Ontwikkelstudio id Software is niet van plan zijn id Tech 5-engine te delen met andere uitgevers dan Bethesda. De engine werd als potentiële concurrent voor de veelgebruikte Unreal Engine 3 gezien, maar zal dat volgens id dus niet worden.
De id Tech 5-engine werd sinds zijn aankondiging tijdens QuakeCon van 2007 gezien als mogelijke concurrent voor de Unreal Engine. Volgens id Software-topman Todd Hollenshead komt de technologie echter alleen beschikbaar voor games die onder de vlag van Bethesda Softworks worden gepubliceerd, dat net als id Software tegenwoordig eigendom van ZeniMax Media is.
"Het heeft met concurrentie te maken", vertelde Hollenshead deze week in Dallas op QuakeCon 2010 aan Eurogamer. "Het is een competitief voordeel. We willen het binnen de uitgever houden, niet noodzakelijk alleen voor id of titels van id, maar wel alleen voor games die door Bethesda worden uitgegeven. Dat lijkt me eerlijk", aldus Hollenshead, die verder aangaf dat hij nooit de strategie van Epic Games voor ogen heeft gehad.
Epic verdient al jaren veel geld aan zijn Unreal Engine 3, omdat veel ontwikkelstudio's deze ontwikkelsoftware gebruiken. De engine van id Software zal daarentegen alleen gebruikt mogen worden als een erop gebaseerd spel wordt uitgegeven door Bethesda Softworks.