Ontwikkelstudio Bungie werkt aan een nieuwe engine waarop de games die de studio voor uitgever Activision maakt, zullen worden gebouwd. Dat betekent dat Bungie geen gebruik zal maken van een third-party engine.
"Net zoals we geen game willen maken op basis van eigendommen van iemand anders, willen we ook onze eigen technologie verder brengen", verklaarde Bungies Community director Brian Jarrard tegenover Develop. Volgens Jarrard is de preproductiefase van de nieuwe engine bijna afgerond. Nu Bungie klaar is met Halo: Reach kan de volledige studio op het nieuwe project worden gezet, waardoor meer dan 180 mensen aan de nieuwe engine en games gaan werken.
Bungie kondigde eind april aan dat het de samenwerking met Microsoft niet zou voortzetten en ging met Activision Blizzard in zee. De samenwerking houdt in dat Activision het exclusieve recht heeft de toekomstige games van Bungie uit te geven. De plannen die er nu liggen, houden in dat Bungie, na de Halo-franchise, opnieuw een langlopende franchise zal introduceren. Volgens Jarrard werkt Bungie volgens een tienjarenplan met de hoogtepunten in verhaal en gameplay en de momenten waarop deze zullen worden gebracht.