Microsoft stelt release tabletop Surface 2 uit

De Microsoft Surface 2.0-tabletop zal, in tegenstelling tot eerdere berichten, dit jaar niet meer uitkomen. De verwachting is nu dat de softwaregigant de Surface 2.0-computertafel pas in januari 2012 op de markt brengt.

Oorspronkelijk zou Microsofts nieuwe tabletop eind dit jaar beschikbaar komen in 23 landen. Daarnaast werd in juli al de sdk voor Surface 2.0 uitgebracht. Inmiddels is deze datum verschoven en wordt de release op zijn vroegst in januari verwacht, zo meldt de doorgaans goed geïnformeerde Mary-Jo Foley op ZDnet.

De Surface 2.0-computertafel is voorzien van een 40"-1080p-display van Samsung. Het apparaat is 10cm dik en kan niet alleen als een tafel worden geplaatst, maar ook aan de muur worden gehangen. Het apparaat, dat draait op 64-bit-Windows 7 Professional, is gericht op het bedrijfsleven en krijgt een adviesprijs van 7600 dollar.

Surface 2.0

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

13-10-2011 • 13:32

70

Reacties (70)

70
64
44
6
0
2
Wijzig sortering
Misschien wachten ze even tot Windows 8 uit is, omdat dat meer gefocust is op touch. Het is natuurlijk wel zo dat Metro echt gebouwd is op schermen waar je makkelijk overal bij kan, en niet erg zakelijk gefocust, dus ik kan me ook voorstellen dat je hier toch gewoon Windows 7 op wil.
Het is volgens mij niet een standaard Windows installatie (iemand hier wat meer info over?)... Ik denk wel dat ze een aangepaste Metro gaan introduceren en dat dit 1 van de redenen van vertraging is. Ik dacht ook altijd dat je in deze redelijk zakelijk gefocust moet zijn maar het verleden heeft aangetoond dat directeuren wel een beetje een zwak hebben voor pracht en praal :P (zo kom ik wel vaker in een meeting waar ipad worden uitgedeeld met fleurige presentaties)

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op 23 juli 2024 09:53]

Het is een Windows 7 pro installatie met een shell eromheen ;)
Inderdaad Windows 7 en de originele Surface had Vista met een touch shell eromheen. Er was al iemand die Windows 8 werkend had op een Surface 1.0

http://www.youtube.com/watch?v=8yUH5O_MSR8

Zou me niet verbazen als het inderdaad hierom gaat dat ze Windows 8 als OS erop willen. Die is namelijk al volledig op touch gespitst.

[Reactie gewijzigd door Thief op 23 juli 2024 09:53]

Windows 8 is in januari 2012 nog echt niet uit lijkt me. Volgens de planning komen er in ieder geval nog een beta en een RC voor RTM en GA (general availability).
Ik hoor hier veel mensen zeggen van "pak eender welk groot touchscreen, zet er poten onder en je hebt hetzelfde". Helaas is dit niet waar want, en dit kon de originele surface ook al, dit scherm is ook in staat om objecten te herkennen !

Dit is trouwens een van de vele demo's die Microsoft gebruikte, verschillende objecten met een soort van "tag" onderaan worden herkend door de Surface. Het syncen van verschillende gsm's en betalen gebeurde ook met zo'n tags.

Dus jammer genoeg is het niet zomaar een kwestie van een simpel touchscreentje kopen.


De originele Surface is trouwens makkelijker na te bouwen, hiervoor heb je gewoon een ir-cam, ir-leds, een beamer en een pc nodig.
De Surface vind ik een geniale uitvinding maar door het prijsbeleid en de -in mijn ogen- zeer slechte marketing is het nooit goed aangeslagen.
Daarnaast was het in het begin lastig om ervoor te programmeren: de SDK zat achter een login en die login kreeg je alleen als je een Surface kocht. Gelukkig hebben ze dit later veranderd maar het vrijgeven van een SDK is toch wel essentieel.

Ik heb mogen programmeren op de 'oude' Surface (leuk mep spelletje gemaakt :+ ) en dat was uitstekend te doen. Het enige nadeel was toen dat het Vista draaide maar op zich was dit best stabiel. De emulator was ook prima op een paar kleine dingetjes na.

