Eurocommissaris Viviane Reding zou werken aan regels die verbieden dat telecomproviders voip-toepassingen over 3g-netwerken tegenhouden. Aanleiding is het verbod dat enkele providers op het gebruik van Skype op de iPhone leggen.
De regels zouden moeten worden opgenomen in voorstellen voor Europese telecomwetgeving van Eurocommissaris Reding, meldt het Duitse economietijdschrift Wirtschaftswoche. Die richtlijnen zouden snel gepresenteerd moeten worden. Volgens bronnen rond Reding is de formulering van de regels 'nog niet zo eenduidig als we zouden wensen'. De regels moeten ruimte scheppen voor het grootschalige gebruik van voip over 3g-netwerken.
De discussie over het gebruik van voip over 3g-netwerken laaide op na de release van de iPhone-applicatie van Skype, twee weken geleden. T-Mobile Duitsland dreigde met het afsluiten van klanten die van de applicatie gebruik maken. In Nederland is T-Mobile veel milder: skypen op de iPhone is in Nederland toegestaan, al biedt de applicatie die mogelijkheid niet.