Klinkt misschien alsof er uitleg (*) vereist is, maar dit
had Philips kunnen zijn als ze de tent niet van binnenuit hadden afgebroken...
Wisse Dekker wist zijn weg in Azië prima te vinden (zoals de heer Gou van Foxconn dat vast ook kan), en daar had hij tot zijn pensioen moeten blijven zitten. Geen garantie dat het dan in Eindhoven beter was gegaan, maar toch.
(*) Philips had in Europa ooit een vergelijkbare positie en insteek qua massaproductie als Foxconn en had daar ook een degelijke wetenschappelijke en technische onderbouwing voor (die kennis is nu wat verspreider, deels afgestoten, deels in licentie, een bekende bouwer van productielijnen op basis van Philipskennis is VDL). Genoemde kennis en onderbouwing zijn dingen die Foxconn met een noodgang aan het opbouwen is.
@hieronder: De uitleg was duidelijk vereist, en door mij kennelijk onvoldoende gegeven. Ik zou van jouw kant graag wat onderbouwing zien (anders dan: het kan niet omdat het wat anders is en omdat het niet kan). Trouwens, als jouw uitspraak over productie algemeen op zou gaan, waarom bestaan er ueberhaupt nog productiebedrijven? Die zouden het dan toch ook uitbesteden aan bedrijven die het op hun beurt uitbesteden, totdat er niemand meer over is om het echte werkt te doen? En waarom zijn er dan productiebedrijven die erbarmelijke rommel afleveren en anderen die beter zijn en gigantisch groeien?
In werkelijkheid is (massa)productie een tak van topsport waar kennis, wetenschap, techniek, inventiviteit en economie intensief hand in hand gaan. Ik heb een bescheiden kennis van productietechnologie en de geschiedenis en opzet van Philips en zie een aantal elementen duidelijk terug in Foxconn (en een aantal andere ook niet, en ook niet allemaal in dezelfde volgorde).
Ik weet er misschien minder dan 10% van, maar als je nog niet eens begint te beseffen dat productie iets is dat je niet zomaar even uit je mouw schudt als je een goed compromis tussen de factoren wilt vinden en geen ontevreden klanten wilt overhouden, dan is een boud woord als "onzin" toch best wel heel erg hoog gegrepen. Veel mensen hebben alleen ooit een half kladje van de kosten gezien en denken dat dat alles is. Paar euro opsturen, paar apparaten terugkrijgen.
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 23 juli 2024 19:27]