Samsung is de release aan het plannen van drie toestellen in een nieuwe lijn met de naam Galaxy A. De drie toestellen zouden een metalen ontwerp hebben en frontcamera's die in een hogere resolutie schieten dan Samsungs huidige smartphones.
Samsung zou de drie toestellen nog voor eind september willen uitbrengen, meldt Sammobile, dat een goede reputatie heeft op het gebied van geruchten over Samsung-producten. Het gaat om de telefoons met de typenummers A300, A500 en A700. Dat zijn drie typenummers die Samsung zo'n tien jaar geleden al heeft gebruikt voor klaptelefoons.
De A500 en A700 zouden beschikken over een hd-scherm met een resolutie van 1280x720 pixels; de A300 moet het doen met een scherm met een resolutie van 960x540 pixels. Daarmee ligt het voor de hand dat het gaat om goedkopere toestellen. De grootte van de schermen is onbekend. De telefoons zouden net als de onlangs gepresenteerde Galaxy Alpha een metalen constructie hebben. Ook zou de frontcamera plaatjes kunnen maken in hogere resoluties dan die van andere Galaxy-telefoons. In tegenstelling tot veel concurrenten heeft Samsung tot nu toe vooral gebruikgemaakt van frontcamera's met een maximale resolutie van twee megapixels.
Met de release binnen een maand zou de presentatie van de drie toestellen snel moeten volgen. De eerstvolgende kans is volgende week, als Samsung een persconferentie geeft voorafgaand aan elektronicabeurs IFA in Berlijn. Daar presenteert het naar alle waarschijnlijkheid de Galaxy Note 4, naast vermoedelijk een Oculus Rift-achtige smartphone-accessoire.