De laatste bètaversie van iTunes 8.2 blijkt een verwijzing naar blu-ray te bevatten. Daarmee is er voor het eerst een concrete aanwijzing dat Apple binnen afzienbare tijd over zijn weerstand tegen de blu-ray-licentie heen zal stappen.
Een oplettende gebruiker van het Mac Rumors-forum heeft bemerkt dat de bètaversie van iTunes 8.2 een verwijzing bevat naar blu-ray. Deze is in het help-window te vinden, in de copyrightmelding van Gracenote - een dochter van Sony die trackinformatie aan iTunes levert. De melding betekent vermoedelijk dat met de final release van de software blu-ray-schijfjes afgespeeld kunnen worden.
De verwijzing kan ook betekenen dat Apple zijn desk- en laptops van blu-ray-drives gaat voorzien. Die zijn tot nu toe afwezig geweest, hoewel ze sinds begin vorig jaar worden verwacht. Apple heeft het formaat echter tot dusver afgewezen: Steve Jobs bestempelde het in het verleden als een 'bag of hurt'. Daarmee bedoelde hij niet dat dit voor de consument gold, maar voor Apple zelf. Naar verluidt zou het bedrijf namelijk circa 30 dollar per Mac-computer aan licentiekosten kwijt zijn. Apple zei in het najaar ook eerst te willen afwachten of blu-ray wel populair gaat worden onder consumenten.
Beide voorwaarden kunnen echter werkelijheid worden: begin dit jaar zei de Blu-ray Disk Association dat het de licentietarieven 'aantrekkelijker' zou maken. Bovendien worden nog dit jaar de eerste Chinese spelers van onder de honderd dollar verwacht.
