Google-topman Sergey Brin verwacht dat automobilisten binnen enkele jaren aan de slag kunnen met auto's die grotendeels door een boordcomputer bestuurd worden. In Amerika zijn momenteel twee staten waar dit wettelijk toegestaan is.
Brin deed zijn uitspraken bij een evenement op het Google-hoofdkantoor waar de Californische gouverneur Jerry Brown een nieuwe wet ondertekende die het gebruik van autonome auto's op de openbare weg toestaat. De wet specificeert veiligheidsvoorschriften en andere richtlijnen waar een autonome auto aan moet voldoen. Zo zal in een autonome auto nog altijd een persoon met rijbewijs achter het stuur moeten zitten die, indien nodig, kan ingrijpen. Begin 2015 moeten alle veiligheidsvoorschriften en richtlijnen compleet uitgewerkt zijn.
Volgens Brin zal het niet lang meer duren voordat mensen het rijden met een autonome auto kunnen ervaren: "Ik wil niet te veel beloven, en onze doelen zijn erg ambitieus. Maar ik geloof dat het aantal jaren dat het nog duurt voor mensen dit kunnen ervaren op één hand te tellen is". Volgens de Google-topman hebben de autonome auto's de potentie een stuk veiliger te zijn dan reguliere auto's.
Google is van plan om de auto's binnen een jaar te laten testen door zijn eigen medewerkers. Het bedrijf gebruikt momenteel twee modellen voor zijn tests: de Prius van Toyota en de RX450H-hybride van Lexus. Beide wagens zijn uitgerust met een scala aan sensoren en camera's die gebruikt worden om veilig door het verkeer te navigeren. Alhoewel de auto's met succes al meer dan 300.000 testmijlen afgelegd hebben zouden er nog wel enkele problemen zijn. Zo kan het autonome systeem bijvoorbeeld nog niet goed overweg met besneeuwde wegen en tijdelijke verkeersborden bij wegwerkzaamheden.
Momenteel zijn er in Amerika twee staten die wetgeving kennen voor autonome auto's; Californië en Nevada. Daarnaast zouden de staten Arizona, Hawaii, Florida en Oklahoma momenteel bezig zijn met wetgeving omtrent autonome auto's.
/i/1344406321.jpeg?f=imagenormal)