De nieuwe Surface biedt natuurlijk wel voordelen: Win7 (of misschien Win8?) en een stuk "hand"zamer. Vervoer was altijd een probleem maar deze versie kun je bij wijze van spreken op je achterbank vervoeren. :)
En door het ontbreken van de beamer is hopelijk nu ook het geluidsniveau aanvaardbaar. De Surface 1 maakte nog al wat herrie. :'(

De objectherkenning was heel leuk al werkte dit voor de hi-res dots niet goed. Zelfs niet na verschillende updates. Maar goed, met de basisset kwam je een heel eind. Een "nadeel" van Surface 2.0 is misschien dat er geen infrarood meer wordt gebruikt dus je geen "onzichtbare" tags meer kunt gebruiken.

Hoe dan ook hoop ik dat er nog een keertje een geldboom in mijn tuin gaat groeien zodat ik er 1 kan kopen. Ideeen genoeg!

[Reactie gewijzigd door marrik op 23 juli 2024 09:53]

leuk 'side project' maar echt vernieuwend en nuttig is het niet.
Kan een stuk goedkoper. Koop een 40" LCD (LED-TV). Plak hier een touchscreenfolie overheen (http://www.audipack.com/p...details/13903/83263/82899) (cool, ze hebben precies de goede voor mijn Sony Bravia KDL-40W4000!!), koop een eenvoudige HTPC (Zotac ZBox AD02 - zit al een speciale bracket bij voor monitor/TV montage-), een paar tafelpootjes bij de Gamma + een potje verf en klaar, voor minder dan € 1750.

-edit- Ik weet niet precies hoeveel lege ruimte er in de behuizing van een LCD TV zit, maar in mijn Sony zou ik de ZBox AD02 prima binnenin kunnen monteren (ruimtetechnisch dan). Bij de superdunne LED-TV's is het een kwestie van eronder plakken met dubbelzijdige tape of van de binnenkant van de TV uit een paar schroefjes naar buiten en daar de AD02 aan monteren.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 23 juli 2024 09:53]

Dat is helaas alleen maar dualtouch, en niet multitouch zoals de Surface.

Op http://nuigroup.com/forums/ lopen een boel discussies over het bouwen van vergelijkbare systemen. En die zijn inderdaad vele malen goedkoper dan wat Microsoft met de Surface weet te realiseren, en met zo goed als dezelfde mogelijkheden.
Je vergeet de IR-pixels ;-) Die levert jouw Sony scherm niet.
Waarvoor zijn die goed dan ? Sorry, maar ik ben niet overal van op de hoogte :-) En heb ik die écht nodig ?

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 23 juli 2024 09:53]

Dan kun je dingen "oppakken" die op het scherm zichtbaar zijn.
Bijvoorbeeld een balletje in een bakje doen
Ah, bedankt voor de update. Volgende vraag; waarom zou ik dat willen ? Je kunt het balletje ook simpelweg naar het bakje slepen. Vergt minder energie en ziet er minder gênant uit ;-) Om daar dan direct maar € 5000 + bovenop te gooien ... koop ik liever een nieuwe badkamer voor. Maar goed, het is maar wat je wil natuurlijk.

Mijn reactie was dan ook "Kan een stuk goedkoper", niet "Kan een stuk goedkoper en doet identiek hetzelfde" :-) Simpel gevalletje kosten/baten rekenen.
Nu niet meer, maar dit product bestond al lang voordat al die grote touchdevices als tablets op de markt kwamen. Nu tablets gemeengoed zijn, stelt dit inderdaad minder voor, maar nog steeds is het voor sommige processen een mooi product.
Toch wel. Het meest vernieuwende is de 'Pixel Sense' techniek.

"Pixel Sense is infrared sensors dispersed throughout the screen, where each pixel can also act as an infrared camera. This way, it is more than a touch screen, because it's utilizing "vision" instead of electrical conductivity. "
Dat miste ik in het artikel. Met Pixel Sense kun je een scan maken van een A4. Dus touchscreen + scanapparaat in 1.
Maar daarmee kom je ook meteen op het zwakste punt van de Surface: de resolutie.

Aangezien dit een 40" scherm is, is de resolutie aan de lage kant. De pixeldichtheid is minder dan de helft van die van een 17,3"1080p laptop scherm.
De werkafstand blijft ongeveer gelijk aan die van een laptop.
Nope, een low-res IR camera en TV in een.
He shit he, het is gewoon een iphone/pad in het groot alleen dan geen ronde hoeken.
WTF je kon altijd al skype op dit ding gebruiken dus ik zou Apple aanklagen en een verkoop verbod aanvragen. ;) ;) ;) ;)

Sorry, verlaag ik me nu gewoon naar het algemene niveau?
leuk 'side project' maar echt vernieuwend en nuttig is het niet.
Daar vergis je je nogal in. Toen Microsoft dit voor het eerst demonstreerde was er niets was zelfs maar in de buurt kwam, en nog steeds zijn een fors aantal features uniek voor het surface platform.
Dat was ook vooral om dat er geen doel voor was, en nu is het er nog steeds niet...

