Valve directeur Gabe Newell heeft aangegeven dat hij grootse plannen heeft om het aanbod aan retrogames te vergroten via de downloadservice Steam. Newell wil ongeveer elk spel wat ooit beschikbaar was ter download aanbieden.
Op dit moment worden er maar een paar retrospellen aangeboden via de downloaddienst, waaronder Commander Keen, Quake en Heretic. Volgens Newell weet de detailhandel geen raad met dit soort spellen, terwijl Steam onder andere als voordeel kent dat het geen beperkingen kent met ruimtegebrek op de virtuele schappen, meldt website Rock Paper Shotgun. Newell noemt het via Steam aangeboden Quake als voorbeeld: de originele schijven van het spel was Newell allang kwijt en de dowload geeft iedereen de mogelijkheid om het spel weer te spelen. Toch zal het realiseren van het plan ook problemen opleveren. Sommige ontwikkelaars bestaan ondertussen niet meer, waardoor het aanbieden van hun games bemoeilijkt wordt.
Newell vindt het tevens belangrijk voor spelontwikkelaars om terug te kijken naar het verleden en herinnerd te worden aan wat goede spellen waren. 'Het is verfrissend om de spellen te spelen waardoor we in de gameindustrie terecht zijn gekomen,' aldus Newell.