
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
10.826
3DMark Time Spy Extreme - Graphics
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
13.778
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
13.348
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
12.812

In de nieuwste 3DMark, Speed Way, scoort de Corsair One i500 dan weer wat beter dan de Alternate Thunderstorm Pro i9.

3DMark Speed Way - Score
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
7.444
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
7.231
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
5.241

In de grafische test van Cinebench is het opnieuw de Corsair One die aan het langste eind trekt.

Cinebench 24 - Graphics
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
27.143
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
26.248
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
13.112

Ssd-benchmarks

De Samsung PM9A1-ssd die Corsair heeft gemonteerd is vlotter dan de Kingston NV2 in de pc van Alternate, maar haalt het niet bij de WD Black SN850X in het Desktop BBG-systeem.

  • PCMark 10 - Storage - Totaalscore
  • Bandbreedte
  • Toegangstijd
PCMark 10 - Storage - Totaalscore
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde score in punten (hoger is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
2.838
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
2.676
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
2.365
PCMark 10 - Storage - Totaalscore - Bandbreedte
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde bandbreedte in MB/s (hoger is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
446
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
424
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
384
PCMark 10 - Storage - Totaalscore - Toegangstijd
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde latency in µs (lager is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
58
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
62
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
72

Gamebenchmarks

Voor de gametests gebruiken we precies dezelfde, net vernieuwde gameselectie als in onze Desktop BBG-artikelen, die bestaat uit Avatar: Frontiers of Pandora, Cyberpunk 2077, F1 23 en Starfield.

Genre Verschijningsdatum Api Engine
Avatar: Frontiers of Pandora Actie-avontuur December 2023 DX12 Snowdrop Engine
Cyberpunk 2077 Actie-rpg December 2020 DX12 REDengine 4
F1 23 Race Juni 2023 DX12 EGO Engine 4.0
Starfield Actie-rpg September 2023 DX12 Creation Engine 2
  • 1920x1080 - Medium
  • 1920x1080 - Ultra
  • 2560x1440 - Medium
  • 2560x1440 - Ultra
  • 3840x2160 - Medium
  • 3840x2160 - Ultra
Avatar: Frontiers of Pandora - 1920x1080 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
193,8
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
188,6
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
153,9
Avatar: Frontiers of Pandora - 1920x1080 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
137,3
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
135,2
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
104,5
Avatar: Frontiers of Pandora - 2560x1440 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
143,9
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
137,1
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
108,9
Avatar: Frontiers of Pandora - 2560x1440 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
97,8
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
93,8
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
73,0
Avatar: Frontiers of Pandora - 3840x2160 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
79,5
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
76,6
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
60,5
Avatar: Frontiers of Pandora - 3840x2160 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
52,3
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
50,0
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
39,2

In Avatar: Frontiers of Pandora scoort de Corsair One i500 consistent net wat hoger dan de Alternate-pc met vergelijkbare specificaties. Het verschil is te klein om echt merkbaar te zijn; gemiddeld 60fps op 4k ultra halen ze allebei niet.

  • 1920x1080 - Medium
  • 1920x1080 - Ultra
  • 1920x1080 - Ultra - DXR
  • 2560x1440 - Medium
  • 2560x1440 - Ultra
  • 2560x1440 - Ultra - DXR
  • 3840x2160 - Medium
  • 3840x2160 - Ultra
  • 3840x2160 - Ultra - DXR
Cyberpunk 2077 - 1920x1080 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
242,3
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
221,2
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
197,4
Cyberpunk 2077 - 1920x1080 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
187,8
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
176,9
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
175,0
Cyberpunk 2077 - 1920x1080 - Ultra (DXR - Ultra)
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
101,0
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
97,2
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
58,8
Cyberpunk 2077 - 2560x1440 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
174,2
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
168,1
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
158,8
Cyberpunk 2077 - 2560x1440 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
123,6
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
119,7
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
116,9
Cyberpunk 2077 - 2560x1440 - Ultra (DXR - Ultra)
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
62,5
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
60,9
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
37,5
Cyberpunk 2077 - 3840x2160 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
89,4
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
85,5
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
81,0
Cyberpunk 2077 - 3840x2160 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
55,6
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
54,0
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
53,6
Cyberpunk 2077 - 3840x2160 - Ultra (DXR - Ultra)
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
29,7
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
29,3
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
18,2

In Cyberpunk 2077 weet de Corsair One indrukwekkend te presteren op de lagere kwaliteitsinstellingen en resoluties, maar hoe hoger je die instelt, hoe kleiner het verschil wordt.