http://www.youtube.com/watch?v=CZrr7AZ9nCY
Geen doel?? Hoezo!
Scrabble, triviant, kolonisten, poker, etc!
Nooit meer opruimen.
Ik zou dolgraag zo'n tafel willen.
Bordspellen spelen zoveel fijner als het systeem de regels bij houd en je niet het niet eerst hoeft op te zetten. Gasten kunnen makkelijk aanschuiven en het gaat gewoon veel meer leven met animaties.

[Reactie gewijzigd door Dennis013 op 23 juli 2024 09:53]

Hou je kaartjes maar eens dicht dan op zo'n tafel.
Hand op tafel voor je kaarten, met een vinger op de kaarten drukken om ze te openen.

Wel een leuk apparaat, helaas onbetaalbaar. Maakt het toch interessant om zelf zo'n apparaat proberen te maken. Je kunt als hobbyist bijvoorbeeld wel proberen een dergelijk groot touchscreen te maken gebaseerd op optische technieken (in plaats van capacitief zoals gebruikelijk). Combineer het met een 40" TV en een computer met linux en je kunt een vrij goede replica maken voor weinig geld. Volgens mij bestaan ze ook.

[Reactie gewijzigd door geez op 23 juli 2024 09:53]

Seth Sandler heeft een mooi tutorial gemaakt voor een diy touchscreen table
Er was toch een special balkje waardoor je die kaarten op en dicht kon bekijken als enige.
Uiteraard met special touch gevoelige dobbelstenen zodat je niet iets zelf mag doen, en dat het ook echt random worpen zijn, bijvoorbeeld bij risk.
Er zijn zat mogelijkheden waardoor dit gewoon nog te doen is. Het idee dat deze tafel dingen op de tafel kan uitlezen geeft deze de mogelijkheid door speciale dobbelstenen bijvoorbeeld uit te kunnen lezen.

Hetzelfde met kaarten, nu is het allemaal nog toekomst muziek, maar stel je voor dat je chips in je kaarten heb en dat je chips neerlegt die doorgeven dat je een koning en een aas hebt? Het is allemaal mogelijk en ik zie dit in de toekomst echt wel gebeuren.
Het zijn dan ook apparaten zoals dit die de weg daarvoor vrijmaken.
Philips heeft in 2006 al de Entertaible gepresenteerd, specifiek voor dit doel. Ik weet niet of hij ooit daadwerkelijk op de markt gekomen is, maar hoeveel mensen gaan nou een paar duizend euro aan zo een product uitgeven?


Overigens snapte ik nooit dat Microsoft Surface altijd zulke hoge punten scoorde hier op tweakers en andere gadget sites. Ik weet niet wanneer dit project bij Microsoft begonnen is, maar ik heb volgens mij in 2000 al de eerste prototypes van een soortgelijk product bij Philips Research gezien. Tegen de tijd dat Microsoft er mee kwam was het voor mij al lang oud nieuws en had ik al een studie-project gedaan op dit onderwerp waarbij we al veel concepten en functionaliteit hadden gedemonstreerd waar Microsoft nu nog niet klaar mee is...


Maar zoals bijna altijd bij Philips het geval is, hebben ze van een geweldig concept geen goed commercieel product weten te maken en marketen.

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op 23 juli 2024 09:53]

Blijkbaar moet het linken naar een parodie op de Surface je punt bewijzen.
Ik heb meerdere toepassingen ervan gezien voor bedrijven, ziekenhuizen en entertainment.
http://www.youtube.com/watch?v=z2mbcjnISJI&NR=1

Maar gelet op je 'kort door de bocht'-reactie zal je daar wel niet in geïnteresseerd zijn.
Graag wil ik je een keer uitnodigen om in het Logica Innovation Center te komen kijken wat voor nuttige toepassingen we allemaal verzonnen hebben voor gebruik van de Surface-tafel. Je staat er verbaasd van.
Nou ja, dit was er al in 2006 : http://www.reactable.com/...ble_experience/reactable/

Vind ik toch heel wat indrukwekkender dan een touchscreen op een TV plakken. Microsoft heeft enkel de volgende stap genomen.

Videolink : http://www.youtube.com/watch?v=Mgy1S8qymx0

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 23 juli 2024 09:53]

Dit is ook de 2e versie van het product. De eerste is er ook al weer een paar jaar geloof ik.
Toen microsoft dit demonstreerde, bestond het al.

