Canon waagt zich met de onlangs geïntroduceerde PowerShot TX1 camcorder voor het eerst op de markt van de camera-/hd-hybrides. De TX1 doet het zeker niet slecht in de reviews, maar met name de hoge prijs kan een struikelblok zijn.
Om de PowerShot aan te kunnen schaffen moet de koper 500 dollar op tafel leggen, en dat is in vergelijking met concurrerende allroundcamera's aan de hoge kant. Daar staat tegenover dat de TX1 op 720p (1280 x 720) met 30 frames per seconde hd-beelden schiet in een volgens de reviewer uitstekende kwaliteit. Daarnaast zijn er geen problemen gevonden met het zoomen en wordt het geluid in stereo opgenomen. Met een componentkabel zijn de filmpjes op een hdtv terug te bekijken. De keuze van Canon voor m-jpeg als codec is voor de reviewer echter onbegrijpelijk; een highspeed sdhc-kaartje van 4GB zit na nog geen kwartier stampvol. Wie wat minder kritisch is kan een formaat in lagere kwaliteit kiezen en langer doorfilmen.
Op fotogebied maakt de PowerShot dankzij de Digic III imageprocessor prima platen met een oplossend vermogen van 7,1 megapixel. Door de 'face detection'-optie worden groepsfoto's vrijwel altijd scherp en voor trillende handjes biedt de image stabilization-feature uitkomst. Ook het zoombereik is met 10x optisch prima. Uitkaderen is soms wel lastig, want de hybride heeft geen optische zoeker en slechts een kantelbaar 1,8" lcd-scherm. In de ogen van de reviewer is de TX1 überhaupt een slag te klein en weinig ergonomisch ontworpen. Andere kritiekpunten zijn de zwakke flits en een matige batterijduur. Concluderend is de TX1 volgens de reviewer een goede eerste poging van Canon om een hybride op de markt te brengen, maar vooral het prijskaartje is te hoog.
