Denon komt in de herfst met een high-end blu-ray-speler op de markt. Opmerkelijk aan de speler met het verwarrende typenummer DVD-3800BDCI is de ondersteuning voor bd-rom 1.1.
Met bd-rom profile 1.1 is het mogelijk om dankzij de aanwezigheid van een secundaire audio- en videodecoder een extra beeld- en geluidsspoor te laten zien. Deze techniek kan volgens Denon in een film bijvoorbeeld worden gebruikt voor picture-in-picture-beelden, tezamen met het commentaar van de regisseur. Momenteel zijn er echter nog geen blu-ray-titels die gebruik maken van de bd-rom 1.1-features; de eerste schijfjes worden pas eind dit jaar verwacht. De DVD-3800BDCI is voorzien van een Realta HQV-videoprocessor. Deze chip zou volgens Denon de beeldkwaliteit van hd-video weten te verbeteren. Het apparaat beschikt verder over een hdmi 1.3a-uitgang, waarbij de bandbreedte voldoende is voor 1080p hd-video en 7.1-audio.
Op het gebied van audio kan de speler Dolby True HD-geluidssporen intern decoderen of het signaal direct doorsturen naar geschikte eindversterkers. Dit laatste kan de Denon-speler ook met DTS-HD- en ongecomprimeerde pcm-streams. Opvallend is dat de speler niet over een ethernetpoort beschikt, terwijl vrijwel alle concurrerende spelers deze wel standaard aan boord hebben. Eventuele updates en aanvullende internetcontent kunnen de DVD-3800BDCI alleen via een sd-kaartje bereiken. Daarnaast kan het Denon-apparaat niet overweg met dvd-audio- en sa-cd-schijfjes. Goedkoop is het apparaat niet; de speler zal voor tweeduizend dollar van eigenaar wisselen.

