Apple heeft een kenmerkende feature uit de Galaxy Note-serie gepatenteerd voordat Samsung hem gebruikte. Het gaat om het cirkelvormige menu dat verschijnt als Note-gebruikers de S-Pen vlak boven het scherm houdt. Apple heeft nu patent op dat interface-idee.
Apple heeft het patent eerst aangevraagd voor OS X-apparaten en nu ook voor iOS-devices, merkt Patently Apple op. De afbeeldingen bij het patent tonen een menu dat veel lijkt op de Air Command-feature die Samsung voor het eerst toonde op de Galaxy Note 3, met een element centraal in het midden en diverse features daaromheen, die de gebruiker kan selecteren door het inputmiddel daarheen te slepen.
Hoewel Samsung de functie al een jaar gebruikt, heeft Apple zijn eerste patentaanvragen al jaren geleden ingediend in Europa en Zuid-Korea. Daarmee is Apple ook niet de eerste met het idee: onder meer IBM heeft al veel langer patent op een dergelijk menu. Ongeveer tegelijk met Apple heeft ook Microsoft al eens een dergelijk systeem gepatenteerd.
Apple en Samsung liggen al jaren met elkaar juridisch in de clinch; Apple claimt dat Samsung ontwerpelementen en functies heeft gekopieerd, terwijl Samsung zegt dat Apple zonder licentie bepaalde technologieën toepast. Hoewel de bedrijven de strijd voorheen in tientallen landen voerden, lopen er nu alleen nog zaken in de Verenigde Staten.