  • 1920x1080 - Medium
  • 1920x1080 - Ultra
  • 1920x1080 - Ultra - DXR
  • 2560x1440 - Medium
  • 2560x1440 - Ultra
  • 2560x1440 - Ultra - DXR
  • 3840x2160 - Medium
  • 3840x2160 - Ultra
  • 3840x2160 - Ultra - DXR
F1 23 - 1920x1080 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
423,2
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
363,4
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
344,7
F1 23 - 1920x1080 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
252,0
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
248,5
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
243,5
F1 23 - 1920x1080 - Ultra - DXR
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
155,2
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
148,7
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
123,9
F1 23 - 2560x1440 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
343,8
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
317,9
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
306,2
F1 23 - 2560x1440 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
217,3
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
211,1
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
204,7
F1 23 - 2560x1440 - Ultra - DXR
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
114,8
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
108,2
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
87,8
F1 23 - 3840x2160 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
224,5
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
220,7
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
203,1
F1 23 - 3840x2160 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
157,4
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
146,2
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
138,1
F1 23 - 3840x2160 - Ultra - DXR
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
63,5
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
59,9
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
47,1

In F1 23 zien we ons DBBG-systeem met een 7800X3D-processor en een AMD-videokaart bovenaan staan op de eenvoudiger te draaien settings. Dan is de game meer cpu- dan gpu-bound, waardoor de kracht van AMD's populairste processor naar boven komt. Hoe zwaarder de combinatie van settings en resolutie, hoe beter de RTX 4080 Supers het gaan doen, waarbij de Corsair One i500 wederom net de snellere is.

  • 1920x1080 - Medium
  • 1920x1080 - Ultra
  • 2560x1440 - Medium
  • 2560x1440 - Ultra
  • 3840x2160 - Medium
  • 3840x2160 - Ultra
Starfield - 1920x1080 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
160,3
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
153,3
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
148,0
Starfield - 1920x1080 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
128,7
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
118,6
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
110,8
Starfield - 2560x1440 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
131,2
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
121,5
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
120,1
Starfield - 2560x1440 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
105,2
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
98,3
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
91,9
Starfield - 3840x2160 - Medium
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
85,9
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
80,5
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
76,6
Starfield - 3840x2160 - Ultra
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde framerate in fps (hoger is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
70,6
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
64,3
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
60,8

Tot slot hebben we de prestaties in Starfield gemeten. De Corsair One i500 doet het in deze game uitstekend; met bijna 71fps kun je zelfs op 4k-ultra heel lekker gamen.

Koeling, geluidsproductie en energiegebruik

De 120mm-waterkoeler in de Corsair One i500 heeft het zwaar met de Intel Core i9 14900K. In de grafiek zie je een maximale temperatuur van 99 graden, maar als na een kleine twee minuten het stroomgebruik van de processor wordt beperkt, daalt dat naar een stabiele 90 graden. Dat is buiten de echte gevarenzone, maar de keuze voor zo'n veelvraat in zo'n compact kastje is vragen om problemen.

De temperatuur van de videokaart blijft veel beter onder controle. De watergekoelde videokaart wordt alsnog iets warmer dan de veel grotere, luchtgekoelde kaart in de Alternate-pc, maar blijft keurig binnen de perken.

  • Temperatuur cpu - Max
  • Temperatuur gpu - Max
Temperatuur CPU - Max
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde temperatuur in °C (lager is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
78
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc (silent) Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
82
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
87
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
99
Temperatuur GPU - Max
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde temperatuur in °C (lager is beter)
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
49
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
53
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
65
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc (silent) Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
67

In idle is de Corsair One i500 niet nadrukkelijk aanwezig. De gemeten waarde van 28dB(A) is voor de purist niet onhoorbaar, maar allerminst storend. Wanneer het systeem wordt belast, laten de fans en waterkoeling veel meer van zich horen. Bij belasting van de processor meten we een geluidsproductie van 46 decibel, als ook de videokaart wordt belast neemt dat nog verder toe naar 49,4 decibel, steeds gemeten op een halve meter afstand. De meegeleverde hoofdtelefoonhanger komt dus van pas, want die wil je tijdens intensief gebruik het liefst wel op.

