Intel heeft in het afgelopen kwartaal vijf miljoen chips voor tablets verkocht, maar de omzet uit de mobiele & communicatiedivisie daalde met 61 procent. De verkoop van laptops lijkt te stabiliseren. Intel moet het echter nog vooral van zijn datacenterverkopen hebben.
Volgens Intel-ceo Brian Krzanich is 80 tot 90 procent van de tablets met Intel-soc's een Android-model; de overige tablets betreffen Windows-varianten. De meeste apparaten hebben een prijs van tussen 125 en 250 dollar. Krzanich heeft zich ten doel gesteld 40 miljoen tablet-processors in een jaar af te zetten en komende kwartalen moeten subsidies voor fabrikanten zorgden dat die doelstelling gehaald wordt.
Intel wil al langer voet aan de grond krijgen bij de markt voor smartphones en tablets, die nu nog door ARM wordt gedomineerd. De omzet uit de Mobile & Communications-tak daalde echter met 61 procent tot 155 miljoen dollar, maar dat komt volgens de ceo omdat Intel bezig is met de overgang naar mobiele chips met geïntegreerde 4g en de kosten die gepaard met de subsidies voor tablet-fabrikanten.
Opvallend was dat Intel voor het eerst sinds het tweede kwartaal 2012 weer een groei ten opzichte van vorig jaar kon noteren wat betreft de levering van processors voor laptops. Dat zou mede komen door de verkopen van 2-in-1-hybrides, die 20 procent hoger dan vorig kwartaal zouden liggen, terwijl dat vorige kwartaal de maand december met traditioneel hoge verkopen omvat.
De leveringen van desktopchips blijven ongeveer gelijk aan een jaar geleden. De leveringen stegen met 1 procent, maar de omzet kwam voor Intel toch 1 procent lager uit, omdat de gemiddelde prijs per geleverde chip met 3 procent daalde. Vooral de consumentenmarkt blijft zwak volgens Krzanich, al verwacht hij mede door het feit dat mensen hun Windows XP-systemen gaan vervangen dat er verbetering op komst is.
De datacenter- en enterprise-markt blijft voor groei zorgen bij Intel: de omzet uit datacenter-producten steeg met 11 procent ten opzichte van vorig jaar en de cloud-, netwerk- en opslag-divisies konden allemaal groei van meer dan 20 procent noteren. Een andere belangrijke groeimarkt voor Intel is Internet of Things: de omzet groeide met 32 procent, waar vooral de sterke vraag naar chips voor auto- en point-of-sale-systemen voor zorgde. Uiteindelijk kwam de kwartaalomzet uit op 12,76 miljard dollar, een stijging van 1,5 procent ten opzichte van vorig jaar, maar de winst daalde met 4,8 procent.