De Polaroid PoGo-camera, een combinatie van digitale compactcamera en minifotoprinter, is vanaf half mei in het Verenigd Koninkrijk leverbaar voor ongeveer 230 pond. Het is nog niet bekend of de instant-camera ook naar Nederland komt.
Eind vorig jaar werd al bekend dat Polaroid plannen had voor een digitale camera met een ingebouwde printer, maar de PoGo Instant Digital Camera werd pas in januari officieel aangekondigd. Oorspronkelijk zou de digitale direct-klaar-camera al in maart leverbaar zijn, maar volgens de laatste berichten zal de Pogo-camera pas vanaf 12 mei leverbaar zijn. In de Verenigde Staten zal de camera vanaf mei onder meer te koop zijn bij de online winkels van Amazon en Walmart, terwijl de digital instant camera in juni in de fysieke winkels zal liggen. Het is nog niet bekend of de PoGo-camera ook in Nederland wordt uitgebracht.
De camera heeft een beeldsensor met vijf megapixels, een 3"-lcd en een sd-slot. Het toestel kan alleen digitaal zoomen. Het lensje oogt dan ook niet erg indrukwekkend en doet vermoeden dat Polaroid een beeldsensor voor mobieltjes heeft gebruikt in plaats van een groter exemplaar.
Voor het printgedeelte maakt Polaroid gebruik van zijn Zink-technologie. Hierbij bevat het papier een drietal lagen met doorzichtige inkt, die verkleuren onder invloed van warmte. Op deze manier zijn kleine foto's met een formaat van 2x3" uit te printen.
BusinessWeek heeft de PoGo-camera getest en was niet onder de indruk van de instant camera van Polaroid. Vooral de printkwaliteit liet volgens de test te wensen over, hoewel de foto's er op de computer nog wel redelijk uitzagen. Ook het relatief hoge gewicht van de camera-/printercombinatie wordt als een nadeel genoemd. De PoGo krijgt in het Verenigd Koninkrijk een adviesprijs van ongeveer 230 pond.