De 1440p-DBBG-pc heeft in de onderstaande grafieken overigens steeds twee balkjes, eenmaal met het fanprofiel op 'auto' en eenmaal op 'silent'.

  • Geluidsdruk idle - 50cm
  • Load cpu
  • Load cpu en gpu
Geluidsdruk idle - 50cm
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde geluid in dB(A) (lager is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
28,0
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc (silent) Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
28,3
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
29,7
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
36,6
Blender - LAeq
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde geluidsdruk in dB (lager is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc (silent) Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
34,8
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
46,0
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
46,0
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
47,4
Game - LAeq
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde geluidsdruk in dB (lager is beter)
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc (silent) Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
36,5
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
39,6
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
48,1
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
49,4

Corsair houdt het idlestroomverbruik van de pc redelijk in toom. Bijna 72W is nog altijd niet bijzonder zuinig, maar wel aanzienlijk lager dan bij de pc van Alternate en ook dan ons eigen Desktop BBG-systeem. Ook onder belasting valt het stroomgebruik met 426W relatief mee.

  • Opgenomen vermogen - idle
  • Opgenomen vermogen - Load - Max
Opgenomen vermogen - idle
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde vermogen in watt (lager is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
71,5
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
89,0
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
97,0
Opgenomen vermogen - Load - Cinebench 2024 Multi
Pc Cpu/soc Videochip Gemiddelde vermogen in watt (lager is beter)
Corsair One i500 Ci9-14900K GF RTX 4080 Super
426
Tweakers DBBG 2-24 1440p-gamepc Ryzen 7 7800X3D Rad. RX 7900 XT
442
Alternate Thunderstorm Pro i9 Ci9-14900KF GF RTX 4080 Super
490

Conclusie

Corsair geeft zijn One-serie van compacte gamingdesktops een grote update met de One i500; dit is zonder twijfel de grootste update sinds de start in 2017. De torenbehuizing ziet er luxe uit, met een houten front, het gebruik van stevig metaal en goed bedachte, handige functies zoals een bedienbaar lampje bij het achterpaneel. Toch is de One i500 in zijn algemeenheid een versimpeling van het concept, waardoor hij in vergelijking met voorgaande modellen goedkoper is geworden voor een vergelijkbare configuratie.

Een groot deel daarvan zit in het formaat. De nieuwe Corsair One is nog altijd relatief compact, maar niet meer zo klein als vroeger. Daardoor kan de fabrikant meer standaardonderdelen gebruiken. Het feit dat zowel de cpu als de gpu van waterkoeling zijn voorzien, blijft ook in deze formfactor uniek, maar er zit bijvoorbeeld geen custom moederbord meer in de pc. Helaas is daarmee ook het aansluitingenaanbod versoberd; de One i300 had bijvoorbeeld nog Thunderbolt-poorten, waar je op de i500 tevergeefs naar zoekt. Een dergelijk snelle opslaginterface had niet misstaan op een pc in deze klasse.

Voor de hardware kiest Corsair steeds de meest high-end opties; ons testexemplaar heeft een i9-14900K en een RTX 4080 Super, maar de One i500 is er zelfs met een RTX 4090. Die hardware stelt hoge eisen aan de koeling. Om de processor enigszins onder controle te houden, wordt het maximale stroomgebruik daarvan gelimiteerd. Dat kost je tien procent cpu-prestaties bij langdurige belasting, maar heeft geen impact op de gameprestaties. Die zijn vergelijkbaar met die van de recent door ons geteste Alternate Thunderstorm Pro i9, die een driemaal zo grote kast had. Wel kan de geluidsproductie flink oplopen als je het systeem op zijn staart trapt.

Al met al is de One i500 een prima product met een betere prijs-prestatieverhouding dan zijn voorganger, maar is hij wel een stukje minder ultiem en onderscheidend geworden.

Reacties (56)

Sorteer op:

Weergave:

Als je gaat voor de rustieke wood veneer look, moet je er niet nog eens tacky LED naast plakken.
Dit is als je geen visie hebt, maar alle moderne gimmicks wilt checkmarken.

Slechte ventilatorkeus, slechte airflow setup, slechte keus voor CPU koeler, een 14900K en geen 7800X3D (en ook nog eens niet PL1=PL2=253W), geen VRM koeling op de GPU. En dan 5 ruggen ervoor vragen. Ik ben blij dat ik het zelf beter kan bouwen....

