Ubisoft bevestigt nu de geruchten die al maanden geleden opdoken: het stelt Tom Clancy's The Division uit tot 2015. De drie studio's die aan de open wereld shooter werken hebben meer tijd nodig. Ubisoft wil 'geen compromissen sluiten over de kwaliteit'.
Veel meer laat Ubisoft niet los in de aankondiging op de website van de game. De drie studio's die aan de game werken, Ubisoft Massive, Ubisoft Reflections en Ubisoft Red Storm, krijgen meer tijd om de kwaliteit te bereiken die de uitgever voor ogen heeft. De uitgever verklapt nog wel dat de game getoond zal worden tijdens de E3 van dit jaar, die begin juni plaatsvindt. De aankondiging van het uitstel is een directe reactie op geruchten die eerder deze week verspreid werden. Daarin beweerde een medewerker van het Zweedse Ubisoft Massive dat de Snowdrop Engine waarmee de game gemaakt wordt bijna af is, maar dat er door het werk aan de engine nog maar een klein deel van de spelwereld gemaakt is.
De Franse uitgever kondigde het project aan tijdens de E3 van 2013, waar het het enthousiast ontvangen werd. The Division is een open wereld shooter die zich afspeelt in New York. De stad is er slecht aan toe nadat een grootschalige uitbraak van een dodelijk virus de stad in zijn greep heeft. Basisvoorzieningen als gas, licht en water zijn uitgeschakeld en de president heeft 'Directive 51' geactiveerd, het sein voor ogenschijnlijk normale burgers om zich te verzamelen in The Division, dat bestaat uit kleine teams die proberen om de orde te herstellen. Als onderdeel van The Division moet de speler het opnemen tegen vijandige clans die alles doen om te overleven. De game verschijnt voor Windows, Xbox One en PlayStation 4.
De bevestiging over het uitstel van The Division volgt op de aankondiging van Far Cry 4, dat volgens Ubisoft wel dit najaar zou moeten verschijnen.
The Division