Een aantal medewerkers van Google heeft een opstelling met acht gekantelde displays in cirkelvorm gebouwd, waarbinnen hd-beelden van onder andere Google Streetview en Google Earth geprojecteerd kunnen worden.
Jason Holt, een software-ontwikkelaar bij Google, begon in het kader van zijn '20 procent projects' samen met zijn collega's aan de bouw van een op een prieel gelijkende constructie met multiplex als basismateriaal. In elke hoek werd een scherm in portrait-modus gehangen, waarna deze aan elkaar gekoppeld worden. Op de acht monitoren kunnen hd-beelden getoond worden, waardoor de gebruiker het gevoel moet krijgen midden in de omgeving te staan.
In eerste instantie toonde de tot Liquid Galaxy gedoopte opstelling hd-beelden die voor Street View waren geschoten, waaronder etappes uit de Tour de France. Vervolgens begonnen ontwikkelaars die werkten aan Google Earth een speciale client te bouwen. Daarbij werden meerdere computers ingezet om zo op de acht monitoren synchroon beelden te kunnen tonen.
Met behulp van de aangepaste Google Earth-client kan in de virtuele observatiepost niet alleen diep in de oceanen worden gedoken, ook is het mogelijk om zelf een maanlander te besturen. Voor de kijker zou in de Liquid Galaxy het gevoel ontstaan dat hij middenin de getoonde omgeving aanwezig is en als het ware heeft plaatsgenomen op een observatiepost, zo schrijft TechCrunch. Inmiddels toert een team van Google met Liquid Galaxy langs een aantal conferenties en de bouwers hebben aangegeven dat zij door willen gaan met de ontwikkeling van het concept.