Apple zegt dat het aan een verkeersdienst voor de iPhone werkt. De dienst moet ergens in de komende jaren geïntroduceerd worden. De fabrikant lijkt hiermee onduidelijkheid over zijn gebruik van locatiegegevens te willen wegnemen.
Apple is nu al bezig met het verzamelen van locatiegegevens van automobilisten, op dezelfde wijze als Google al langer doet met Android-smartphones. Door die gegevens te combineren, kunnen patronen waargenomen worden in files en andere verkeersopstoppingen. De gegevens moeten de basis gaan vormen van een verkeersdienst voor iPhones, zegt de fabrikant.
Het is onduidelijk of dit betekent dat Apple met een eigen kaartendienst of navigatiesoftware zal komen. De iPhone heeft nu geen ingebouwde navigatie, maar er zijn wel applicaties voor, zoals Navigon en TomTom. Op Android zijn er minder navigatieapps, maar levert Google een navigatiedienst met verkeersinformatie mee. Ook Nokia doet dat met Ovi Maps in Symbian.