Telfort heeft het mogelijk gemaakt om een BlackBerry-abonnement af te sluiten. Omdat RIM diverse diensten via eigen servers laat lopen, hebben klanten met een BlackBerry-telefoon een speciaal abonnement nodig om op het internet te kunnen.
De BlackBerry-dienst BIS is vanaf donderdag verkrijgbaar bij Telfort en kan bij alle abonnementen worden afgesloten, zo is te lezen op de website van de provider. De dienst kost 15,95 euro per maand, terwijl een vergelijkbaar abonnement voor mobiel internet bij Telfort 10,95 euro kost. Onder andere de BlackBerry-browser, BlackBerry Messenger en e-mailapplicatie lopen via BIS.
Het was eerder niet mogelijk om BlackBerry-abonnementen af te sluiten bij Telfort. Wat hiervoor de reden was, blijft onduidelijk, maar de provider heeft naar eigen zeggen de dienst getest om vervolgens BIS toch te gaan aanbieden.
RIM's internetdiensten voor BlackBerry zijn in de afgelopen tijd negatief in het nieuws geweest. De Canadese smartphonemaker had last van een omvangrijke storing, waardoor BlackBerry-klanten BIS een tijdlang niet konden gebruiken. Mede omdat het bedrijf lang onduidelijk bleef over de storing, gaf deze bij veel klanten aanleiding tot protest.