Canon heeft twee nieuwe modellen in zijn Cinema EOS-lijn uitgebracht. De EOS-1D C is in grote lijnen een EOS-1D X, maar dan met de mogelijkheid om 4k-video op te nemen, terwijl de EOS C500 het nieuwe topmodel is voor filmmakers.
Canon maakte eerder al bekend bezig te zijn met de ontwikkeling van een dslr met 4k-video-mogelijkheid en toonde bij de introductie van het EOS C300-videosysteem al een prototype van deze camera, maar heeft de EOS-1D C nu officieel aangekondigd.
De EOS-1D C heeft dezelfde body en specificaties als de EOS-1D X-dslr, maar heeft als extra de mogelijkheid om 4k-video met een framerate van 23,976fps en 1080/60p-video op te nemen. Voor 4k-video wordt een crop van de fullframe-beeldsensor ter grootte van een aps-h-sensor genomen, waardoor geen interpolatie nodig is. Dit voorkomt het optreden van moiré en andere beeldfouten. Naast een 4k-crop is het ook mogelijk om een Super35mm-crop bij full-hd-opnames in te stellen, voor filmmakers die met dat gezichtsveld bekend zijn.
De 4k-video wordt vastgelegd met 8bit-mjpeg-compressie op cf-kaartjes, terwijl een ongecomprimeerd ycbcr-4:2:2-signaal via hdmi afgevoerd kan worden naar een extern opnameapparaat. Speciaal met het oog op meer vrijheid bij nabewerking kan gebruik worden gemaakt van de Canon Log Gamma-functionaliteit.
De EOS-1D C heeft verder dezelfde specificaties als de EOS-1D X, met onder meer twee Digic 5+-chips voor de beeldverwerking, een af-module met 61 af-punten, een iso-bereik van 100-25.600 en een 3,2"-display achterop. De EOS-1D C is vanaf oktober beschikbaar.
Ook kondigde Canon de ontwikkeling van de EOS C500-camera aan. Dit wordt het nieuwe topmodel in de Cinema EOS-lijn van Canon en voegt boven op de specificaties van de huidige C300-videocamera de mogelijkheid toe om 4k-raw-video op te nemen. Ook is 2k-video met een 12bit-4:4:4-signaal op te nemen en zijn framerates mogelijk tot 120fps bij de 4k- en 2k-resolutie. Net als de EOS C300 kan de EOS C500 geleverd worden met Canon EF- of PL-lensmount.
Naast de twee Cinema EOS-bodies introduceerde Canon ook twee nieuwe Cinema EOS-lenzen in zowel de Canon EF- als de PL-mount. De CN-E15.5-47mm T2.8 is een nieuw groothoekobjectief, terwijl de CN-E30-105mm T2.8 een nieuwe telezoomobjectief is. Beide lenzen zijn geschikt voor 4k-video.