Volgens mij was het zelfs van apple!

Echter heb ik het filmpje nie tmeer en op youtube is het nu erg moelijk terug te vinden, dit omdat natuurlijk alles vol staat van surface, ipad of iphone als je probeert te zoeken.
leuk 'side project' of leuke 'side table' :+
Anoniem: 140398 @robkamp13 oktober 2011 13:44
Tablet op pootjes
Nee, je vergeet dat er ook een "scan functie" in zit. Je kan er objecten met tags opleggen die herkend kunnen worden.
http://www.youtube.com/watch?v=0NesSYWODmM Hier een uitleg voor mensjes die denken dat dit slechts een tablet is.
Idd, toen ik het voor het eerst zag was het best wel bijzonder maar nu is het gewoon een tablet.
Nee een table-t(wist)
Anoniem: 170251 @_Erikje_13 oktober 2011 13:36
Totdat Apple het uitbrengt, dan kan opeens niemand meer zonder.
Misschien de naam iTable maar even vastleggen dan :+

Ik dit al een paar varianten:

iDinnerTable
iSideTable
iGardenTable

De verschillende features laten zich natuurlijk raden. de iGardenTable is bijvoorbeeld waterdicht, en weather proof. De iDinnerTable bied plaats aan 6 gelijktijdige gebruikers.
Anoniem: 130184 13 oktober 2011 13:56
Hoop dat ze het ding toch wel verbeterd hebben tov de eerste versie. Paar weken geleden nog zo'n ding gebruikt maar de touch werkt lang niet zo goed als op een ipad of windows phone 7 device.
Bij mij op school hadden ze 4 stoelen erop aangesloten en daar kon je als je een bepaalde richting leunde een voorwerp bewegen. Het is leuk bedacht en werkt naar mijns inziens vele malen beter dan het touch gedeelte...

Ik hoop in ieder geval dat surface 2 de problemen met het touch oplost.
Ideaal te gebruiken als eet tafel in restaurants , geen menu's nodig en jij ziet wat je besteld+digitale bestellingen naar de keuken sturen.Of als eethoek thuis gebruiken 4 stoelen eromheen en dinner is served.

On Topic: Was deze project niet geschrapt jaar geleden door Microsoft?
Dan kun je ook de borden op het scherm tonen en het eten zo op het scherm knikkeren :+
Moet je wel Iwhipe hebben om je scherm weer schoon te maken!
In de tv-serie Hawaii.Five-0 kun je hem al een jaar lang in actie zien! De serie wordt door Microsoft gebruikt om verschillende producten te promoten, naast de surface zie je elke aflevering ook een Windows Phone in actie.
ja klopt en de toepassing in de serie vind ik wel heel erg goed ..
Het probleem met het uitstellen van de Surface 2.0 is, naast dat het natuurlijk jammer is dat zo'n mooie tafel pas later op de markt komt, dat de Surface 1.0 sinds de aankondiging van het nieuwe systeem begin dit jaar niet meer leverbaar is.
Nu is de markt voor Surface tafels niet de meest wervelende markt, maar er zijn zeker bedrijven geweest die gebruik maakten van Surface tafels voor het bereiken van het doel voor hun klanten (multitouch tafel + stukje software). Deze bedrijven zullen door het uitstellen van de Surface 2.0 noodgedwongen hun klanten met third party tafels moeten aanbieden, qua kwaliteit allicht even goed al dan niet beter dan de Surface 1.0, maar deze tafels bieden meestal dan weer geen objectherkenning die samenwerkt met dezelfde SDK. Objectherkenning is wel een key selling point voor veel mensen nog steeds omdat het bij velen nog tot de verbeelding spreekt. En anno 2011 is het dus nu niet meer mogelijk om een Surface te krijgen. Jammer.
Bleh wat een onding is dat zeg, op kantoor bij ons hebben we zo'n ding (Surface 1) verschrikkelijk wat een rommel zeg. Is bijna niet te tillen (Surface 2 is een stuk lichter denk ik).

Na 1 uur kan je er je uitsmijter op bakken ;-) das dan wel weer leuk, hopelijk is die snel kapot
Jammer van de prijs.
Als ze die naar 2 ruggen weten te verlagen hebben ze een gigantische hit te pakken. :D
Gorillaglas erop en je hebt de ideale salontafel. *O*
de Surface 2 heeft Gorillaglass.
dus al een rede minder.
Of je koopt een paar viltjes / placemats voor onder je bekers / borden. Is goedkoper.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.