Vmware heeft de komst van het Mobile Virtualization Platform aangekondigd. Daarmee moet het mogelijk gemaakt worden om meerdere besturingssystemen naast elkaar op een smartphone te draaien.
De technologie voor Vmware MVP heeft het bedrijf in oktober in handen gekregen door de acquisitie van het kleine Franse bedrijf Trango Virtual Processors. Het platform zal nog verder worden geoptimaliseerd voor mobiele telefoons. Vmware werkt samen met een aantal niet nader genoemde fabrikanten en hoopt de eerste telefoons met het MVP-platform begin 2010 beschikbaar te maken.
Volgens VMware biedt virtualisatie voordelen voor zowel fabrikanten als gebruikers van smartphones. Fabrikanten kunnen meerdere typen telefoons uitrusten met dezelfde software, ongeacht de onderliggende hardware, hetgeen ontwikkeltijd en -kosten scheelt. Gebruikers en bedrijven zouden weer voordeel kunnen halen uit het draaien van meerdere profielen op een enkel toestel, bijvoorbeeld voor zakelijk en persoonlijk gebruik, wat de beveiliging en het beheer ten goede kan komen. Ook gaat Vmware het mogelijk maken om persoonlijke gegevens, zoals e-mail, muziek en afbeeldingen, eenvoudig van de ene telefoon naar de andere te migreren.