AMD ziet de komende release van de Shanghai-serverprocessor met vertrouwen tegemoet, zo blijkt uit een uitgelekte memo van Randy Allen van AMD. Vooral bij multisocket-systemen denkt het bedrijf een voorsprong te hebben op Intel.
In de bemoedigende, eigenlijk voor het personeel bedoelde memo waarop het Poolse PC Lab de hand heeft weten te leggen, geeft Allen een statusupdate voor de Shanghai-processor. Volgens de memo was het oorspronkelijke plan van AMD om in het vierde kwartaal van 2008 te starten met de productie van zijn eerste 45nm-cpu, terwijl de officiële lancering in het eerste kwartaal van 2009 plaats zou vinden, maar met de nodige inspanning heeft AMD de introductie bespoedigd. Deze zal over enkele weken plaatsvinden. Bij de presentatie van de derde kwartaalcijfers zei AMD-topman Dirk Meyer al dat de eerste Shanghai-processors geleverd waren aan klanten.
Door de beter dan verwachte resultaten met het 45nm-procedé zal de Shanghai volgens Allen bovendien met hogere kloksnelheden en een lager energieverbruik worden uitgebracht dan oorspronkelijk gepland. Shanghai zou eerst gelanceerd worden met een maximale kloksnelheid van 2,4GHz met een acp van 75W. Volgens Digitimes zal AMD binnen twee weken negen Shanghai-cpu's uitbrengen met kloksnelheden tussen de 2,3GHz en 2,7GHz.
Allen verwacht dat de Shanghai het in combinatie met zijn 'aggressieve' prijsstelling vooral goed zal doen in multisocket-systemen. Zo zal AMD volgens Allen in staat zijn om marktaandeel voor 2p-systemen van Intel af te snoepen, terwijl het de marktleidende positie op het gebied van 4p- en 8p-systemen kan versterken. "Shanghai wordt de leider in price/prestatie-per-watt voor x86-servers, met een dominante rol voor serverbelastingen die ertoe doen: virtualisatie, webserveren en databases", aldus Allen.
Later in 2009 moet volgens Allen het nieuwe 'Fiorano'-serverplatform worden uitgebracht met ondersteuning voor ddr3 en hypertransport 3.0. Dit platform krijgt ook 'nieuwe virtualisatiefeatures'. In de tweede helft van 2009 zal dan de Istanbul-serverprocessor met zes cores worden geïntroduceerd.