[Reactie gewijzigd door Majestici op 23 juli 2024 00:29]

normaal vind ik Corsair wel tamelijk goed te doen voor pc cases.

excuse my French maar dit is wel een afgrijselijk lelijke case van Corsair.
wat probeerde zij hiermee te bereiken.. een duurzaam ontwerp / idee?

en als ik zo naar de prijs kijk dan kan ik voor de helft van het geld een betere pc in mekaar zetten die overigens niet luidruchtig is.

[Reactie gewijzigd door JoHnnY-Btm op 23 juli 2024 00:29]

Denk dat het een beetje de Fractal North crowd moet aanspreken. Meer focus op classy (hout accenten) in plaats van glazen paneel en RGB kermis.

Qua prijs is het inderdaad wel erg stug. Aan de ene kant deel verklaarbaar door combinatie waterkoeling plus compact design, maar als dat in de praktijk niet terug komt in geluidsproductie dan ontgaat mij de meerprijs eerlijk gezegd. (En dan houd ik al rekening met de Corsair tax)
Corsair zou er ivm samenstelling vast wel een meerprijs overheen gegooid hebben.

en zoals je zegt waterkoeling zou juist stiller moeten zijn maar dan in combi met mogelijk fans dan zou ik mij afvragen wat voor fans ze hebben gebruikt. ik bedoel ik heb ook een Corsair case met Corsair fans maar die zijn best stil, geven opzich geluid maar niet zoals hier boven beschreven.

dan zou ik eerder denken dat er een behoorlijk extreme fan profile is meegegeven die constant op 100% draait???

[Reactie gewijzigd door JoHnnY-Btm op 23 juli 2024 00:29]

Waterkoeling met een enkele 120mm fan (cpu) en zelfs 240mm (gpu) gaat echt niet stiller zijn dan 'rechtstreekse' luchtkoelers met heatpipes.

Dat effect krijg je pas echt als je een groter vloeistofvolume en grotere radiatoren hebt. (En dan nog een stille pomp)
Dubbele pomp is mijn geheim. Meer kracht en meer flow. Hoef mijn ventilatoren eigenlijk niet eens aan te zetten. Goede koelvloeistof (EK) is ook aan te raden. De 4090 komt zelden boven de 49 graden en de 5950x haalt de 70 ook normaal niet. En qua FPS haal ik veel meer als deze computer. :) :)
Ik heb een North en moet zeggen dat, als dat hun doel is, dat volledig is mislukt :+
Ik heb een North van FD en die ziet er toch een stuk mooier uit dan dit cheap ass looking kastje.
North? Maar dan met een design budget van 0? Het lijkt wel of een techie de opdracht heeft gekregen om een kastje a la North te maken en niet een designer, lijkt gewoon een hobby project.
Ik vind de kast wel mooi, @Richardus27: ik behoor tot de fractal north crowd, al lijkt de lichte versie me nog wat mooier. Wat me wel iets tegenvalt, naast de prijs natuurlijk, is dat de kast niet zo heel makkelijk te openen is. Hout met RGB moet maar je ding zijn, ben ik zelf niet kapot van, maar dit is wel wat subtieler dan een glazen ruit met overal RGB zooi erachter. Als hij uit staat past hij goed in het interieur en als hij aanstaat is het een gaming ding, dus die kleurtjes mag dan wel.
zo heeft ieder zijn eigen smaak natuurlijk maar dan zou ik eerder voor deze case gaan igv dat het in het interieur past

https://nl.pinterest.com/...some--457748749626558602/
maar bedenk wel dat dit hout is en dat kan goed warm worden
Hout is voor de koeling echt geen probleem, als je goede airflow hebt met voldoende in- en outtake-fans, net zoals bij elke andere kast. Het is niet alsof een metalen kast nou veel warmte kwijtraakt door de panelen heen, dat is verwaarloosbaar vergeleken met de warmte die je door de ventilatiegaten heen kwijtraakt.

Een compleet houten kast is alleen erg onpraktisch omdat hout bewerkelijk is, en makkelijk kan verbuigen, met name bij temperatuurverschillen. Dat maakt fabriekswerk erg lastig, en maatwerk is gewoon veel te duur. Daarom worden zulke kasten doorgaans niet door OEM's gemaakt, maar vooral (of zelfs enkel) door hobbyisten. En dan heb je het nog niet over vochtige ruimtes. Ik heb zelf ook een houten kast maar dan wel in een goed geisoleerde en droge nieuwbouwwoning. In een studenten-zolderkamertje zou ik er wel twee keer over nadenken.

