Bij 120.000 UPC-klanten is inmiddels de hotspot-functionaliteit op hun modem geactiveerd, zo heeft UPC bekendgemaakt. Het gaat om klanten in Friesland en Flevoland; andere provincies volgen in de komende maanden.
UPC-klanten kunnen op de 120.000 wifi-hotspots inloggen om te internetten via de hotspot van die klant, zonder dat die er last van heeft, belooft UPC. In april moeten de wifi-hotspots naar alle provincies waar UPC actief is zijn uitgerold. De hotspots zijn dan beschikbaar bij 500.000 klanten. Dat is de helft van het aantal UPC-klanten; dat komt doordat niet alle routers geschikt zijn om als wifi-hotspot te worden ingezet. "Onder andere de Horizon-box is niet geschikt", zegt woordvoerder Ronald Sutmuller. "Die wordt later geschikt gemaakt."
Klanten kunnen er desgewenst voor kiezen om de hotspot-functionaliteit uit te zetten, maar in dat geval kunnen ze ook niet internetten via hotspots van andere klanten. Volgens Sutmuller is het aantal klanten dat de hotspot-functionaliteit uitzet 'heel beperkt'. Standaard staat die aan. Per hotspot kunnen vijf klanten tegelijk inloggen.
UPC begon in oktober met de uitrol van de wifi-hotspots. Ziggo begon daar in de lente van 2013 al mee; inmiddels zijn alle geschikte Ziggo-modems voorzien van een wifi-hotspot. Ziggo en UPC hebben plannen om beide wifi-netwerken aan elkaar te knopen, zodat een landelijk dekkend hotspotnetwerk ontstaat. Dat plan was er al voordat bekend werd dat UPC Ziggo ging overnemen.
Provincie | Introductie |
---|---|
Friesland | Beschikbaar |
Flevoland | Beschikbaar |
Gelderland | Februari |
Noord-Brabant | Februari |
Noord-Holland | Maart |
Zuid-Holland | April |