Volgens AMD verbruikt de 12-koppige serverchip Magny-Cours, die begin volgend jaar zou uitkomen, evenveel energie als de huidige 6-core-variant. De fabrikant heeft het verbruik onder meer kunnen terugdringen met een lagere kloksnelheid.
AMD's 12 cores tellende serverchip Magny-Cours moet in het eerste kwartaal van 2010 verschijnen. Deze Opteron bestaat in feite uit twee Istanbul-chips met ieder 6 cores, die verbonden zijn via vier HyperTransport-interconnects. De cpu krijgt 12MB gedeelde L3-cache en iedere core kan over nog eens 512kB L2-cache beschikken.
De chip wordt op 45nm gebakken en is gericht op servers met twee en vier sockets. Ondanks de verdubbeling van het aantal cores ten opzichte van de Istanbul, zal het verbruik op hetzelfde niveau blijven, beloofde Pat Conway van AMD tijdens een conferentie op de Stanford Universiteit. Hoewel hij geen kloksnelheden wilde noemen, onthulde hij wel dat de Magny-Cours lager wordt geklokt dan de 6-core Opterons. De grotere cache en de verdubbeling van het aantal cores zouden dit ruimschoots compenseren, zodat de prestaties toch beter zouden zijn.
In 2011 wil AMD een serverchip met 16 cores uitbrengen. Deze 32nm-cpu draagt de codenaam Interlagos en zal op de nieuwe Bulldozer-architectuur gebaseerd worden.