Bij deze corsair zou ik eerder vallen over dat het een mix is van de klassieke houten uitstraling en de 'gamer'-uitstraling met de metalen lijnen aan de bovenkant. Van voren vind ik hem goed te pruimen, maar als geheel voelt het alsof er geen keuze gemaakt is. Dat had wat mij betreft beter een strakke en neutrale bovenkant kunnen zijn, zoals de zijkant.

[Reactie gewijzigd door bwerg op 23 juli 2024 00:29]

Ook in een vochtigere ruimte (geen douche of zo natuurlijk) zal een houten kast best kunnen. Het hout neemt de luchtvochtigheid van de directe omgeving aan en zolang die enigszins stabiel is zit er daarna weinig werking in. Maar dat gaat alleen op als je de pc nooit aanzet. Doe je dat wel, dan zal door de warmte van de pc het hout aan de binnenkant uitdrogen en krimpen. Zoals je begrijpt gaat een houten paneel dat aan een kant krimpt en aan de andere kant stabiel blijft hartstikke krom staan, en het is niet onwaarschijnlijk dat het al snel gaat barsten. Om die reden zou ik nooit een massief houten pc-kast maken.

Gefineerd MDF is dan een veel logischer keuze. Daarmee hoef je amper nog rekening te houden met werken. Ik zou het zelf in elk geval prima aandurven om op die manier een kast te maken. Het gefröbel om alles in een houten kast op de juiste plek te monteren lijkt mij dan weer helemaal niets, maar goh, als je wil... Het kan.
Prachtig... maar als die te koop zou zijn waarschijnlijk nog duurder, en denkelijk onpraktisch. Ik kan niet zien hoe de koeling eruit ziet, maar je zou een luchtstroom door die verlichte spleet kunnen sturen, a la PS5.
Hout met een IKEA-bank zijkant. Het is perfect voor mijn interieur.

Maar dit is bedoeld om in lage aantallen te verkopen. Beetje zoals een gouden Apple Watch of een Rolex :P

Die wat je linkt hoef ik niet. Ik hoef geen LEDjes. Op een gegeven moment groei je daar overheen.
Heh, grappig. Die vind ik dan weer spuuglelijk, veel te massief.

Smaken verschillen.
Idd, hout in een pc kast vind ik net zo lelijk als auto's met houten deurpanelen aan de buitenkant (jaren 80)
Prijzig is hij zeker maar 'afgrijselijk lelijk' ? Vind hem toch wel leuker dan de miljoenste zwarte doos met glas paneel en RGB. Ik wou alleen dat de zijpanelen wat anders waren. Nu lijkt het op een speaker behuizing.
Ik zou juist graag alleen die case kopen, en dan bouw ik er zelf wel een pc in.

Wat een prachtige kast!
Geen onaardig ontwerp, maar de combinatie van houtdetails en RGB volg ik niet. Ik vind het vloeken met elkaar.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 23 juli 2024 00:29]

Ik snap niet zo goed welke markt Corsair hiermee wil bedienen. Het kan een heel stuk kleiner als je een luchtgekoelde 4090 FE gebruikt, en over smaak valt natuurlijk niet te twisten maar de kast lijkt me behoorlijk niche.
Wat een geld..
Je kunt wel de conclusie trekken dat deze pc geen beste koop is. Ik zou de Alternate PC kopen en de ruim 2000 euro die je overhoudt aan iets leukers besteden. Het verschil ga je toch niet merken in de praktijk.
Ik mis een plaatje waarbij het systeem verder uit elkaar is gehaald.
Zodat de videokaart en de voeding zichtbaar zijn.
Want ik ben wel benieuwd hoe dat eruit ziet.

https://www.kitguru.net/d...024-review-w-14900k-4090/

Ik vind het teveel geld, zeker vergeleken met zelfbouw.

+/- 21 liter met een 4090 erin is dan wel weer netjes.

[Reactie gewijzigd door HugoBoss1985 op 23 juli 2024 00:29]

Een 120mm waterkoeler en een 14900K zou natuurlijk nooit goed gaan. Ze zullen wel een deal met Intel hebben, want het is een volstrekt onlogische keuze, de 7800X3D veegt er echt de vloer mee aan.

