Hoewel UPC eerder nog meldde geen gesprekken te willen voeren met Tele2 over diens toegang tot de analoge kabel, blijkt dat de kabelaar toch gesprekken voert met Tele2. In die gesprekken worden commerciële mogelijkheden verkend.
In een verklaring stelt Tele2 de afgelopen dagen met zowel UPC als Ziggo afzonderlijke gesprekken te hebben gevoerd. Deze gesprekken zijn volgens de provider in 'een constructieve sfeer' verlopen. In deze gesprekken zijn de mogelijkheden voor een commerciële samenwerking verkend. De partijen zijn om de tafel gaan zitten nadat het College van Beroep voor het bedrijfsleven eerder deze maand een streep zette door de zogeheten omroepbesluiten van telecomwaakhond OPTA.
Deze besluiten verplichtten UPC en Ziggo om concurrenten op hun analoge kabel toe te laten. Tele2 maakte als eerste nieuwkomer gebruik van deze afgedwongen openstelling, maar werd door het besluit van de rechter buitenspel gezet. Eerder deze week meldde Tweakers.net al dat Ziggo in gesprek is met Tele2, terwijl UPC in een verklaring nog meldde niet met Tele2 te willen praten over de opties om overgestapte klanten toch aan te sluiten.
In een vrijdag uitgegeven verklaring stelt UPC echter donderdag met Tele2 te hebben overlegd. De uitkomst van dit gesprek is dat klanten die zich hadden aangemeld voor analoge tv bij Tele2 niet via UPC worden aangesloten, maar dat de twee partijen wel de commerciële mogelijkheden gaan verkennen.
Tele2 zegt nu met zowel UPC als Ziggo gesprekken te voeren. "We zien nu verschillende mogelijkheden", aldus Günther Vogelpoel, directeur consumentenmarkt van Tele2. "We verwachten nog steeds dat de OPTA met een nieuwe uitspraak komt die de markt alsnog openstelt. In de tussentijd voeren we gesprekken met de kabelaars om zonder verplichtende regelgeving analoge kabeltelevisie te kunnen verkopen."
Of dat nieuwe OPTA-besluit er komt, is overigens allerminst zeker. De OPTA zegt met man en macht aan de zaak te werken, maar is nu nog druk bezig om te onderzoeken of de uitspraak van de rechter de telecomwaakhond vleugellam heeft gemaakt. Als dit het geval is, zijn er volgens de OPTA geen mogelijkheden meer om de analoge kabelmarkt via regulering open te breken. Mocht blijken dat de OPTA nog wel een mogelijkheid heeft om met een nieuw besluit die markt open te breken, dan is het nog de vraag of dat op korte termijn realiseerbaar is. "Het hele spel begint dan opnieuw", aldus een woordvoerster van de OPTA.