De Sidn stelt een geschillencommissie in om conflicten over domeinnamen op te lossen. Vanaf eind februari kunnen alle domeinnaamregistraties aangevochten worden, niet alleen op domeinnamen die na januari 2003 zijn geregistreerd.
De Stichting Domeinnaamregistratie heeft aangekondigd dat conflicten over eigendom van domeinnamen voortaan door een geschillencommissie worden beslecht. Tot 28 februari 2008 dienen partijen met een conflict over domeinnaam nog naar de arbitragecommissie te stappen; na die datum worden onenigheden over alle Nederlandse domeinnamen door de nieuwe geschillencommissie beslecht. De regeling om geschillen op te lossen is een uitvloeisel van het in 2006 gehouden debat binnen de internetgemeenschap. De belangrijkste wijziging is dat alle domeinnamen onder de geschillencommissie vallen, in plaats van alleen de na januari 2003 geregistreerde domeinen. Ook is het aantal gronden waarop de geschillencommissie kan ingrijpen, uitgebreid.
De voorwaarden om naar de geschillencommissie te kunnen stappen zijn aangepast: wie een beroep op de commissie doet, moet aan kunnen tonen dat een geregistreerde domeinnaam inbreuk maakt op merkenrecht of dat een persoons-, rechts-, verenigings- of stichtingnaam ten onrechte wordt gebruikt. Ook wanneer de rechthebbende claimt dat de domeinnaamhouder geen legitiem belang bij het domein heeft of dat het domein met boze opzet is geregisteerd, kan de commissie sommeren het domein van eigenaar te laten veranderen. De uitspraken van de geschillencommissie zijn bindend. Vanaf 28 februari zijn deze terug te vinden op de site voor domeinnaamjurisprudentie. De nieuwe commissie zal uit onafhankelijke en erkende specialisten op het gebied van intellectueel eigendom bestaan. De nieuwe geschillenregeling gaat tegelijk met de invoer van numerieke domeinnamen in.