Het design vind ik zelf lelijk en goedkoop ogen, misschien dat het er in het echt beter uitziet.
Qua prijs/prestatieverhouding zou ik 'm never nooit aanraden. Voor dat geld kan menig speciaalzaak iets voor je in elkaar zetten met een kleiner formaat en betere prestaties.
Volgens der8auer draait deze i500 zn fans op 2000rpm bij belasting:
YouTube: The Tiny Corsair One i500 has Big Cooling Problems

En een 120mm radiator om een 14900k te koelen 8)7
Als ik zie hoe snel mijn 13600k warm kan worden met een 240mm aio als je hem aan het werk zet, kan een 14900k met een 120mm net aan op idle draaien voordat de fan luid begint te worden.
Echt hard laten werken is nieteens een optie.

Een heel bijzondere keuze inderdaad!

[Reactie gewijzigd door Dom op 23 juli 2024 00:29]

Concurrent voor de Acer Predator Orion X?

Die is wel een stuk kleiner 15 liter en een stuk goedkoper. Vooral als je voor een I7 gaat en even bij Coolblue in Duitsland kijkt (scheelt werkelijk de helft met deze prijzen).

Daar betaal je voor een I7 13700k met een 4080 (non super, maar dat is werkelijk weinig performance boost) 2400,-

De 4090 met een I9 13900k krijg in Duitsland voor 3800,-

Dat zijn nogal enorme prijsverschillen.

[Reactie gewijzigd door WiXX op 23 juli 2024 00:29]

Kan je hem dan in NL laten bezorgen?
Nee kan niet

[Reactie gewijzigd door LieveGeit op 23 juli 2024 00:29]

Als je langs de grens woont kan je hem laten bezorgen bij een DHL pick-up point.
Ja, en waarom jaag je zo'n systeem na? Ik zou toch per usercase nagaan wat de beste opties zijn en vaak is dit géén prebuild. Met prebuilds wordt er nog teveel slecht gedacht over goede koeling, dus bezuinigd. Een goede(adequate) koeling is ten eerste lekker stil en ten tweede gaat je hardware langer mee (minder defecten).

Een 4090 met een I9 heeft een bizar zware koeling nodig. Deze combi is gewoon niet koel te krijgen en ontkom je niet aan (flink) geluid en geknepen snelheden (zonde van het vele geld imho).

Ten eerste kijk je of je deze combi ook écht nodig hebt en ten tweede is iets aan maat houden een goede oplossing. Ik mag geen rant plaatsen, maar wees ervan bewust dat veel geluid je op ten duur gaat storen en dat is bedorven genot.
Daarom des te opmerkelijker dat de Orion Predator X in reviews veel koeler blijft (max 80 graden voor de cpu) in een kleinere behuizing met ongeveer gelijkwaardige hardware. Daarnaast is die ook nog eens stukken goedkoper. Daarbij wordt de proc daar niet beteugeld.
Dit is een systeem waar je met een grote boog omheen moet lopen! Niet alleen is de kast met de koeling veruit niet voldoende, ze vragen ook nog eens zo een 1300€ om een kast samen te stellen.

Een duur systeem dat veel geluid produceert is voor mij een zeer zekere no no.

Zelf heb ik een systeem wat veel meer gebalanceerd is voor een veel betere prijs. Uiteraard een veel grotere kast maar daardoor betere koeling en opties.

Zo is mijn kast de Corsair Icue 5000X RGB met daarin een Intel I7-14700KF welke ook zeer snel is zeker omdat ik geen powerlimiet hoef te gebruiken(doe ik wel om zuiniger en minder warmte en geluid te hebben)

Mobo is een Asus Rog strix Z790-H met 32gb Corsair Vengeance 6000mts ram, 2tb Kingston 3000K ssd, en 1 tb als backup, Corsair Icue H150i elite lcd xt waterkoeling, Corsair HX850 platinum psu en de Asus Tuf Gaming RTX 4080 super

Alles bij elkaar heb ik zo een 2700€ voor mijn PC betaald en ik krijg hier veel meer voor terug als je het mij vraagt t.o.v de 4400€ die ze voor een vergelijkbaar systeem vragen maar dan met veel meer lawaai en hogere temps....nee dank je!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.