Hardwarefabrikant Asus werkt aan een Republic of Gamers P55-moederbord. Met de P55-chipset is het moederbord geschikt voor Lynnfield-cpu's, de mainstream Nehalem-processors. Het bord is uitgerust met twee pci-e x16-slots.
Asus introduceerde zijn eerste RoG-moederbord ten tijde van de P35-chipset, en na de X38-chipset is het nu de beurt aan de P55-chipset. Het moederbord, met de volledige naam Republic of Gamers Maximus III Formula, zal Asus' high-end P55-bord worden. Met het Republic of Gamers-label richt Asus zich vooral op tweakers, en zo ook met dit moederbord. Geheel nieuw is de RoG-Connect functie, waarmee het mogelijk is om vanaf een andere pc of notebook de instellingen van het bord aan te passen. Hiertoe is een speciale usb-kabel nodig en moet er op de andere computer speciale software van Asus worden geïnstalleerd. Via de usb-kabel is het ook mogelijk om het bios van het moederbord te flashen.
Op het moederbord bevinden zich de gebruikelijke sata- en usb-poorten, evenals een aan/uit-knop en een resetknop. Mocht er iets mis zijn gegaan met het aanpassen van de instellingen, dan kan de cmos ook met een druk op de knop gereset worden. Het moederbord beschikt over twee pci-e x16-slots, die in x8-modus draaien als ze beide gebruikt worden, en is geschikt voor CrossfireX-opstellingen. P55-moederborden kunnen in theorie ook overweg met sli, maar of alle P55-moederborden dit ondersteunen is nog niet bekend. De Asus Maximus III Formula zal waarschijnlijk in september verschijnen, tegelijkertijd met de introductie van de Lynnfield-cpu's.